Şimdi Ara

Video Düzenlemesi Hk. Soru?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
213
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Aşağıda linkini verdiğim video hangi uygulama ile düzenlenmiş olabilir? Ya da bir videoyu benzer şekilde nasıl hazırlayabilirim?

Nina Simone Video

• genel olarak adobe after effects ve adobe premiere kullanabilirsin. ama iki program da farklı çalışır. özellikle after effects çok karışık gelebilir. Ayrıca videonun ön hazırlığı aşaması için iyi bir çalışma gerekir. Bunu yaparken iyi donanıma sahip bilgisayarlar kullanılmalıdır. Video çözünürlüğü arttıkça -4k gibi- programların çalışması için yüksek ram, işlemci kaçınılmazdır.

Video üzerinde bulunan logo vs için vectörel tasarım araçları veya photoshop gibi bir araç kullanılmalıdır. Ayrıca titles ve diğer parçalar için after effects ile bunlar hazırlanmalıdır. Yine zaman zaman video üzerine hareketli olarak gelen bilgileri içeren lower thirds'leri hazır indirebilir veya bunları after effects altında hazırlayabilirsin.

Sonuçta belirttiğim programlara ait eğitim videolarına bir bakın, sonra adım adım parçaları oluşturursunuz.

aşağıdaki video da premiere için titles ve lower third örneği verdim
    ücretsiz bir sürü var, youtube dan indirebilirsiniz...

• Bu sorumun cevabını başka sitelerde de aradım.

Aldığım en açıklayıcı cevap oldu.

Teşekkür ederim.

Premiere ile örnek verdiğim videoları hazırlamak after effects ile hazırlamaktan daha kısa zamanda (programı öğrenmeyi kastediyorum.) ve daha kolay olur, diyebilir miyiz?

AE çok ayrıntılı b ir program sanırım.

Tavsiyeniz nedir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gönderdiğiniz örnekteki video Premier ile de yapılabilir, mutlaka After Effects'e gerek yok. Premier de de temel animasyon araçları var. Premier After Effects e göre daha kolay bir programdır ama çok kolay bir program demek yanlış olur çünkü kapsamlı, profesyonel bir kurgu programı. Sıfırdan başlayıp bu tarz çalışmaları ortaya çıkarmak zor olabilir. En başta temel kullanım bilgileri, çalışma mantığı, temel dersler vb. bunlarla başlamanızda fayda var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: YazılımGrafikAnk

Gönderdiğiniz örnekteki video Premier ile de yapılabilir, mutlaka After Effects'e gerek yok. Premier de de temel animasyon araçları var. Premier After Effects e göre daha kolay bir programdır ama çok kolay bir program demek yanlış olur çünkü kapsamlı, profesyonel bir kurgu programı. Sıfırdan başlayıp bu tarz çalışmaları ortaya çıkarmak zor olabilir. En başta temel kullanım bilgileri, çalışma mantığı, temel dersler vb. bunlarla başlamanızda fayda var.

O zaman şöyle bir yol izlemem doğru olur sanırım.Önce premiere ilerleyen zamanlarda ise after effects.
    Teşekkür ederim tekrar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: srdrrr

Bu sorumun cevabını başka sitelerde de aradım.

Aldığım en açıklayıcı cevap oldu.

Teşekkür ederim.

Premiere ile örnek verdiğim videoları hazırlamak after effects ile hazırlamaktan daha kısa zamanda (programı öğrenmeyi kastediyorum.) ve daha kolay olur, diyebilir miyiz?

AE çok ayrıntılı b ir program sanırım.

Tavsiyeniz nedir?

başlangıç için adobe premiere pro yu öğrenmeye başlayın, size belirttiğim yerlerden titles ve lower thirds'ler premiere uygun şekilde indirin.
    sonrasında da istediğinizi yapmaya başlarsınız. Ben after effects'i daha çok seviyorum ama her ikisinin de yeri ayrıdır.
    Ayrıca size belirttiğim gibi photoshop, illustrator veya coreldraw gibi araçları da öğrenmenizde yarar var.
    Logo vs gibi parçaları bunlarla tasarlayarak çizebilirsiniz.

Premiere daha kısa sürede kullanılabilir demek zor aslında, çünkü premiere video editing yazılımıdır. Onunda bir sürü özelliği var.
    After effects ise video compositing yazılımıdır. Her ikisi de farklı branşlarda yer alıyor.
    Zaten tek programla her şey yapılabilseydi, adobe bu iki programı da piyasaya vermezdi.

Premiere sonrasında after effects'i de mutlaka kullanın ve öğrenin. Tabii yoğun bir iş yapacaksanız öğrenin, yoksa bir defa lazım olacaksa bunları öğrenmek vakit alacaktır.
    Size bir de Sony Vegas Pro önereyim. Yıllar önce tanışmıştım, halende severim.

Kolay gelsin...

• quote:

Orijinalden alıntı: srdrrr

quote:

Orijinalden alıntı: YazılımGrafikAnk

Gönderdiğiniz örnekteki video Premier ile de yapılabilir, mutlaka After Effects'e gerek yok. Premier de de temel animasyon araçları var. Premier After Effects e göre daha kolay bir programdır ama çok kolay bir program demek yanlış olur çünkü kapsamlı, profesyonel bir kurgu programı. Sıfırdan başlayıp bu tarz çalışmaları ortaya çıkarmak zor olabilir. En başta temel kullanım bilgileri, çalışma mantığı, temel dersler vb. bunlarla başlamanızda fayda var.

O zaman şöyle bir yol izlemem doğru olur sanırım.Önce premiere ilerleyen zamanlarda ise after effects.
    Teşekkür ederim tekrar.

Harris32 arkadaşımızında belirttiği gibi bence de eğer tek seferlik bir işse uğraşmaya değmez ama işin sürekliliği olacaksa ayrı tabii. En başta Premier'le başlayıp sonrasında After Effects'e geçiş yapılabilir. Zaten aynı firmanın ürünü olduğu için arayüz, kullanım vb. birçok benzer yönleri var. Ben bu işte gerçekten profesyonelleşmeyi düşünüyorum derseniz bu ikisi de yetmez. Photoshop, illustrator, genel grafikerlik ve tasarım bilgileri vb. birçok konuda da bilgili olmanız gerekiyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.