Şimdi Ara

Vestel 65UB9100(HDR) ana konu. Fiyat-performans tvsi (43. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.209
Cevap
29
Favori
112.202
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kaca aldiniz. 3300 tl falanlardan bahsediyorlar ben hic bu rakamlaringorwmiykrum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: axiom2005

Hocam 2.40.6 yazılımı ile update ettim , ondan sonra içinden profil dosyasını aldım kendi istediğim özellikleri açtım

Core update yapınca hdr açılıyor, ama extra dan 3D , ve diğer bazı özellikleri de açtım

Dostum hiç uğraşmadan hazır Senin swprofil i yükledim, daha herhan gibi bir değişiklik yaptınmı yoksa böyle devammı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Onurtutlu44

Teşekkürler arkadaşlar ürünü aldım umarım bir sorun yaşamam. Kurulum yaptırmadıgım icin bakamıyorum suan evlenince kurdurtucam.

Korkma hocam. Bende aldım. dikey gölgelenme sorunu oldu. ışık sızması oldu. dün servisi aradım bu gün geldiler. sabah servis çok ilgili davrandı. biraz önce vestel fabrikasından arayıp değişim onayladı fabrikadan yenisi gelecek. gelen nasıl olur bilemiyorum ama vestel ürününün arkasında gayet güzel duruyor

• emirarslan34 E kullanıcısına yanıt
    yok hocam herhangi bir şey değiştirmedim şimdilik böyle devam
    Hdr ve 3d özelliği var mı eminmisiniz? Rica etsem deneyebilirmisiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi khaos -- 22 Haziran 2017; 17:00:49 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hdr kesin, 3d muamma
  • Barış Can kullanıcısına yanıt
    Son yazılım güncellemesiyle hdr özelliği geliyormuş ben tv den taradım yeni güncelleme yok diyor

• quote:

Orijinalden alıntı: khaos

Son yazılım güncellemesiyle hdr özelliği geliyormuş ben tv den taradım yeni güncelleme yok diyor

Harici olarak dosya indirip güncellemeniz gerekiyor. Bu başlık altında 1 2 sayfa önce verilen linklerin son sayfalarında var yazılım. mb120 için..
  • Ps4 Oyunlarda hızı nasıl, hz olayı? Görüntü tır tır tır diye mi hareket ediyor, tatmin eder mi acaba 🤔

• deneyenler vardı memnundu

• son yazılıma güncelledim ama menüde hdr yi bulamadım hdr nin aktif olup olmadığından nasıl emin olacağız mesela ben bilgisayarı tv ye bağladım hdr test videosunu oynattım ancak hdr desteklemeyen tv lerde olduğu gibi kısmen bulanık ve renk derinliği olmayan bir şekilde (yazılım güncelleme öncesi olduğu gibi) oynattı
  • Slm arkadaşlar

TV nin panel canavar 4K 60 FPS HDR videolar yağ gibi, kusursuz rekler. Yani panel de TV de problem yok, takılmalar olursa bu yayın akışından kaynaklanıyor, veya bir haber kanalı izliyorsunuz ama o kanal haber yaptığı video yu 720p veya 1080p 20/30 fps ile kayıt yapmıstır, veya ps4 oynuyorsunuzdur, oyun yapımcısı oyunu 720p ile 1080p arası 20/30 fps ye ayarlamıştır kilit, buda büyük panelde dez avantaj örneğin GTA5, tv büyüdükçe rahatsız olursunuz. Takılmalar, titremeler, gözü yoran videolar TV den kaynaklı değil, problemi tv de aramayın sakın, canınızı sıkmayın, PS4 de test ediyorum ben tv yi bağzı oyunlar yağ gibi akıyorken bağzı oyunlar inanılmaz göz yoruyor, bu oyun yapımcıarının kilit fps kullanmalarından oluyor. Mesela kullanılan HDMI kablosu da çok önemli burayı atlayan cok kişi var HDMI kablosu mutlaka 2.0 versiyon 4K 60 HZ destekleyen piremium sertifikalı olması gerekiyor, yoksa HDR görüntü alınamıyor 1.4 versiyon HDMI kabloyla. HDR aktif edildiğinde tam tersi rekler iyice soluklaşıyor saçmalıyor, veya aynı görüntüyü vermeye devam ediyor. Piyasada satılan 2.0 çok çakma hdmı kablo var bunlar 4k 30hz 10 gbps e kadar deskliyor sanırım tam emin değilim. 18 dbps 4K 60 hz olmak zorunda hdr için.

Bu arada bende merak ediyorum HDR özelliğini TV den ON / OFF yapamıyormuyuz menü de seçenek yok, ama hdr bir video açtığım zaman otomatik mi devreye giriyor HDR yazıyor bilgi ekranında.

Bu arada hdmı 2.0 4K 60 hz yani hdr destekli bir kablo aldım ps4 de hdr ı aktif etmek istediğimde TV hdr ı desteklememektedir diyor. Tv nin hdmı ını etkin den gelişmişe de aldım ama yok aktif olmuyor. Biyerde bi yazı okumustum HDR ı başka HDR destekli bir tv de ps4 menüsünden hdr ı automatic yapıp deneyin diyorlardı. O şekil problemi aşanlar olmuş. Başka bir fikri olan varmı ya.

Bu tv nin asıl tadı Kasım da piyasaya cıkacak olan XBOX ONE X ile cıkar sabit 4K 60 FPS. PS4 de citti birde oro modeli değilse pixel, fps düşüşü oluyor konsoldan oyun dan kaynaklı.

• Arkadaşlar yazılım TV den internet vasıtasıyla güncellenmiyor malesef, manual flas bellek yardımıyla sizin güncellemeniz gerekiyor. Son yazılımda HDR aktif halde yani sadece son cıkan 2.40.60 yazılımı yüklerseniz HDR aktif hale geliyor, otomatik aktif oluyor sanırım.

Yüklemeyi şu şekilde yapcaksınız

Önce yazılım güncellemesi 2.40.60

http://s3.dosya.tc/server12/d5u05l/MB120__V2.40.6.0_Core_Update.rar.html?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

2.40.60 yazılım güncellemesini flash belleğe atın ( flash bellek fat 32 formatlı olmalı ) TV ye takın, tv açık iken menü tuşuna basın ardından 1505 tuşlarına basın çıkan soruya EVET dedik den sonra yazılım yüklenmiş olacak. Hata verisse olmazsa falan daha kaliteli flas belleklerle dene. Kontrolü menü den yapabilirsin.

Sonra 3D / PVR vs vs gibi bağzı özellikleride aktif etmek için profil güncellemesi yapıcaksın.

Profil güncellemesi axiom2005 arkadaşımız yapmıştır.
    Bizzat denedim sorunsuzdur.

https://yadi.sk/d/JT3doCpe3KEYBC?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber&utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

Swprofil mb120 dosyasını indir, flash belleği fat32 ye formatla, sonra içine profil klasörü aç, indirdiğin swprofil mb120 dosyasını klasörün içine at. Flas belleği Tv açıkken Menü ye bas ardından 4725 i tuşla, karşına bir menü gelicek USB operations a tıkla, TV yi kapat aç, tamamdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emirarslan34 -- 23 Haziran 2017; 12:27:43 >

hocam 2.40.60 yazılımını nereden buldunuz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bi üst mesj'ımı düzenledim dostum linkler eklendi çok kolay yapın bence.

Kafanıza takılan bişey olursa sorun.

• quote:

Orijinalden alıntı: MMistanbul

quote:

Orijinalden alıntı: Barış Can

quote:

2016 yılında satışa çıkan bir TV de HDMI girişi sayısı gerçekten 2 mi?

Biz onu böyle kabullendik.

Ben ki Vestel karşıtı birisi olarak düşünmeye başlamıştım bu TV yi, 2 HDMI görünce vazgeçtim.

TV nin zaten dahili uydusu var. HDMI den Uydu bağlamayacağınıza göre. Kendi usb mediaplayeri de en üst düzeyde kodek desteği de var. 2 HDMI den daha fazlasına ne bağlamayı düşünüyorsunuz?

• selodonanımhaber kullanıcısına yanıt
    PS4, Android Tvbox, blu-ray oynatıcı ve harici uydu alıcısı var. Ayrıca HDMI ARC ile bağlamak istediğim ses sistemi var. Ses sistemi ve harici uydu alıcısını dahil etmesek bile yine yetmiyor.

Size hitap ediyor, almışsınız, güle güle kullanın. Fakat 2 HDMI girişi olan TV kanatlanıp uçsa bile yanlış üretimdir, kullanıcıya saygısızlıktır, çağa saygısızlıktır.
  • quote:

PS4, Android Tvbox, blu-ray oynatıcı ve harici uydu alıcısı var. Ayrıca HDMI ARC ile bağlamak istediğim ses sistemi var. Ses sistemi ve harici uydu alıcısını dahil etmesek bile yine yetmiyor.

Size hitap ediyor, almışsınız, güle güle kullanın. Fakat 2 HDMI girişi olan TV kanatlanıp uçsa bile yanlış üretimdir, kullanıcıya saygısızlıktır, çağa saygısızlıktır.

TV yi almadım. Dediğiniz gibi size hitap etmez. Fakat sizin gibi ihtiyaçları olan da çok fazla değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: emirarslan34

Arkadaşlar yazılım TV den internet vasıtasıyla güncellenmiyor malesef, manual flas bellek yardımıyla sizin güncellemeniz gerekiyor. Son yazılımda HDR aktif halde yani sadece son cıkan 2.40.60 yazılımı yüklerseniz HDR aktif hale geliyor, otomatik aktif oluyor sanırım.

Yüklemeyi şu şekilde yapcaksınız

Önce yazılım güncellemesi 2.40.60

http://s3.dosya.tc/server12/d5u05l/MB120__V2.40.6.0_Core_Update.rar.html?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

2.40.60 yazılım güncellemesini flash belleğe atın ( flash bellek fat 32 formatlı olmalı ) TV ye takın, tv açık iken menü tuşuna basın ardından 1505 tuşlarına basın çıkan soruya EVET dedik den sonra yazılım yüklenmiş olacak. Hata verisse olmazsa falan daha kaliteli flas belleklerle dene. Kontrolü menü den yapabilirsin.

Sonra 3D / PVR vs vs gibi bağzı özellikleride aktif etmek için profil güncellemesi yapıcaksın.

Profil güncellemesi axiom2005 arkadaşımız yapmıştır.
    Bizzat denedim sorunsuzdur.

https://yadi.sk/d/JT3doCpe3KEYBC?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber&utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

Swprofil mb120 dosyasını indir, flash belleği fat32 ye formatla, sonra içine profil klasörü aç, indirdiğin swprofil mb120 dosyasını klasörün içine at. Flas belleği Tv açıkken Menü ye bas ardından 4725 i tuşla, karşına bir menü gelicek USB operations a tıkla, TV yi kapat aç, tamamdır.

emirarslan34 hocam benim vestel 55ua8300 model televizyonum var. mb120 anakartlı bu yazılım benim tvyede uygun olur mu bilgi verebilirmisiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: selodonanımhaber

quote:

TV yi almadım. Dediğiniz gibi size hitap etmez. Fakat sizin gibi ihtiyaçları olan da çok fazla değil.

Tabiki herkesin bu kadar HDMI ihtiyacı olmuyor ama 2 de çok az. Minimum 3 olmalıydı.
  • 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.