Şimdi Ara

Video icin kamera tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
196
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Max 1300 tl var suan aklimdakiler samsung nx300 canon eos m yada dslr canon modelleri hangisini onerirsiniz benim icin video kalitesi hangisi iyiyse onu alacagim
    Birde iki sene sonra sata agim icin satisi iyi birsey ariyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Kısa film gibi plan plan birşeyler çekecekseniz Sony NEX gövde + dönüştürücü + Manuel lens olabilir.
    Genel kullanım için ise ikinci el Panasonic FZ200 veya Sony RX100 gibi bir makine tavsiye ederim.

Sony, Samsung, Olympus ve Panasonic gibi markalar video codecleri vs gibi özelliklerde daha kullanışlı oluyorlar. Canonlar ve Nikonlar video özelliklerinde geri olmasına rağmen lens çşeitliliği çok diye kullanılıyorlar bildiğim kadarıyla.

O yüzden bence NX300 daha iyi tercih olur gibi geliyor ikisinin arasından. NX300 ile video çekmedim Eos M ile çektim. Video klitesinden memnun olmadım ama 50mm 1.8 ef lensle ucuza bokeh elde etmiş oldum. Ayrıca magic lantern kurup biraz pro özellikler de katılabiliyor EOS M e.

Ama dediğim gibi FZ200 alın geçin, derim ben.
  • Video kamera en mantiklisi. Ama illa Dslr benzeri bisey olsun derseniz aynasiz cihazlar daha mantikli. Cunku video, dslr makinelerin sensorunde sikintiya sebep olabilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • multimatom kullanıcısına yanıt
    Hocam annem butceyi 2000 e kadar arttirabilecegimizi soyledi yalniz ikinci ele biraz soguk bakiyorum cunku annemde soguk bakiyo

• gknshn1453 G kullanıcısına yanıt
    Anladım.
    amam maalesef sıfır alıp ciddi zarar etmeden 2 sene sonra satabileceğiniz makina yok neredeyse.
    Eosm Olabilirdi o açıdan ama onun da sıfırı yok piyasada bildiğim kadarıyla pek.

Sıfır olarak parasının hakkını veren NX300 var bir de benim bildiğim.

ikinci el düşünürsen çok sayıda seçenek var

Bir de yeni başlayan herekese önerdiğim şu başlığı okumanı tavsiye ederim.
    https://forum.donanimhaber.com/yeni-baslayanlar-veya-iyi-akilli-telefonum-var-ama-yetmiyor-hobi-icin-makina-onerir-misiniz-diyenler--122743623

Linkteki sebeplerden ve video kalitesi istediğinden dolayı RX100 öneriririmhttps://fotografium.com/urun/sony-rx100b-kompakt-fotograf-makinesi?fee=12&fep=178&ref=akakce&v=1.18.6

İlla klasik büyük makine istersen D3300 önerilen bir makine onu düşünebilirsin.
    http://www.hepsiburada.com/nikon-d3300-18-55mm-dijital-slr-fotograf-makinesi-p-FTSLRNKD33001855DX?magaza=Profoto&utm_source=pc&utm_medium=akakce&utm_campaign=c&utm_content=c&utm_term=k&wt_pc=akakce.c.k.pc&v=1.97

• A6000 alicam yaninda 16 50 lens var kisa filmler icin hangi lensi onerirsiniz yaninda

Birde 18 55 nasil olur alsam gereklimi
    Manuel lens nasil olur acaba

• Manuel lensin darki ne mesela hem 18 55 hemde 50 mm yi kullanabiliyormuyuz

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.