Şimdi Ara

Vga cikisi sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
611
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arakadaslar Rx550 nin Vga cikisli olan modeli var mi? yoksa illaki donusturucu almak zorunda miyim?

• Aktif çevirici alman gerek, başta s-link veya dark markalarında sıkıntı yaşama ihtimalin çok düşük.

https://www.hepsiburada.com/s-link-sl-hvs13-hdmi-to-vga-audio-micro-usb-cevirici-p-BSBENCE164360

• GuvenDMRK kullanıcısına yanıt
    Bunlardada mi sorun yasaniyor yaa Bide bana Display to Vga lazim
  • Neden, kart üzerinde hdmi yokmu yada display olduğunda bir farkmı olur diye düşünüyorsun ?

Bu aktif çeviriciler bir entegre vasıtasıyla çevirme işlemi yapıyorlar ve ucuz olanlar genelde çözünürlük yada uzun süreli kullanımda sinyal kesme yani siyah ekrana düşme gibi sıkıntılar yaratabiliyor.

HDMI var ama Hdmi kullanicagim Televizyona baglamak icin DVI ile hdmi donustucu arasinda fark var mi? Yada Vga Monitor alicaktim Aslinda Dvi alirim Vga ile Dvi monitorlerin arasinda fiyat farki ne kadar olur?
  • Monitörlerde fiyat farkı olmaz vga olan eski modelin yerine yenileri geliyor aynı fiyata satılıyor vga eski bir teknoloji.

DVI-D ile hdmi dönüştürücü arasında şöyle fark olur, eğer DVI-I ise yine aktif çevirici almak durumunda oluyorsun ve o pahalı oluyor ama DVI-D den hdmi ye pasif çevirici hem sorunsuz hemde ucuz oluyor, çünkü pasif çevirici durumunda, sadece soket uçları farklı ama çevirici içinde herhangi bir devre veya entegre fln olmuyor ve zaten çevirici yerine genelde, 2 ucu farklı (1 ucu dvı-d diğer ucu hdmi veya display gibi) direk kablo tercih edilebilir. v.s.

Kısaca Dvi dendimi, onunda kendi içinde farklı revizyonları var, yani öyle dvi deyip kestirip atılabilecek bir çıkış değil.

Yeni monitör alacaksan dvı-d ve hdmi yada hdmi + dsp destekli modelleri tercih edersin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GuvenDMRK -- 13 Ocak 2021; 21:44:9 >
    Rx550 Dvi-D Ben buyuk ihtimallr donusturucu almam Cunku Vga ile dvi arasinda fiyat farki yok diyorsan Vga alip Donusturucu almanin mantigi yok Dvi monitor alirim o zaman Yardimin icin sagol
  • Ek olarak şunu eklemek istiyorum, rx580 üzerinde çift dönüştürücü kullandığımda makine kilitleniyordu.
    Bunu aktif çeviricilerden birini ek güç girişli alarak çözdüm.
    Sizde vatan media markt gibi yerlerden alacaksanız benzer ekran kartlı bi yerde mutlaka deneyin.
  • Alacağın monitör güncel olacaksa zaten yüksek ihtimal hdmi + dvı-d destekli olur.

1 2 gundur 850 Lira 1920x1080 Cozunurluk 850 lira en fazla Dvi-D monitor ariyorum yok bulamadim var midir bir onerin?
  • Alpha.4315 A kullanıcısına yanıt

Anlamıyorum'ki neden DVI monitörde ısırarcısın.

Al hdmi ve VGA olan monitör sana, başta vga derdindeydin :

https://www.akakce.com/monitor/en-ucuz-acer-kg221qa-um-wx1ee-a01-21-5-1ms-full-hd-freesync-fiyati,986158202.html

Bunda 2 adet hdmi var her ekran kartından olan bir çıkış.

https://www.trendyol.com/lg/21-5-22mn430m-fhd-75hz-freesync-ips-monitor-2x-hdmi-p-54708535?boutiqueId=543901&merchantId=109239

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GuvenDMRK -- 15 Ocak 2021; 3:24:59 >

Hayir bidaha donusturucyle ugrasmayayim dedim .

E.kartlarında hdmi çıkış direk olur 1 adet hdmi kablo ile çevirici gerekmeden kullanırsın.

Yeni monitör alacaxan zaty üzerinde illa''ki hdmi girişi olan 1 monitör alman gerekir, keza vga çıkış çok eski ve yok oldu, dvi'da eskidi, hdmi çıkış tüm kartlar'da standart olrk mevcut'ken dvi giriş'li monitör'ler bile artık gereksiz, dvı monitörler genelde 60Hz destekli görülüyor.

Bende DVI-D destekli yan monitör olrk kullandığım link'te ki monitör var, ama eski kıytırık 1 şey bu, muhtemelen bugün'kü fiyatını haketmez, çünkü hem düşük hz, hem tepki'si düşük ve aynı fiyata güncel hdmi çıkış'lı en az 75hz düşük tepki süre'li ips monitör'ler var, yani link verdim

fakat ille'de dvi-d diye diretiyorsan diye, yoxa almanı fln asla önermem.

https://www.akakce.com/siparis/?p=631666943

Bence hdmi girişi olan 1 model alırsın, monitörler'in kutuları'ndan kablosu'da zaty çıkıyor, direk kartına o kablo ile bağlar kulanırsın, evin'de tv ye bağlıyorsan'da, tv'nde de hdmi giriş mevcut'tur v.s.

• Conar-XP kullanıcısına yanıt
    Onerin icin sagol Lakin Bana Hdmi+Dvi-d Bir monitor lazim cunku Hdmi televizyon icin kullanacagim ekran kartindaki girisi Dvi-d yide monitore baglamak icin Internetten baktim ama vatan gibi magzalara gidip onlarada bakacagim bide.

Ben'de diyorum'ki; snn tv de hdmi var, yeni monitör alacaxın, o'da hdmi olsun, tek kablo ile hem tv'ye, hem'de monitörü'ne hiç çevirici kullanma'dan, 1 o'na, 1 o'na şekli'nde bağlarsın.

Hâââ aynı anda, hem monitör, hem'de tv'ye mi bağlayacaxın ve kartın üzeri'nde 2 adet hdmi'mi yok, 1 hdmi, 1'de DVI-D çıkış'mı var ?

O'zaman 1 ucu hdmi, diğer ucu DVI-D olan 1 adet extra kablo (DVI-D to HDMI) alıyorsun iş bitiyor, yada kartın üzerinde display çıkışı'da var ise, ozm 1 ucu hdmi diğer ucu display (HDMI to Diplay) olan kablo'da alabilirsin v.s.

1 örnek: DVI-D to HDMI

https://www.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/dark-1-8m-hdmi-to-dvi-24-1-cift-yonlu-goruntu-baglanti-kablosu-dk-cb-dvixhdmil180_pdp_536082251

HDMI to Display

https://www.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/displayport-to-hdmi-display-port-hdmi-cevirici-donusturucu-kablo-tv-lcd-monitor-pc-laptop-1-8-metre_pdp_567373146

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Conar-XP -- 16 Ocak 2021; 19:4:41 >

• Conar-XP kullanıcısına yanıt
    Tamamdir eyw
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.