Şimdi Ara

Video montajlarken program çok kasılıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
1
Favori
1.013
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Amatör olarak çektiğim klibimi dvd olarak pc'ye attım.Premier pro 2'yi denedim dvd medyasını desteklemedi.zaten ağır bi program.Bende Ulead VideoStudio 11 u kurdum hem kolay hem çok sistem istemez diye fakat o da acayip kastı.
    Bende sony vegas 7 programını kurdum en sonunda ve en kasmayan program bu oldu.Fakat dvd medyasını edit sırasında oynatırken çok atlamalar oluyor görüntü birbirini tutmuyor.Herşey birbirine fln giriyor.Bunu hiç sıkıştırma olamayan avi yapmayı denedim henüz başaramadım fakat bi 20 sn'ni avi yapabildim efeksiz hiç kasmadı nerdeyse.

Öncelikle Dvd yi hiç sıkışmamış avi yapan program hangisi ? bi sürü indirdim hiç biri işe yaramadı bende.
    Birde elimdeki sistemle yapamazmıyım sizce klip montaj için yükseltmem gerekli sanırım elimdeki sistemi en az nasıl bişey gereklidir sizce?

Birde Dvd'yi aviye çevirmeyi vegastan denedim fakat 20 sn fln yapabildim en fazla render daha fazlası niçin olmuyor ?

Sistemim: P4 CEL 1.7 MHZ,512 MB 400 MHZ DDR 2 RAM,250 GB 7200 DEVİR IDE HDD,32 MB G-FORCE 2 MX AGP EKRAN KARTI.

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eternal Fox -- 6 Mayıs 2009; 1:23:38 >

• Bilgisayarınız bu işler için yetersiz bir donanıma sahip. İşlemci düşük, Ram düşük, ekran kartı düşük. Bir tek HDD iyi. Minimum dualcore 2.4GHZ işlemci, 2GB ram ve 256MB ekran kartına ihtiyacınız var. Tabi bunlara uygun anakart da almalısınız. Bu da yeni bir bilgisayar demektir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: overclock

Amatör olarak çektiğim klibimi dvd olarak pc'ye attım.Premier pro 2'yi denedim dvd medyasını desteklemedi.zaten ağır bi program.Bende Ulead VideoStudio 11 u kurdum hem kolay hem çok sistem istemez diye fakat o da acayip kastı.
    Bende sony vegas 7 programını kurdum en sonunda ve en kasmayan program bu oldu.Fakat dvd medyasını edit sırasında oynatırken çok atlamalar oluyor görüntü birbirini tutmuyor.Herşey birbirine fln giriyor.Bunu hiç sıkıştırma olamayan avi yapmayı denedim henüz başaramadım fakat bi 20 sn'ni avi yapabildim efeksiz hiç kasmadı nerdeyse.

Öncelikle Dvd yi hiç sıkışm
    pan program hangisi ? bi sürü indirdim hiç biri işe yaramadı bende.
    Birde elimdeki sistemle yapamazmıyım sizce klip montaj için yükseltmem gerekli sanırım elimdeki sistemi en az nasıl bişey gereklidir sizce?

Birde Dvd'yi aviye çevirmeyi vegastan denedim fakat 20 sn fln yapabildim en fazla render daha fazlası niçin olmuyor ?

Sistemim: P4 CEL 1.7 MHZ,512 MB 400 MHZ DDR 2 RAM,250 GB 7200 DEVİR IDE HDD,32 MB G-FORCE 2 MX AGP EKRAN KARTI.

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler :)

Dvd'den edit yaparken böyle sorun çıkar işte, o yüzden edit işiyle uğraşacaklara dvd kamera önermiyorum.
    Çekim yaptığınız kamera nedir? dvd kamera ise işiniz zor.
    adobe premiere cs4 yükleyin diyeceğim ama sizin sisteminiz çok düşük çalışmaz. Edius'da bir deneyin, onunda çalışacağına emin değilim.

Ayrıca dvd'yi hiç sıkıştırılmamış avi yapmak diye bir şey de yoktur.

Kolay gelsin....
    Saygılar.

• dvd edit olayı ayrı bir problem ama arkadaşın kasılmasının esas nedeni Celeron 1.7 ve 512 RAM
  • Dvd video kameram yok!Bende biliyorum dvd ile kolay edit yapılmıcanı.Fakat kardeşim ben video kasetten cd ye aktarmak zorunda kaldım.Bulunduğum yerde imkanlar kısıtlı mecburen dvd oldu medya.Sıkıştırılmamış avi die bişey yok diyorsun ama gülüyorum sadece bu yorumuna.Hiç codec seçmeden encode edersen sıkışmamış avi olur o video ok.Ha dvd'den hiç sıkışmamış avi olmaz adam gibi o anlamda diyorsan doğru kalite artışı olmaz ztn ama benim avi yapmaktaki amacım kasmaması kardeşim bilmem anlatabildim mi...

Her neyse sistemi yeniliyorum yakında. Bu arada bişey sorucam ben oyun meraklısı bi insan değilim ve 40 yılda bi oynadığım oyunuda 800 x 600 orta yada yüksek ayarda oynayan biriyim.Video edit için Onborad NVIDIA® GeForce 6100 / nForce 430 iTE IT8718 ekran kartı yeterli mi ? yeterliyse boşuna ekran kartına para vermiyim. not: bu kartta high def. desteği yokmuş ilerde high def. cam alıcam o yüzden bu olmıcak sanırım.

1 GB G-FORCE 9400 GT EKRAN KARTI,AMD ATHLON 64 5400+ X2 S940 İŞLEMCİ VE 2 GB DDR EN SON MHZ DE RAM ALIYORUM UMARIM YETERLİ OLUR..

CEVAPLARINIZ İÇİN TEKRAR TŞKERLER

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eternal Fox -- 22 Mayıs 2009; 21:58:03 >

• quote:

Dvd video kameram yok!Bende biliyorum dvd ile kolay edit yapılmıcanı.Fakat kardeşim ben video kasetten cd ye aktarmak zorunda kaldım.Bulunduğum yerde imkanlar kısıtlı mecburen dvd oldu medya.Sıkıştırılmamış avi die bişey yok diyorsun ama gülüyorum sadece bu yorumuna.Hiç codec seçmeden encode edersen sıkışmamış avi olur o video ok.Ha dvd'den hiç sıkışmamış avi olmaz adam gibi o anlamda diyorsan doğru kalite artışı olmaz ztn ama benim avi yapmaktaki amacım kasmaması kardeşim bilmem anlatabildim mi...

1) Sizin imkanlarınızın sınırlı oldup olmadığı hakkında bir bilgim yok. Ben sadece genel geçer bir durumu ifade ettim.

2) Sıkıştırılmamış (Uncomperressed) Avi çıktı almaktan söz ediyorsunuz ama temel bir yanılgınız var: Girdinin, yani ham görüntünün ne olduğunu hesaba katmıyorsunuz.

Biliyorsunuz önemli olan "ham görüntü"dür. Şimdi MpegII (dvd) görüntüyü sıkıştırılmamış avi olarak encode etseniz ne olur etmeseniz ne olur?
    Çünkü elinizdeki ham MpegII.
    Ayrıca sıkıştırılmamış avi sistemi daha çok kasar, bilginize.
    "Sıkıştırılmamış" ifadesi de doğru değil aslında... Yani şunu ifade etmek istiyorlar bunu söylerken, ikinci defa bir codecle renderlanmamış.

Mesela Dv Avi bir görüntünüz var. Bunu sıkıştırılmamış avi yaparsanız, o aslında zaten kasete kaydedilerken DV olarak sıkıştırımış. Neyse ayrıntılı bir konu...

• Oyun oynamadığım için normal ekran kartı almaktan vazgeçtim.AMD 780G Chipsetli anakart alıyorum ati'nin donanımsal video oynatma destekli onboard ekran kartı varmış.

Merak ettiğim şey onboard kart ile montaj yaparken performans sorunu yaşarmıyım ? bide ram miktarını en az kaç mb olarak seçiyor sistem ? KINGSTON 2 GB 1066MHZ HYPERX DUAL KIT (1GBx2) Alıcam.Büyük ihtimal işlemcim de 64 bit olduğu için pc'ye vista yüklicem.Masa üstü uygulamalarında onboard ekran kartının çaldığı ram miktarı umarım yavaşlatmaz bilgisayarımı.

Bilmeyenler için onboardu olan anakarthttp://www.exa.com.tr/gigabyte/anakartlar/gigabyte_ma78gmud2h-328-8062.html

• quote:

Merak ettiğim şey onboard kart ile montaj yaparken performans sorunu yaşarmıyım ? b
    Bilmeyenler için onboardu olan anakarthttp://www.exa.com.tr/gigabyte/anakartlar/gigabyte_ma78gmud2h-328-8062.html

SD kurguda yaşamazsınız, ama HD2yi bilmiyorum, sanırım yaşarsınız. ama linkteki board'da onboard vga göremedim ben ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.