Şimdi Ara

Vestel 65UB9100(HDR) ana konu. Fiyat-performans tvsi (49. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.209
Cevap
29
Favori
112.202
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar ben bu tv den aldım ilk aldığımda 6 tane ölü piksel çıkmıştı değiştirdiler sonra gelen tv de de bu sefer 2-3 tane ölü piksel vardı kriter dahilinde deyip değiştirmediler. Acaba diyorum uğraşmaya değer mi? Sizde ölü piksel ya da ölü pikseller var mı yani bu tv ler ondan mı ucuz onu tam anlayamadım aldığım tv de ölü piksel çıkıyor bu normal mi ki zaten şimdi de değiştirmemeye diretiyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: yerlici

Merhaba arkadaşlar ben bu tv den aldım ilk aldığımda 6 tane ölü piksel çıkmıştı değiştirdiler sonra gelen tv de de bu sefer 2-3 tane ölü piksel vardı kriter dahilinde deyip değiştirmediler. Acaba diyorum uğraşmaya değer mi? Sizde ölü piksel ya da ölü pikseller var mı yani bu tv ler ondan mı ucuz onu tam anlayamadım aldığım tv de ölü piksel çıkıyor bu normal mi ki zaten şimdi de değiştirmemeye diretiyorlar

direk ayıplı mal sayılır. ölü piksel bende çıkmadı. tv bandingden dolayı değişti yeni gelen de de ölü piksel yok. bence kabul etmeyin. gerekirse firmaya noterden ihtar çekin veya iadeli taahhütlü olarak ihtarda bulunun sonrası ürünü aldığınız fiyata göre ya hakem heyetine başvuru yapacak ürün bedeli iadesi talep edeceksiniz veya da tüketici mahkemelerinde dava açacaksınız tüketici mahkemesinin dava sınırı bu yıl 3160Tl bu bedelin üzerinde fiyata aldıysanız mahkemeye, alt bedeller için hakem heyetine başvuru yapacaksınız. firmaya online olarak ulaşın ilk olarak yazılı bildirimde bulunun. kabul etmediğinizi ve etmeyeceğinizi bildirir bir yazı yazın. hukuksal kısımda yardımcı olurum tüketici mahkemesindeyim

• yerlici Y kullanıcısına yanıt
    Bence bu tv ucuz değil, diğerleri çok pahalı.
    Oled ya da Qled olmadıktan sonra markaya para vermeye gerek yok diye düşünüyorum.
    Boyut ve görüntü kalitesi olarak da gerçekten tatmin edici.
    Ölü piksel meselesini bu televizyonda bildiğim kadarıyla kimse dile getirmemişti benimkinde de hiç yok.
  • jjuuddaass kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim bilgilendirme için o zaman ben bi son kez Vestel ile görüşeyim. Duruma göre il tüketici hakem heyetine gideyim olmadı mahkemeye gideriz. Bilmediğim bir şey olursa ben size sorarım o zaman...
  • darknight41 kullanıcısına yanıt
    Bilmiyorum bana gelen tüm tvlerde ölü piksel çıktı şanstan sanırım birde ben çok dikkatli bakıyorum ondan da olabilir belki sizin gözünüzden kaçmıştır. Zaten izlemeye fazla bir etkisi yok. Fiyatlar konusunda da haklısınız aslında özellikle bu sene 55"led tvleri bile 10 bine satanlar var bende zaten onlara göre fiyatı ucuz demiştim..
  • Samsung 3d active gözlük ile denediğim zaman bende başarılı olamadım. hardware profili değişikiliği'de etkili olmadı. 3D yatar arkadaşlar. samsung smart tv de digiturk plus uygulaması hoşuma gitti. acaba onun yazılımını bizimkine adapte edebilirmiyiz.
  • axiom2005 A kullanıcısına yanıt
    Bazı aksilikler yüzünden eve yeni döndüm anladığım kadarıyla palet nick li arkadaş denemiş ve donanımsal olarak desteklemiyor demiş siz ne dersiniz?
  • khaos kullanıcısına yanıt
    Katılıyorum, samsung active gözlükle denedim bende fakat çalışmadı. ama dediğim gibi yazılım bazlı da olabilir. yazılımsal olarak panel ve 3d yazılımlarını alıp direk bizim tv ye uyarlamaya çalışabilirim. 3d profil dosyası içinde degil de panel yazılımı içinde kapatılmış. eğer alabilirseniz ilgili yazılımı 3d panelden onu bizim tv ye göre modifiye edip denemek isterim. vakit olursa bir arkadaştan samsung digiturk plus yazılımı alıp bizim tv nin yazılımı içine uyarlamaya çalışacam. denemekten zarar gelmez :)
  • axiom2005 A kullanıcısına yanıt
    yarın bayi arkadaşa uğrayacağım bana pm den ne yapacağımı anlatırsanız iyi olur
  • Arkadaşlar, HDR içeren versiyon 2.40.6.0 Yazılım güncellemesini yaptım. HDR sürekli aktif demişsiniz. bu HDR nin açık olduğunun sağlamasını nasıl yapabiliyoruz? Yani HDR yayın olduğunda ekranın bir yerlerinde HDR yazısı mı çıkıcak? Hotbird'te Travelxp kanalı var (10727/H/30000) ve sürekli HDR demo dönüyor. HDR test için bu yayını izleyebiliyor olmak yeterli mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi palet -- 4 Ekim 2018; 0:2:53 >
  • Selamlar 65ub9100 modelinde hangi tür panel kullanılmıştır? Mesela LG'nin ki gibi parmak ile vburduğunda sadece değdiğin yer mi etkileniyor yoksa samsunglarda ki gibi daha geniş bir alan mı etkileniyor? Tesekkurler.
  • palet P kullanıcısına yanıt
    Kumanda dan info tuşuna bastığınızda cikan bilgi ekraninda Hdr yazısı görünür eğer gelen yayın hdr destekli ise

Ornek bir resim ekliyorum daha onceden bu konuda eklenmiş

Vestel 65UB9100(HDR) ana konu. Fiyat-performans tvsi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Iz_for -- 10 Temmuz 2017; 23:1:59 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Iz_for I kullanıcısına yanıt
    TRAVELXP de iken info da bu şekilde detay bilgi vermiyor.
  • 35kemal35 3 kullanıcısına yanıt
    LG gibi panel kullanılmış ben LG olduğunu düşünüyorum.
  • 35kemal35 3 kullanıcısına yanıt
    Selamlar daha önce Ado hocama bu konuda danışmıştım, vestel 4 farklı marka kullanıyor
    LG(IPS), SAMSUNG(VA), AUO(VA), CHIMEI(VA), tek istisnası CA9550 modeli (TN) panel kullanıyor, benim ilk panel LG idi, ve kabul edilemeyecek düzeyde ışık sızması vardı, değişen tv AUO panel gene ışık sızması var ama daha makul seviyede daha detaylı bilgi için panelook.com sitesine bakabilirsin, umarım yardımcı olabilmişimdir selamlar...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aragorn20

Selamlar daha önce Ado hocama bu konuda danışmıştım, vestel 4 farklı marka kullanıyor
    LG(IPS), SAMSUNG(VA), AUO(VA), CHIMEI(VA), tek istisnası CA9550 modeli (TN) panel kullanıyor, benim ilk panel LG idi, ve kabul edilemeyecek düzeyde ışık sızması vardı, değişen tv AUO panel gene ışık sızması var ama daha makul seviyede daha detaylı bilgi için panelook.com sitesine bakabilirsin, umarım yardımcı olabilmişimdir selamlar...

bu siteye baktım ama anlamadım tv de hangi panel olduğunu nerden nasıl öğrenecez
    O biraz zor bir konu seri numarası üzerinden bakılıyor, servis tanıdıksa belki yardımcı olur

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    menü 4725 i tuşla o ekran görüntüsünü ve seri numarasını paylaş sana hangi panel olduğunu söyleyim
  • vestel nedense bana sempatik gelmiyor
  • Bu tv ile ps 4 kullanan var mı varsa memnun mu ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.