Şimdi Ara

Vectra C Gerçekten Bukadar Kötümü : ( (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
221
Cevap
1
Favori
178.062
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • tamam 1.6 motor çok atak değil acak 4 senedir ne rampada kaldım nede sollamaya çıkmaya korktum. maksimum hız ise 192 km falan değil ben lpg ile 215 km yi gördüm. bilip bilmeden atıp tutmanın anlamı yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rechan_cdx

vectra b 2000 motor zor yetıo
    vectra c ye 1,6 motor cok zor yeter
    kullananlar mutevazi kullanıyodur
    yoksa baskı balata durmadan degişir

İşte buna gülerimm
    kullandınız mı hocam ben kullanıyorum sıkıntısız binişi var
    heleki vectra b 2.0 motor uçuruyor siz heralde %30-%40 motorlu araçları diyorsunuz
    2,0 ne demek ya uçak uçak
    c kasada ise 1,6 iyi bence hantallık yok odaki motorum %90
    %100 olsa ne olur allah bilir

• valla arkadaşlar ralli yapanlar 1.6 almasın bence gayet te güzel araba çok yakıyo diyenler adana-antep otobanını bilen bilir yokuşları falan 130 km sabit hızla kmde 26 kr yaktı bundan önceki 2004 megan 2 dinamic 1.6 105 bg 130 km sabir hızda 23 krş 3 krş içinde konfordan vazgeçilmez saygılar
  • Arkadaşlar 2007 veya 2008 model 1.9cdti makyajlı vektra almak istiyorum fakat bu araç için donanım bilgilerine ulaşamadım internette comfort diye satılan arabalar kimisi kumaş döşeme koltuklu kimisi yarım deri döşeme kimisi de deri döşemesi fazla kumaş döşemesi az ama hepsine comfort yazmışlar bir arkadaş bu aracın donanım versiyonlarını ve hangi versiyonda neler olduğunu yazabilirmi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: turusan

Arkadaşlar 2007 veya 2008 model 1.9cdti makyajlı vektra almak istiyorum fakat bu araç için donanım bilgilerine ulaşamadım internette comfort diye satılan arabalar kimisi kumaş döşeme koltuklu kimisi yarım deri döşeme kimisi de deri döşemesi fazla kumaş döşemesi az ama hepsine comfort yazmışlar bir arkadaş bu aracın donanım versiyonlarını ve hangi versiyonda neler olduğunu yazabilirmi ?

comfort paket orta pakettir elegancedan eksiği deri döşeme,sunroof,elektrikli koltuklar,elektrikli açılır kapanır aynalar v.b gibi donanımlar yoktur..

türkyieye yollanan 2006-2008 arası bazı comfort paketler deri döşemeli yollandı fabrikasyon.. onun dışındakiler normal kumaşdır..
  • 1.6 yetmez diye düşünenler varsa; 2.0 Turbo (175hp 265Nm) Vectra'mı satıyorum.
    http://forum.donanimhaber.com/m_92482366/tm.htm
  • quote:

Orijinalden alıntı: olivier_kahm

1.6 yetmez diye düşünenler varsa; 2.0 Turbo (175hp 265Nm) Vectra'mı satıyorum.

hocam çok iyi kombinasyonlu bir aracınız var
    175 ps ve benzin
  • quote:

Orijinalden alıntı: SAİM.

quote:

Orijinalden alıntı: olivier_kahm

1.6 yetmez diye düşünenler varsa; 2.0 Turbo (175hp 265Nm) Vectra'mı satıyorum.

hocam çok iyi kombinasyonlu bir aracınız var
    175 ps ve benzin

Alırken ara ki arabayı bulasın, satarken de ara ki alıcıyı bulasın. Bakmayın 1.6 gitmez denildiğine, insanlar çok çekiniyor 2.0 motordan.

• arkadaşlar merhabalar. BU aralar araç bakıyorum ilk aracım olacak 1.6 motor 2005 vectra Design Edition modelini almayı düşünüyorum. aracın yakıtı nasıldır konforunu ve özelliklerini beğenen çok bende hem görünüş olarak hemde içinin doluluk oranı beni cezbediyor. kullanan arkadaşlar yorumlarını esirgemezlerse sevinirim.
  • Arkadaşlar Merhaba
    İlk sahibi olduğun B kasa 1998 Vectra 1.6 GL kullanıcısıydım araçımı 2 hafta önce sattım 16 senedir çok memlun şekilde kullandım soran olursa herkesede tavsiye ederim yakıt olarak LPG ile 100 tl ile 500 km yarı şehir yarı uzun yolda çok rahat şekilde götürdü çok masraf çıkarmadı allah var üzmedi.
    Aracımı 16 bin tl ye sattım model yükseltmek için.
    Tekrardan Opel almayı düşünüyorum 30 bin bütcem var.Büyük ihtimal Vectra C kasa düşünüyorum hangi model ve yılı tavsiye edersiniz kullanıcı olarak en cok tutulan model ve yılı hangisidir. 2006 dan sonra motor değişti diyorlar bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
  • bende, daha 2 hafta önce Vectra C 2007 1.6 Twinport aldım.Araç doluluk olarak çok zengin, konfor, görünüm, yol tutuşu harika, 37.000'de tüp takılmış.tek sorunum dik bir rampada arkada 3 kişi oturunca çıkmıo, ayağın altından gaz bitiyo sanki, bu konuda bilgisi olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim.Bu sorun beni arabadan soğutuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kimo01

arkadaşlar merhabalar. BU aralar araç bakıyorum ilk aracım olacak 1.6 motor 2005 vectra Design Edition modelini almayı düşünüyorum. aracın yakıtı nasıldır konforunu ve özelliklerini beğenen çok bende hem görünüş olarak hemde içinin doluluk oranı beni cezbediyor. kullanan arkadaşlar yorumlarını esirgemezlerse sevinirim.

hocam 2009 dan beri 2005 design edition kullanıyorum :D 64.000 de aldım şu an 106.000 de aracım.öncelikle araçtan drag performansı bekleme ivmelenmesi kalkış esnasında ortalamaya yakın yola düştükten sonra beklentileri karşılayan bir araç.yok kalkışta atılgan bir araç istiyorsanız ya segmenti küçültmeyi ya da motoru büyütmenizi tavsiye ederim.lpg ile kullanmanı tavsiye ederim uzun yolda hız sabitleyici ile manuel için devirli kulanımla günümüzde bile 19-20 krş ortalamasını tutturuyorum.(hız genelde 95km sabit 90-105 km arası)oldukça hesaplı bir yakıt performansı var.5 yıldır kabul edilebilir masraflarım oldu.(yağ filtre lastik ,bakım vs.) aracı aldığımda yaptırdığım alt takım ile geçen ay 3.cü vizeyi geçti araç.tek sorun bence sert süspansiyonların lakalarda verdiği tok ses.geri kalanıyla arac kullanırken kendimi oturma odasında hissetmemi sağlayan bir araç.sonuçta bir fiyat performans aracı diyebilirim.aynı dolulukta başka araçların fiyatlarını biliyorsunuz ya da sıfır fiyatlarıyla karşılaştırısanız görürsünüz.geçen bir arkadaş corolla çıkardı 60 bine (kredili 72 bine) xenon far yok araçta.(xenon kit ne kadar ki sonuçta ödediği parayı düşünürsek)bunları da dikkate almak lazım.
    vectra c yi tavsiye ederim sonuçta bakımları yerinde ise kullanırken yolda güven veren bir araç.
    aklına takılan başka bir şey olursa yardımcı olurum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gölgeyele74 -- 28 Temmuz 2014; 11:28:41 >

• 392869 3 kullanıcısına yanıt
    Araç vectra duruyor mu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 35 liraya 2007 2008 model vectra arıyorum satacak var mı

• Bende Opel vectra c 2.2 GTS 2002 model var aracımdan çok memnunum 1 yıldır kullanıyorum
     Vectra C Gerçekten Bukadar Kötümü : (

• 2006 1.9 dizel Otomatik olanlar nasıl arkadaşlar

• Dönem dönem hort olmuş ben de hortlatayım :D

Bakmadığım araba kalmadı şimdi de bu arabayı inceliyorum 26-32 bin TL bütçe ile. Kullanan arkadaşlara kazasız sürüşler dilerim.
  • konuyu görünce almak isteyenler için ışık tutar diye birşeyler yazmak istedim. bir ay önce 2006 elegance modelini aldım. 1.6 motor, çekişini bi dizel gibi beklemeyin zaten. 2000 devir yerine 3500 4000 devirde kalkınca da hantallıktan söz etmek yanlış oluyo. yüksek devirde ki kullanmaya rağmen bendeki 2500 km boyunca yakıtı hiç bi zaman 25 kuruşu geçmedi, 20-22 kuruş arasında yaktı hep. (opet lpg: 2,26 TL) hatta son memlekete gidişimde sıkıştırmadan(100-110 km) 46 liralık gazla 270 km yi devirdi. 3 bin devirde 100, 105 km arasında hız yapıyo, 4 bin devirde 140 oluyo tam olarak, bu vites oranları yakıta yansıyo haliyle, bu aracın benimle birlikte 1500 kg a yaklaştığını da belirtmek gerekir. uzun yol için gayet ideal bi araç. iyi taraflarını söyledik, gelelim benim gördüğüm kötü yanlarına, bu modellerde yolcu koltuğu altında koltuk doluluk sensörü oluyomuş ve genelde arıza yapıyomuş, arıza yapınca da tüm hava yastıklarını iptal ediyo, servisteki masrafı parça değişimi olduğu için 1000 lira kadar tutuyo, sanayide sensörü iptal eden program atılıyo o şekilde de sorunsuz çalışıyomuş masrafı 200 lira. opellerin genelinde ki yağ eksiltme sorununu bilirsiniz zaten, şükür ki benim araçta çıkmadı o. birde yeni motorların çoğundaki subap erimesi problemi bu araçtada çıktı, en azından benim aracımda, 170 bin km su an araç. şu haliyleyde bayağı gidermiş ustanın demesiyle, yaptırırsakta subaplar + işçilik 1000-1500 lira tutarmış. uzun yoldaki konforu, güvenliği, yakıtı, aldığın fiyata satabilecek olman gibi sebeplerle almak isteyen arkadaşlarla bu araç gönül rahatlığıyla tavsiye edilebilir :)

• sübab erimesi lpg den oluyor onun araçla pek ilgisi yok. Yeni tip motorlar twinport ecotec değil ecoteclerde yağ yakma kroniktir twinportlarda yağ yakma araba temiz ise olmaz. o yağ yakma twinport motorda lpg den ötürü oluyor. araçda lpg varsa şayet.
  • doğrudur hocam lpgden dolayı subaplar zarar görüyo ustada söylemişti. yağ yakma olayınıda 2004 modelinde gördüm eco mu twinport mu olduğunu bilmiyom işin doğrusu :) velhasıl kelam vectra iyidir iyidir :)
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.