Şimdi Ara

Video izlerken oyun oynarken kilitlenme sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
406
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yaklaşık 1 hafta kadar önce bir makina topladım fakat bir türlü huzura eremedim. Youtube'da video izlemek olsun,call of duty black ops2 oynarken, dota oynarken birden bire kilitleniyor o anki ısısına loglardan bakıyorum işlemci 30'da ekran kartı 55 60derece arası değişiyor, resetlemek durumunda kalıyorum açtığımda kendinden geçmiş bir halde 3 5 dk içinde mavi ekran hatası veriyor.

Araştırmalarıma göre aldıgım psu yetersiz yarın 600lük cooler masterım elimde olacak.
    Aklıma gelen ikinci durumda hdd 3 senedır kullanıyorum bununla alakalı olabilirmi?

şimdilik aklıma gelenler bunlar tecrübeli ve fikri olan arkadaslardan yardım beklıyorum --

--------------------------------------------------------
    İşletim sistemi Win7 64-bit

Kasa tipi Coolor Master(Herbi yanı delikli olandan :D)

Amd fx-8350 x8 4.0 ghz 16mb cache soket am3 işlemci

Asus M5A97r2.0 anakart

Zotac Gt630 2gb DDR3 128-bit
    Kingston 8 mb ram

Thermal Master 450w power

Macho Thermalright Hr-02 İşlemci sogutucusu

Seagate 1tb Hdd

Sandisk 60gb Ssd

Video izlerken oyun oynarken kilitlenme sorunu
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Dennixx D kullanıcısına yanıt
    Evet psu yetersiz mavi ekranda HDD den olabilir HDTUNE programıyla tarat fazla bir sıkıntısı yok ise 60 GB SSD al vatandan 1 TB ta dosyalarını tut ssd de windows ve oyunların kurulu olsun :) temiz iş :)
  • senin bilgisayarindaki kilitlenme ve mavi ekran hatalari psudan kaynaklaniyor harddiskine gelince 3 yillik harddiskde bence bi sorun cikacagini sanmiyorum ama sen gene bir tara hd tune ile

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oncelıkle cevaplar için teşekkürler arkadaşlar. Biraz evvel cooler master 600 lük psu yu taktım. İşletim sistemi ssd üzerinde hdd de sadece birkaç program ve oyunlar var test ediyorum bilgi vereceğim hayırlı günler.
  • aldin yani hayirli olsun hangi serisi 80+ plusmu yoksa sadesimi

• sade serisi 80plus stokta yoktu bekleyemedım =))
  • Merhaba arkadaşlar,

dün bütün gün oyun oynadım herhangi bir sıkıntı cıkmadı tahmin ettiğimiz gibi sorun psu danmıs. Tesekkür eder hayırlı gunler dilerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dennixx

Merhaba arkadaşlar,

dün bütün gün oyun oynadım herhangi bir sıkıntı cıkmadı tahmin ettiğimiz gibi sorun psu danmıs. Tesekkür eder hayırlı gunler dilerim.

onemli degil bu arada sen 600 wati kaca aldin

• Pazarlıklar 165 tl ye cooler master 600w
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.