Şimdi Ara

Vestel 55ca9550 curved NETFLiX 2023 ANAKONU (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.456
Cevap
25
Favori
95.525
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Değerli dostlar ürünü PS4'te test etmiş ya da aktif olarak kullanan biri var mı? Özellikle input lag muhabbeti beni iyice araştırmaya sevk etti. 4k, curve ve boyut tam istediğim özellikler ancak yoğun şekilde ps4 ve bluray film izleme şeklinde kullanacağımdan sorun yaşamak istemiyorum. Kullanan arkadaşlardan yorum bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nambi

Teşekkür ederim @apollonx PS4 performansını başarılı buldum doğrusu. Hardcore bir oyuncu değilim aslında ama yine de input lag hissetmediğimi söyleyebilirim. God of War 3, GTA V, Fifa 14, Nathan Drake Uncharted, 2K15 gibi oyunlar oynadım ve hiçbirisinde herhangi bir problem hissetmedim. Araba yarışı oyunum yok ama GTA V içinde sürekli olarak araba kullanılır ve bu durumda da herhangi bir sıkıntı sezmedim ben. Müthiş, mükemmel falan diyemem ama eh işte de diyemem. Ürünün bu noktada PS4 için tatmin edici olduğu ortada.

Ben başka bir sorundan daha bahsetmek istiyorum, daha doğrusu bu bir sorun mu ondan da pek emin değilim. Wireless Display özelliğinde android bir telefon ya da tablet problem çıkarmadan bağlanıyor cihaza. Ancak, evdeki iki laptop da bağlanma konusunda sıkıntı çıkardı. Optimum çözünürlük ayarlarını laptoplarda yapmış olmama rağmen 9550 cihazda wireless bağlantı kurulduğunda yalnızca cızırtılı bir ses geliyor ancak görüntü yok. Ama dediğim gibi android cihazlarda miracast sıkıntısı yok.

Köşelerdeki karartılar için de yorumlarınızı bekliyorum ayrıca. O görüntüde TV sinema modunda. Dinamik moddayken biraz daha belirgin oluyor.

@ESTABLISHMENT arkadaşımi ben şu alıntıladığım kısımda bununla illgili bir şeyler yamıştım ama işini görür mü bilmem.

• quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

quote:

Şimdi yine servisten aradılar. Sizin laptoptaki işletim sistemi orijinalden Win10 mu, yani öyle mi satın aldınız yoksa 8den mi güncellediniz diye sordu. Ben 8ken almıştım ama orijinal lisanslı olduğu için orijinal Win10 güncellemesi yapmıştı. Neyse, 8den değil, orijinal 10 olarak aldım dedim. Güncelleme yaptığımızda @Yazılımcı Online arkadaşın da dediği gibi android aletleri de diğer bilgisayarları da kullanamayalım o zaman bu gibi işlerde. Çok saçma. Ar-ge sizin laptoptan satın alıp deneme yapacak da dedi. O yüzden soruyormuş. Bu ne saçmalık ben anlamadım. Güncelleme olsa ne olmasa ne? Hadi korsan mı değil mi diye sorsa anlarım bazı özellikler kırpılıyor falan diye. Neyse. Beklemedeyiz yine.

Üşenmesem kardeşimin laptopu 8.1'e alacağım da iş uzun. Aynı laptopu alacaklarsa aldığımızda hangi işletim sistemi olacak ona göre bilgimiz olsun diye sormuş olabilirler. Benim de aklıma sonradan sürüm farklığı gibi geldi ama mantıksız geliyor. Onlarında garibine gitmiş belli ki

bu durumda uyarıda bulunmaları lazım "aman haaa wireless display dedik ama bak herkes kullanamaz yani" falan diye. Bir de ben anlamadım arkadaş, ayan beyan ortada bu laptop iile ilgili bir sorun olmadığı, buna rağmen neden illa benim marka laptop ie deniyorsun? Sanki Türkiye'de bu televizyonu kullanan herkes aynı laptopu kullanıyormuş gibi? San sadece şu mereti adam gibi çalıştır yeter.

• quote:

quote:

Teşekkür ederim @apollonx PS4 performansını başarılı buldum doğrusu. Hardcore bir oyuncu değilim aslında ama yine de input lag hissetmediğimi söyleyebilirim. God of War 3, GTA V, Fifa 14, Nathan Drake Uncharted, 2K15 gibi oyunlar oynadım ve hiçbirisinde herhangi bir problem hissetmedim. Araba yarışı oyunum yok ama GTA V içinde sürekli olarak araba kullanılır ve bu durumda da herhangi bir sıkıntı sezmedim ben. Müthiş, mükemmel falan diyemem ama eh işte de diyemem. Ürünün bu noktada PS4 için tatmin edici olduğu ortada.

Ben başka bir sorundan daha bahsetmek istiyorum, daha doğrusu bu bir sorun mu ondan da pek emin değilim. Wireless Display özelliğinde android bir telefon ya da tablet problem çıkarmadan bağlanıyor cihaza. Ancak, evdeki iki laptop da bağlanma konusunda sıkıntı çıkardı. Optimum çözünürlük ayarlarını laptoplarda yapmış olmama rağmen 9550 cihazda wireless bağlantı kurulduğunda yalnızca cızırtılı bir ses geliyor ancak görüntü yok. Ama dediğim gibi android cihazlarda miracast sıkıntısı yok.

Köşelerdeki karartılar için de yorumlarınızı bekliyorum ayrıca. O görüntüde TV sinema modunda. Dinamik moddayken biraz daha belirgin oluyor.

@ESTABLISHMENT arkadaşımi ben şu alıntıladığım kısımda bununla illgili bir şeyler yamıştım ama işini görür mü bilmem.

Hocam geçmiş mesajları kontrol ettiğimde sizin mesajınıza da ulaştım, mesaj için teşekkürler. Ancak sürekli ps4 için sony tavsiyesi almaktan iyice paranoyak hale geldik. Artık test, inceleme kesmez hale geldi, direkt forum kullanıcılarından yorum bekliyoruz sürekli.

• quote:

quote:

quote:

Şimdi yine servisten aradılar. Sizin laptoptaki işletim sistemi orijinalden Win10 mu, yani öyle mi satın aldınız yoksa 8den mi güncellediniz diye sordu. Ben 8ken almıştım ama orijinal lisanslı olduğu için orijinal Win10 güncellemesi yapmıştı. Neyse, 8den değil, orijinal 10 olarak aldım dedim. Güncelleme yaptığımızda @Yazılımcı Online arkadaşın da dediği gibi android aletleri de diğer bilgisayarları da kullanamayalım o zaman bu gibi işlerde. Çok saçma. Ar-ge sizin laptoptan satın alıp deneme yapacak da dedi. O yüzden soruyormuş. Bu ne saçmalık ben anlamadım. Güncelleme olsa ne olmasa ne? Hadi korsan mı değil mi diye sorsa anlarım bazı özellikler kırpılıyor falan diye. Neyse. Beklemedeyiz yine.

Üşenmesem kardeşimin laptopu 8.1'e alacağım da iş uzun. Aynı laptopu alacaklarsa aldığımızda hangi işletim sistemi olacak ona göre bilgimiz olsun diye sormuş olabilirler. Benim de aklıma sonradan sürüm farklığı gibi geldi ama mantıksız geliyor. Onlarında garibine gitmiş belli ki

bu durumda uyarıda bulunmaları lazım "aman haaa wireless display dedik ama bak herkes kullanamaz yani" falan diye. Bir de ben anlamadım arkadaş, ayan beyan ortada bu laptop iile ilgili bir sorun olmadığı, buna rağmen neden illa benim marka laptop ie deniyorsun? Sanki Türkiye'de bu televizyonu kullanan herkes aynı laptopu kullanıyormuş gibi? San sadece şu mereti adam gibi çalıştır yeter.

Yine de ilgileri iyi başka markada böyle bir olay olsa nasıl bir süreç işlerdi merak ediyorum doğrusu. Dua edelim de sorunu çözsünler. Sizdeki laptop neydi hocam ? Ben lenovo ile deniyorum nvidia gt840 var birde onboard intel HD var ekran kartı olarak. hdmi dan bağladım geçen 4K görüntü aldım tertemiz , o çok iyiydi yalnız bi photoshop açtım off eşek kadar ekranda foto editlemek ne güzel olur

• ESTABLISHMENT kullanıcısına yanıt
    Başta bu Sony meselesini ben de düşünmedim değil. İkinci bir tv olacaktı benim alacağım, almışken de Sony mi alsam dedim ama 2014 üretimi LG 55LA640S ile de gayet iyi bir sonuç elde ettikten sonra bunun çok da şart olmadığı kanısına vardım. Keza haklı çıktığımı da düşünüyorum. Yani kişisel olarak ben memnun kaldığımı söyleyebilirim bu konuda iki televizyondan da. Tabi tercih meselesi bu yine de.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nambi kullanıcısına yanıt

bu linkteki videoya bir göz atarmısın ekran kartın optimus sayesinde bu işi yapabiliyor olmalı. driverinı bi kontrol et çalışır umarım.
  • quote:

Başta bu Sony meselesini ben de düşünmedim değil. İkinci bir tv olacaktı benim alacağım, almışken de Sony mi alsam dedim ama 2014 üretimi LG 55LA640S ile de gayet iyi bir sonuç elde ettikten sonra bunun çok da şart olmadığı kanısına vardım. Keza haklı çıktığımı da düşünüyorum. Yani kişisel olarak ben memnun kaldığımı söyleyebilirim bu konuda iki televizyondan da. Tabi tercih meselesi bu yine de.

Büyük ihtimalle ben de sizin gibi düşüneceğim, çok fazla kafaya taktıkça içinden çıkılmıyor.

Ürünle ilgili olarak, hala fiyat ve stok durumu stabil hala gelmedi, umarım kısa zamanda vestel çözer bu sorunu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ESTABLISHMENT -- 26 Şubat 2016; 15:36:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: madbey

bu linkteki videoya bir göz atarmısın ekran kartın optimus sayesinde bu işi yapabiliyor olmalı. driverinı bi kontrol et çalışır umarım.

Videoya baktım evet. Yalnız driver güncel görünüyor. Bu nedenle herhangi bir değişiklik yapamıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ESTABLISHMENT

quote:

Büyük ihtimalle ben de sizin gibi düşüneceğim, çok fazla kafaya taktıkça içinden çıkılmıyor.

Ürünle ilgili olarak, hala fiyat ve stok durumu stabil hala gelmedi, umarım kısa zamanda vestel çözer bu sorunu.

Özellikle fiyat konusu gerçekten çok can sıkıcı. Arada bir indirimler oluyor olsa ya da ne bileyim ürünün lansmanından çok uzun zaman geçmiş olup stok eritme politikasına falan gitseler anlayacağım da her gün fiyat da değiştirilmez yahu. Tamam fiyat Vestel'de hep aynı ama sonuçta internet üzerinden de olsa bu ürünü yine Vestel bayileri satıyor.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Yine de ilgileri iyi başka markada böyle bir olay olsa nasıl bir süreç işlerdi merak ediyorum doğrusu. Dua edelim de sorunu çözsünler. Sizdeki laptop neydi hocam ? Ben lenovo ile deniyorum nvidia gt840 var birde onboard intel HD var ekran kartı olarak. hdmi dan bağladım geçen 4K görüntü aldım tertemiz , o çok iyiydi yalnız bi photoshop açtım off eşek kadar ekranda foto editlemek ne güzel olur

O dediğin HDMI bağlantıyı ben de yaptım ve hakikaten fal taşı gibi açıldı gözlerim. Çok çok iyiydi görüntü. Bu arada laptop Lenovo Z5070. i5 işlemcili olanı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nambi -- 26 Şubat 2016; 23:05:41 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

O dediğin HDMI bağlantıyı ben de yaptım ve hakikaten fal taşı gibi açıldı gözlerim. Çok çok iyiydi görüntü. Bu arada laptop Lenovo Z5070. i5 işlemcili olanı.

haha aynısı herhalde FHD ekran olanı değil mi . 8GB ramli 2,4 i5 işlemcili Bizim lenovoda mı problem var yoksa. Ama o zaman niye LG ile bağlantı kursun miracastwidi ikisi de. İmkan olsa da başka laptop ile denesek keşke.

• Ben başkasıyla denedim üstad. Çalıştığım kurumun verdiği Asus marka bir laptop da var bende. Onunla da denedim. Aynı hatayı aldım. Üstelik onunla da LG televizyona bağlanabiliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nambi -- 27 Şubat 2016; 0:08:16 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Ben başkasıyla denedim üstad. Çalıştığım kurumun verdiği Asus marka bir laptop da var bende. Onunla da denedim. Aynı hatayı aldım. Üstelik onunla da LG televizyona bağlanabiliyorum.

Ok o zaman sorunun vestelin wireless adaptöründe olduğu kesinleşti ya da yazılımsal. Eski mesajlara bakıyorum da bir model tv de kablosuz görüntü ile laptop bağladıklarını anlatmışlar DLNA değil de direk yansıtma olarak. Demek eskiden çalışıyormuş. Hangi modeldi unuttum şimdi umarım düzelir dua edip beklemekten başka şansımız yok :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yazılımcı Online -- 27 Şubat 2016; 0:19:20 >

• Yazılımcı Online kullanıcısına yanıt
    Hiç değilse benim eve gelen servisin attığı videolar var yahu. Az çalışıp sorun çözmeye çalışsınlar. Ben sorunun donanımsal olmadığını düşünüyorum. Öyle olsa sanki android cihazlarda da sorun çıkardı gibime geliyor. Benim tvde laptop aktarımında ses konusunda da hata vardı ama bayide denediğim tvde ses problemi falan yoktu mesela. Bence yazılımsal. Ama tabi buna bizden çok kendileri kafa yorsa daha iyi olur.

• quote:

Hiç değilse benim eve gelen servisin attığı videolar var yahu. Az çalışıp sorun çözmeye çalışsınlar. Ben sorunun donanımsal olmadığını düşünüyorum. Öyle olsa sanki android cihazlarda da sorun çıkardı gibime geliyor. Benim tvde laptop aktarımında ses konusunda da hata vardı ama bayide denediğim tvde ses problemi falan yoktu mesela. Bence yazılımsal. Ama tabi buna bizden çok kendileri kafa yorsa daha iyi olur.

arge ekibi gibi çalışıyoruz. Bugün yine bir kaç test yaptım ama nafile tv tarafında yazılım güncellemesi olması şart gibi

• Yazılımcı Online kullanıcısına yanıt
    Benim de kafam bir gidip bir geliyor, yazılım güncellemesi gerekiyor gibi görünüyor ama bu kadar basit bir şeyi bu kadar bekletip zora koşmaları da makul gelmiyor bana. Ayrıca daha önce de dediğim gibi eve gelen servis henüz yayımlanmamış bir sürüm yükledi benim panele ama sorun devam ediyordu. Belki de bu bahsettiğim sürüm içinde de bu güncelleme yoktu tabii, o da başka bir seçenek. Ama bence de bir an önce halletmeliler.
  • Benim tv ups kargo subesinde bekliyor gozukuyordu, neden dagitima cikmior diye ariyim dedim ve kutu hasarli islanmis gozuktugunden dagitima cikartmamislar. Hemen saticiyi aradim napayim diye, tutanakla bu sekilde teslim aliyorum diye imzala urunu eve gotur servis kurulumunda sikinti cikarsa sigorta kapsaminda cozulur dedi dert etme vs. Urunden elinde baska yokmus. Ptesi olsun bakalim nolacak gorecegiz

• apollonx kullanıcısına yanıt
    Benim panelin kutusu da biraz hasarlıydı ben teslim aldım rapor da tutturmadan ama ıslanma falan yoktu. Sen yine de kutuya iyice bir bak hocam. Islaklık ve hasar tam olarak nerede, iyice bir ölç de öyle karar ver teslim alıp almamaya bence.
  • Nambi kullanıcısına yanıt
    Evet dediginiz gibi dış kutuyu iyice inceleyecegim, cok sikintiliysa da kabul etmeyecegim. Illa bir sorun cikacak zaten.

• 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.