Şimdi Ara

Video Pass 720/1080p de kotadan yer mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
5.525
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar, Vodafone da VideoPass paket aldığınızda YouTube ve İzlesene izlediğin zaman kotadan yemiyor diye ibaresi var. Bende merak ettim çözünürlük fark ediyor mu, yani 1080p de izlesem yer mı? Müşteri hizmetleri aradım, MH deki vatandaş 720p de izlersen sorun olmaz, 1080p de ise kotadan yer. Sonra tekrar aradım başka MH arkadaş Video Pass ta 420p de izlediğin zaman yemez, 720p ve 1080p de yer. Ertesi gün aradım ve yineden 720p de yemez 1080p de yer diye bilgi aldım. Kendim test yaptığımda 1080p de bile yemedi. Neyse MH VideoPass ile ilgili bilgili olmadığı için Vodafona şikayet yazıp bilgi talep ettim. Cevabı aşağıda ve umarım ayu soru işareti olan arkadaşlara yardımcı olur:

İletmiş olduğunuz bildiriminize istinaden, XXX GSM numaralı hattınız ile ilgili gerekli incelemeler sağlanmıştır.
    Video Pass Paketi, Youtube ve İzlesene yönüne geçerli tarifenizdeki internet kotanızdan düşmeyen internet hakkı sunmaktadır.
    Video Pass Paketi kapsamında; android işletim sistemi cihazlarda , 480P üzeri kalitede yapılan kullanımlar (720P veya 1080P) ayrıca ücretlendirilmez, her yöneinternet kotanızdan düşmemektedir. İlgili kullanımlarınızdan Video Pass Paketi kotası dahilinde kullanım yapılmaya devam edilmektedir Reklam gösterimleri reklam sağlayıcılar tarafından yapıldığı için bu esnada kullanılan internet ve arka planda açık kalan uygulamalar kaynaklı yaşanan internet kullanımı Video Pass Paket kapsamında değildir.Bu kullanımlar tarifenizdeki kotanızdan düşmektedir. Tarifenizde internet kotanızının bulunmaması durumunda ,tarifenizin yurtiçi internet kullanım ücreti üzerinden ücretlendirilmektesiniz.
    Bu kullanım şartları doğrultusunda kullanım sağlamanız durumunda problem yaşamayacağınızı belirtmek isteriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CEBEP -- 25 Mayıs 2020; 0:9:47 >

• Ben YouTube vanced ile 4k çözünürlükte bile izliyordum vodafonedeyken kotadan yemiyor
  • Vodafone Video Pass Paketi Youtube ve izlesene uygulamaları kapsamında tarifenin internet kotasından düşmeden kullanım yapılabilmesini sağlar
    Bu uygulamalar dışındaki video içerik sağlayıcılarından yapılan internet kullanımı tarife kotasından düşecektir
    Vodafone Video Pass Paketi olan aboneler başka cihazlarla internet paylaşımı (tethering) yapamaz
    Abonelerin, kendilerine sunulan hakları 3 üncü şahıslara trafik satışı yaparak kullanmalarına veya FCT (sabit terminal) veya şirket santrallerinde toplu kullanım amaçlı olarak kullanımına izin verilemez
    Vodafone Video Pass Paketinde reklam gösterimleri reklam sağlayıcıları tarafından yapıldığı için bu esnada kullanılan internet fayda kapsamında değildir ve kullanıcıların tarife kotasından düşer
    Reklam gösterimlerinde kullanılmak üzere ek 500 MB lık hediye internet paketi koruma amaçlı her ay Vodafone Video Pass Paketi müşterilerine yüklenecektir
    Pass paketinin kullanım önceliği vardır, Pass paketi kapsamında yapılan kullanımlar hediye paketinden veya ücretli tarife/ek paket haklarından düşmez
    Yurt dışı kullanımlarında geçerli değildir.

• Artık sistem değişmiş olabilir. Bizim sınırsiz konusunda 480p engelinden bahsediliyordu. 90mbps alsam bile 720p izleyemiyordum.

Birilerinin denemesi lazım mutlaka.
  • Şu anda Redli 20 Plus kullanıyorum ve 1080p videolar herhangi bir şekilde internetimden yemiyor. Aynı şekilde çarktan hediye gelince de yemiyor. Ancak eski tarifeme VideoPass dahil değilken haftalık ek paket olarak aldığımda 480p üstü internetimden yemişti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jazzalyn

Artık sistem değişmiş olabilir. Bizim sınırsiz konusunda 480p engelinden bahsediliyordu. 90mbps alsam bile 720p izleyemiyordum.

Birilerinin denemesi lazım mutlaka.
    1080p de her zaman rahat izliyorum.
  • video kotadan yemiyor ama izlediğin reklamlar çıkan reklamlar vs kotadan gidiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheJudgé

video kotadan yemiyor ama izlediğin reklamlar çıkan reklamlar vs kotadan gidiyor
    Aynen bu detayı kaçırıyor bir çok insanlar.

Kotamdan gitmiyor diye 1080p açıyorlar sonra 5 sn’lik videolar da 1080p açılıyor ve baktığında kafadan 40-50 mb totalde internetin gidiyor. Onun için video pass paketim olsa bile 360p den yüksek izlemiyorum, elzem videoysa 480p
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.