Şimdi Ara

VESTEL FLORA Klima İNCELEME 2017 seri (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
132
Cevap
4
Favori
39.566
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Arkadaşlar bende de flora klimalar var , elektrik gidip geldiğinde klimada ortam sıcaklığı görüntüleniyor ancak daha sonra bu gidip ayarlandığı değer görüntülenmeye başlıyor.Ben ortam sıcaklığını görmek istediğimde ne şekilde görebilirim ayarı var mı?
  • 8 ay önce flora 24000 btu taktırdım, servis vakumlama yapmadan taktı. Performans olarak bir sorunum yok fakat 1 gün önce ısıtma modunda çalışırken ÇAT diye ses geldi ve klima kapandı şuan hiç çalışmıyor. Servise arıza kaydı açtırdım bakalım ne sorun varmış, birde iç ünite içerisindeki fan kronik arızalı diyorlar bir arkadaşımda arızalandı servis öyle demiş, başka yerde üretilen bir malzeme ile değiştirmişler FLORA kullanıcılarının dikkatine.. Vestel alırken artık iki kez düşünmek lazım...
  • Ayrintili olmus elinize saglik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vestel Flora 12000 Klima dış ünite içeriye yoldan kamyon geçer gibi baş ağrıtıcı kulak tıkayıcı ses veriyor. Telefonun kamerası bu frekanstaki sesi almıyor. Ayrıca bahar ayında klima defrost moduna giriyor. Göreceğiniz üzere hava karlı falan da değil...

https://www.youtube.com/watch?v=JDKj-7mt5mk

• digiogi kullanıcısına yanıt
    flora dış ünite sesli ancak mitsubishi daikine göre sesli. yoksa yan komşuda teba marka klima var geceleri tüm sokaktan duyuluyor. banyo camından bizim evin içine girip yatak odasından duyuyoruz. ha birde vestel montaj yapan kişiye sordum dedim bir uğultu oluyor odada klima yüke binince bu normalmi dedim. adam bazen dış ünitede 2 metal boru birbirine değer cızıltı gibi aşırı yüksek ses yapar dedi. arıza servisini arayın gelip onu düzeltirler dedi. siz arıza servisi aradınızmı? gelip baktılarmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cabriyo

flora dış ünite sesli ancak mitsubishi daikine göre sesli. yoksa yan komşuda teba marka klima var geceleri tüm sokaktan duyuluyor. banyo camından bizim evin içine girip yatak odasından duyuyoruz. ha birde vestel montaj yapan kişiye sordum dedim bir uğultu oluyor odada klima yüke binince bu normalmi dedim. adam bazen dış ünitede 2 metal boru birbirine değer cızıltı gibi aşırı yüksek ses yapar dedi. arıza servisini arayın gelip onu düzeltirler dedi. siz arıza servisi aradınızmı? gelip baktılarmı?
    Evet servisi aradık. İlk başta garip bir ses vardı dış üniteyi alttan kaldırınca kesiliyordu o ses. Onu gidermek için kompresörü değiştirdiler ama bu sefer de bas tonlarında acayip bir ses çıkrıp kulaklarımızı tıkıyor resmen ses. Ve günde 2-3 kere defrost moduna giriyor.

• Klimayı 2018 yılında aldım.

Kış ayı boyunca sadece 1 defa ve gece -7 derece ve kar yağdığı zaman buz çözme moduna giren klima, mart ayında tamir gördükten sonra sürekli buz çözme moduna giriyor ve çıkardığı ses daha da arttı. Vesteldeki elemanlar klimayı daha da bozdular bu yüzden bana servis fişi bile çıkarmadan merkeze sorunları yazıyorum orası karar verecek diyorlar. Ama size her şey yolunda olarak yazıyorlar çünkü tekrar ediyorum klimanın dış ünitesini tamir ederken daha da bozdular ve sorunu bulamıyorlar.

Aynı cephede aynı balkonda olan bir klima 10-15 derece sıcaklıkta defrost moduna girmez. Girse kış boyu girerdi ama hiç girmedi. Tamir gördükten sonra daha da bozdular ve şimdi bunu gizlemeye çalışıyorlar.

Genel merkezden gelen yanıt ise;

"Merhaba, Talebinizi detaylı bir şekilde değerlendirdik. Ürününüz ile ilgili tüm kontroller yapıldı ve herhangi bir teknik arıza görülmedi. Talebinizle ilgili şu an olumlu yanıt veremiyoruz, ne zaman desteğimizi talep ederseniz size yardımcı olmak için biz burada olacağız. Sevgi ve saygılarımızla, Vestel Müşteri Hizmetleri. "

Vestel pişmanlıkmış... Şimdi bu servis elemanını ne yapmak lazım

klasik Vestel müşteri hizmetleri yanınızdayız memnuniyetiniz için çalışıyoruz bilmem ne.Video çekip atın .en kestirme tüketici haklarına verin derim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: meeb

klasik Vestel müşteri hizmetleri yanınızdayız memnuniyetiniz için çalışıyoruz bilmem ne.Video çekip atın .en kestirme tüketici haklarına verin derim.
    Aynen öyle hocam. Sevisleri de tam ikiyüzlü. Bizim yanımızda bizi haklı görüyor. Değişim için merkez karar veriyor ben değişim için elimden geleni yapacağım diyor. Merkezden olumsuz karar çıktı. Hakem heyetine gitmek için servis kayılarını bir çıkarttırdım ben şok. Makinada hiçbir problem yok yazmışlar. Hakem heyetine tüm belgeleri verdim. Başkaları da parasını çöpe atmasın yerli malı falan hikaye. Arçelik falan alın yerli malı istiyorsanız.
    aldığım bir flora klimada ilk çalıştırmamda 15-20 dakika sorna arızalandı. arıza kodu gösterdi. servis geldi gaz kaçak vs kontrol yaptı. meğerse dış üniteye elektrik kablosunu takarken mesela 3 kablo takılıyorsa birisi yerinden çıkmış sadece ucu değiyor. bana gösterdiler video çekmişler. değip değip kıvılcım atıyor. düzelttiler yapıp gittiler. tekrar çalıştırmadım ama o kablodan dolayı gibi görünüyor sorun o yüzden sorun yaşayacağımı zannetmiyorum. yani ilk takan servis heralde hatalı takmış ama arıza serviside elektrikçi hata yapmış diyor. neticede bendede arıza olmuyor değil. ama servis çok önemli etken.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cabriyo -- 3 Nisan 2019; 18:57:34 >
  • merhabalar.https://www.vestel.com.tr/vestel-flora-doga-inverter-24-a++-klima
    https://www.vestel.com.tr/vestel-flora-inverter-24-a++-wifi

bu iki klima arasında wifi haricindeki farklar neler acaba? ikisi de 24000btu iken fiyat farkı neden bu kadar çok anlamadım?

• https://www.epey.com/dosyalar/168203/vestel-flora-doga-12-1760.pdf

bu pdf konuda bahsedilen vestel flora nın klimanın kullanma Kılavuzu mu
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.