Şimdi Ara

VESTEL Çekirdek Yazılım Konusu. (77. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
2.114
Cevap
77
Favori
337.072
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7576777879
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam merhaba ben de bu konudan değil de bizim 65 ub 9100 konusunda bir arkadaştan rica ettim linki paylaşır mısınız diye ben senin paylaştığın sanarak yükledim ama herhangi bir sorun yok, hdr aktif, teşekkürler vestel demek lazım 🤗

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aragorn20 kullanıcısına yanıt
    Yok hocam, bir karışıklık olmasınm diye tek merkezden yani çekirdek yazılım konusundan paylaşıyorum sadece.
    Kimseye ayrıcalık yapıyor olmamak adına da özelden de yollamıyorum kimseye :)

Sorun yok ise sorun yok hocam, aman olmasın
  • Ado kullanıcısına yanıt
    Valla benim nutkum tutuldu hdr video izleyince ama blutv yok onu da geri bildirim olarak vereyim

Anlaşıldı merkez, Bu günkü gönderim listesine ekledim
    Hocam modlama konusunda arkadaşlar edit yapmışlar son yazılımı, vestel teknik bizi uğraştırmasa da pvr ve film modu özelliklerini de aktif hale getirse olmaz mı bence olur ve vestel teknik gönüllerin efendisi olur

• Bendede finlux fx50 modeli vardı yani mb82 yazılımı yükledim.tesekkur ederim.goruntu kalitesi olarak parlama yerine dahada doygun bir kaliteye sahip oldu.menude güzel olmuş.

Yasal mevzuat buna izin vermiyor hocam. Yanlış anlamayınız isteseler bu yazılımları modlanmaz hale de getirirler de amaçları tüketici üzmek değil, yasal sınırlamalar ve lisans anlaşmaları gereği şu an durum bu maalesef.

Aynı konular 2006 lı yıllarda da mevcuttu, o dönemler goldmaster ve next gibi markalar üretim ve yönetim tesisleri yurtdışında olması nedeniyle çatır çatır şifreli kanalları 5 tl lik yazılımla açarken, bizim uydu alıcılar üretim ve yönetim tesislerinin ülke sınırları içerisinde olması nedeniyle bu yasal mevzuata takılıyordu. Elbette ki o dönemlerde de bu sorunları aşmanın yolu vardı da sol kulağımızı sağ elimizle göstermek zorunda kalıyorduk ve tüketici de sanki bizim mühendisler beceriksiz de yapamıyorlar zannediyordu.

Tamamen yaptırım mevzuları azizim.
  • tkar kullanıcısına yanıt
    Güle güle kullanınız
    yok hocam ben seni anlıyorum, olsaydı güzel olurdu diyorum elbette engel koymamaları iyi bir şey zaten önemli olan hdr'ydi o da geldi çok da iyi oldu
  • puhu tv için bişiy yapılamaz mı acaba MB96 seri no: 7435154500011
  • Arkadaslar mb82 icin cikan yazilim 1.37 versiyonda sanirim bazi sikintilar var EPG surekli ileri saatleri gosteriyor saat ayarlari vs dogru oldugu halde ayrica muzik calarda her sarki bitiminde duruyor sirayla devam etmiyor acaba eski stabil bir surumu geri yukleme şansımız var mi? Tv markasi hi level

• smart menuye yenı bir app gelmiş Foreign app içerik yok boş.

• İyi günler.
    Dosyaları güncelleyebilirsiniz nerede söyle, lütfen mb110_en.bin, mb110_PM51.bin, mb110_RomBoot.bin, usb_auto_update_G7.txt

sağol
  • stas_mas S kullanıcısına yanıt
    Problem görünmüyor dosyada, nasıl bir sorun yaşıyorsunuz?

Problem does not appear in the file, what kind of problem do you have?
  • merhaba telefunken led tv smart ozelligi yok evdeki wifi nasil aparatla tvden film vs izlerim internetten

• İyi günler.
    TV dahildir etmez.
    Yani günlüğü.
    sağol

UART_115200

DC_ON
    MIU1_DQS-OK
    BIST0-OK
    BIST1-OK
    _U
    Relocation Offset is: 0CC00000
    [AT][MB][start ub][268]

U-Boot 2011.06 (May 19 2016 - 17:22:40) MBOT-1106.0.10.1364428

msIR_Initialize
    Function = UtopiaOpen, Line = 234, UtopiaOpen[MODULE_MIU] strange failed
    having MODULE_BDMA
    having MODULE_UTOPIA
    Open MIU failFlash is detected (0x0507, 0xC2, 0x20, 0x15)

uboot held at [2E2DDF60~2FA00000],size=017220A0
    CPU : Munich
    Board: BD_MST220E_D01A_S
    DRAM: 250 MiB
    Now running in RAM - U-Boot at: 2ED00000
    NAND: [NC_Init] SDR NAND is detected
    CIS is found @Blk0
    FCIE is set to 62MHz
    512 MiB
    *** Warning - set default for mtdparts, using default environment

Creating 1 MTD partitions on "nand0":
    0x000000880000-0x000000C80000 : "mtd=2"
    Bad block table found at page 131008, version 0x01
    Bad block table found at page 130944, version 0x01
    Can't find "CTRL" partition
    restore UBI scan
    Volume "MPOOL" found at volume id 0
    In: serial
    Out: serial
    Err: serial
    Net: No ethernet found.
    MAC: 0x48: 0x6D: 0xBB: 0x1:0xB2: 0xCD
    RC type offset = 0x1E1AA0, type = 0x0
    uart spi offset = 0x1E1B46, value = 0x0
    UART Disabled
    [
    Power Down

Hocam merhaba,

son güncellemeden yaklaşık bir hafta sonra kanallarda problem yaşayınca ilk kurulum yapmak istedim, bu arada profil dosyasıyla baya oynadım ben hw ve sw, neyse artık sadece Vestel acılıs logosu geliyor ve ondan sonra tv de herhangi bir hareket olmuyor. acılmıyor sanırım. yardımcı olursanız cok sevinirim.

teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi axiom2005 -- 25 Haziran 2017; 10:23:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: axiom2005

Hocam merhaba,

son güncellemeden yaklaşık bir hafta sonra kanallarda problem yaşayınca ilk kurulum yapmak istedim, bu arada profil dosyasıyla baya oynadım ben hw ve sw, neyse artık sadece Vestel acılıs logosu geliyor ve ondan sonra tv de herhangi bir hareket olmuyor. acılmıyor sanırım. yardımcı olursanız cok sevinirim.

teşekkürler
    sanırım mb120 full sürüme yada kurtarma sürümüne ihtiyacım var fakat vesteldriver sitesinden bulamadım hocam

Yardımcı olursanız cok sevinirim

PNL:23389492
    VPAZ: 20272611
    SN:7742458 700374

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi axiom2005 -- 26 Haziran 2017; 9:4:24 >
  • axiom2005 A kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun acaba güncelleme yüzünden mi yoksa sw profile değişikliğinde mi oldu problem, kanallarda nasıl bir sorun oluştu biraz bilgi verebilir misiniz lütfen

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    profil dosyasından sanırım, kanallarda şu şekilde problem oluştu , çift çanakk oldugu için öncelikli olarak hotbird kanalları geldi, türk kanalları gitti, normal tkgs kurulumu yapınca düzeldi fakat anlamsız şekilde ilk kurulum yapmak istedim. kurtarma yazılımı ile düzelecektir durum
  • 
Sayfa: önceki 7576777879
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.