Şimdi Ara

Vestel DT 9102 HD Yazılım Güncelleme (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
16.499
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: ignatius

quote:

yazılıma gerek yok
    cıhazın altında sadece eutelsatta kullanılır yazmıyorsa kullanabılırsın

tabııkı 1.dıseqc ayarını yapıp ve 2. kanal taratması yapman lazım

Peki yazıyorsa ne olacak.4ncü ayın 3ünde benim sözleşmem bitiriyor.Bu cihazı kullanamayacağım sanırım.

Ben yukarıda yazan şekilde halledemedim . Yani kanal araması menüsü hiç çıkmıyor ayrıca aletin altında da eutelsatta kullanılır filan da yazmıyor. Zaten alette turksat seçeneği seçiliyor ama sadece kolay digiturk kurulumu var. Manuel bir kanal araması menüsü filan bulamadım.

Biraz araştırdım eğer digiturke taahütten kalan borcunuz filan yoksa arıyormuşsunuz uydu üzerinden size sinyal göndererek menüleri güncelleyip turksat kullanımına hazır hale getiriliyormuş. Bir diğer yöntem de aleti alıp bir digiturk bayiine götürüp ufak bir program yükleyip turksat kullanımına açılıyormuş menü.

Ben seyahatte olduğum için fırsat bulamadım bikaç güne kadar alıp aleti digiturk bayine götürüp deneyeceğim.

• Benim cihazın kutusunda yazıyor sadece eutelsatta kullanılır diye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ignatius

Benim cihazın kutusunda yazıyor sadece eutelsatta kullanılır diye.

benimkinde de öyle yazıyor ama mh ni arayıp turksat aktive ediliyormuş galiba öyle diyolla.
  • ne dandik bi cihaz yahu...sadece niye eutelsat ile sınırlama yapılmış anlayabilene aşkolsun...türksattan da yayınları niye vermiyorlar,açmıyorlar...ayrıca yeni yazılım varsa neden bu kadar sıkıntı oluyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: m_temur

ne dandik bi cihaz yahu...sadece niye eutelsat ile sınırlama yapılmış anlayabilene aşkolsun...türksattan da yayınları niye vermiyorlar,açmıyorlar...ayrıca yeni yazılım varsa neden bu kadar sıkıntı oluyor...

rezillik başka birşey değil. bazı arkadaşlar 2 haftadır bekliyor yazılımı halen yok. geceler hep standby de ama yok güncelleme falan. fişi çıkar tak oda işe yaramıyor bulamıyor yeni güncellemeyi. sd kanallar berbat kanal geçişleri inanılmaz ağır menüler bile çok yavaş.
  • Beyler selamın aleyküm uyducu arkadaşlara bir sorum olucak olaya ayar oldum dt 9102 hd bende de var ve tv'yi kapatıp geri açınca ekran bembeyaz oluyo ses var görüntü yok ama normal sd yayında sorun yok illaki scart bağlantısını yada tvnin elektrik bağlantısını kesip geri takmam lazım görüntü alabilmek için sizce olay nedir? Scarttan olabilir mi yoksa bi ayarla alakalımıdır? Zaten son zamanlarda tv'den hdmi seçeneğide gitti sadece komponent av ve tv var dolayısıyla o yüzden hd dt'yi scarttan bağladım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba arkadaşlar bendede ayı cihaz var hem tüksatı hemde diji türkü izeleyebiliyorum kumandada mod tuşu var ordan giriyorsun diğerine ilk önce cihazın kurulum menüsüne girdikten sonra tekrar menü tuşuna basıp uydu ayarlarını seçiyoruz ordan dayzik ayarlarından uyduları kabloları hangi swice tamkmıssan
    onlaro orda işaretliyorsun sonra uyduları tanıttıktan sonra gelişmiş kurulumdan manuel arama yapmak için türkasat tarama firakansı olan 24844 /2222 yi girip
    şebeke arama açık yapıp türksatı taratıyorsun
    sonrada dijitorkü de kolay kurulmundan eulsattan tartıyorsun ben böyle yaptım oldu ikisinide izliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihmc

arkadasım eve cagırırsan tabııkı servıs parası ısteyecekler
    bayııdekı teknık servıse ınsen ıkı dakıkada yapıp verıyorlar 2 farklı subeye gıttım kımse benden garantı belgesı ıstemedı

Fatih Kardeşim...Ben digitürk üyesiyim.Bu vestelin dt 9201 hd cihazı var bende.Cihaz son zamanlarda saçmalamaya başladı. dt Uydunun hdmı çıkışından görüntü alamıyorum.Başaka bir hdmı kablo ile denedim aynı.Ama scarttan görüntü alıyorum.Bu cihazı yetkili servise kendimm i götüreyim yoksa evemi çağırayım.Neden bu arızayı yaptı anlamadım.Yardımınızı rica etsem.Teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aliok1

quote:

Orijinalden alıntı: fatihmc

arkadasım eve cagırırsan tabııkı servıs parası ısteyecekler
    bayııdekı teknık servıse ınsen ıkı dakıkada yapıp verıyorlar 2 farklı subeye gıttım kımse benden garantı belgesı ıstemedı

Fatih Kardeşim...Ben digitürk üyesiyim.Bu vestelin dt 9201 hd cihazı var bende.Cihaz son zamanlarda saçmalamaya başladı. dt Uydunun hdmı çıkışından görüntü alamıyorum.Başaka bir hdmı kablo ile denedim aynı.Ama scarttan görüntü alıyorum.Bu cihazı yetkili servise kendimm i götüreyim yoksa evemi çağırayım.Neden bu arızayı yaptı anlamadım.Yardımınızı rica etsem.Teşekkür ederim.

merhaba eve cagırırsanız servıs ucretı verırsınız ve hıcbır sorunu cozemezler sız kendınız cıhazı goturun gosterırsenız ucret almazlar

cıhazı yaparlar veya abonelık devam edıyorsa ucretsız baska bır cıhaz verırler

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.