Şimdi Ara

VCD için YARDIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
581
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler elimde 2001 gibi Sony el kamerası ile çekilmiş daha sonrada kameranın kasetinden CD' ye aktarılmış bir kaç video var. Manevi değerleri yüksek olan videoları CD' den bilgisayara kopyalıyabiliyorum yani Cd' ler çizik falan değil demek bu heralde. Fakat bilgisayarda hangi oynatıcıyı denersem deneyeyim vidoların bazı kısımları bozuk gösteriliyor ama o kadar bozuk ki o kısımlar izlenmiyor denilebilir.

VCD' nin içerisindeki .dat uzantılı dosyayı Total Video Converter ile .avi formatına dönüştürmeyi denedim, sorun çözülmedi Daha sonra geçenlerde elime eski bir (dvdplayer geçti eski büyük olanlardan) geçti, bağladım monitöre scart girişinden, taktım VCD' yi çatır çatır oynattı dvdplayer. Bu beni sevindirtti cd haliyle video bozuk değil yani. Sorunun codek kaynaklı olabileceğini düşündürttü bir yandan ama çok uğraşmama rağmen, meşhur codek ve mediaplayerların hiç birisinden sonuç alamadım.

Çok uzattım sadete gelecek olursam; durum anlattığım gibi bu videoları ne şekilde bilgisayara aktarıp ne şekilde convert etmeliyim ki bu videoları bilgisayarda hem düzgün bir şekilde izleyebileyim hem de saklayabileyim. Bana yardım edecek arkadaşlar şimdiden teşekkür ederim. Çok önemli benim için bu videolar çünkü.

• aklıma iki yöntem geliyor;
    1.si cd leri iso formatına çevirip bilgisayardaki rip işlemini iso dosyasından tekrarlaman,
    2.si reklama girecek ama magix diye bir markanın bu işler için yaptığı, bimeksten benimde aldığım bir ürünü mevcut. bu ürünle eski kasette yeralan videoları kurtardım. tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: trapattoni11

Beyler elimde 2001 gibi Sony el kamerası ile çekilmiş daha sonrada kameranın kasetinden CD' ye aktarılmış bir kaç video var. Manevi değerleri yüksek olan videoları CD' den bilgisayara kopyalıyabiliyorum yani Cd' ler çizik falan değil demek bu heralde. Fakat bilgisayarda hangi oynatıcıyı denersem deneyeyim vidoların bazı kısımları bozuk gösteriliyor ama o kadar bozuk ki o kısımlar izlenmiyor denilebilir.

VCD' nin içerisindeki .dat uzantılı dosyayı Total Video Converter ile .avi formatına dönüştürmeyi denedim, sorun çözülmedi Daha sonra geçenlerde elime eski bir (dvdplayer geçti eski büyük olanlardan) geçti, bağladım monitöre scart girişinden, taktım VCD' yi çatır çatır oynattı dvdplayer. Bu beni sevindirtti cd haliyle video bozuk değil yani. Sorunun codek kaynaklı olabileceğini düşündürttü bir yandan ama çok uğraşmama rağmen, meşhur codek ve mediaplayerların hiç birisinden sonuç alamadım.

Çok uzattım sadete gelecek olursam; durum anlattığım gibi bu videoları ne şekilde bilgisayara aktarıp ne şekilde convert etmeliyim ki bu videoları bilgisayarda hem düzgün bir şekilde izleyebileyim hem de saklayabileyim. Bana yardım edecek arkadaşlar şimdiden teşekkür ederim. Çok önemli benim için bu videolar çünkü.

Sorun muhtemelen kodek kaynaklı değil.PC nizin lazer lens ömrü azalmış olabilir.Böyle durumlarda sanki cd bozukmuş gibi takılmalar atlamalar olabiliyor.Sorunun daha iyi anlaşılması için cd lerinizi tanıdıklarınızın PC lerinde oynatmayı deneyin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: manolpan

quote:

Orijinalden alıntı: trapattoni11

Beyler elimde 2001 gibi Sony el kamerası ile çekilmiş daha sonrada kameranın kasetinden CD' ye aktarılmış bir kaç video var. Manevi değerleri yüksek olan videoları CD' den bilgisayara kopyalıyabiliyorum yani Cd' ler çizik falan değil demek bu heralde. Fakat bilgisayarda hangi oynatıcıyı denersem deneyeyim vidoların bazı kısımları bozuk gösteriliyor ama o kadar bozuk ki o kısımlar izlenmiyor denilebilir.

Sorun muhtemelen kodek kaynaklı değil.PC nizin lazer lens ömrü azalmış olabilir.Böyle durumlarda sanki cd bozukmuş gibi takılmalar atlamalar olabiliyor.Sorunun daha iyi anlaşılması için cd lerinizi tanıdıklarınızın PC lerinde oynatmayı deneyin.

Cevabınız için teşekkürler. Dizüstü bilgisayarımda da aynı sorunu yaşadım. CD' yi görüyor ve okuyor iki bilgisayarımda. Hatta cd'yi bilgisayara kopyalayabiliyorum. Fakat mesele videoyu oynatmaya gelince videonun bir kısmını düzgün, bir kısmını hatalı gösteriyor mediaplayerlar. Ama anlattığım gibi cd'yi takıyorum 6-7 senelik dvdplayer' a takır takır oynatıyor alet. Başka bir öneriniz varsa payşamanızı rica ederim. İyi forumlar.

• Videoyu kopyalarken direk kopyala yapıştır mı yapıyorsunuz ? Normalde söylediğiniz gibi birşey mümkün değil, mantıklı bir açıklaması yok yani... CD'yi bilgisayarda VLC ile çalıştırmayı denediniz mi ? Bu, vcd'nin yapılma yöntemiyle ilgili bir sorun olmalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Seko92

Videoyu kopyalarken direk kopyala yapıştır mı yapıyorsunuz ? Normalde söylediğiniz gibi birşey mümkün değil, mantıklı bir açıklaması yok yani... CD'yi bilgisayarda VLC ile çalıştırmayı denediniz mi ? Bu, vcd'nin yapılma yöntemiyle ilgili bir sorun olmalı.

Direk cd içindeki dosyaları bir klasörün içine kopyalıyorum. Ama kopyalamadan mediaplayer ile oynattığımda da aynı problem sürüyor. Cevabınız için teşekkürler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.