Şimdi Ara

VATAN kampanya....

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
653
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar pazar akşamına kadar kampanya var bilginize.... resimdeki bilgisayarı büyük ihtimal alacam.... VATAN kampanya....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi astrafe -- 21 Eylül 2019; 14:2:26 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• VATAN kampanya....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bütçeniz yetiyorsa rami 16 gb yapmaya çalışın derim ben
  • Zaten limitim 3000 idi.... gerekte yok bana göre... oyun falan oynamam fazla

• astrafe A kullanıcısına yanıt
    Fazla oyun oynamayacaksanız neden böyle bir sistem alıyorsunuz? Bilgisayarla ne yapacağınızı söyleyin size ona görw bir sistem toplayalım.

• münşi kullanıcısına yanıt
    Aslında şu An için ihtiyaçlarımın üzerinde olduğunun farkındayım... ama biraz uzun vadeli düşünüyorum.... öğretmenim , elimdeki masaüstü 11 yıl işimi rahatlıkla gördü... bundan da öyle bir beklentim var... 10 yıl içinde 3-5 fazla vermek önemli değil benim için... ayrıca 7 yaşında bir oğlum var .... yarın birgün ufak ufak oyun isterse sıkıntı çekmeyeyim. ...

• astrafe A kullanıcısına yanıt
    Ben de öğretmenim. Hem de çok şükür atanmış olanından. Umarım siz de öylesinizdir. Ben bu sene şubat ayında i5 9600k ve rtx2060 Süper ekran kartlı bir sistem topladım. Branşım edebiyat olsa da kasamın montajını kendim yapabilecek kadar bilgisayar kültürüm var. Ağır oyunlarda 5 yıl, günlük kullanımda 10yıl rahat kullanacağım bir sistem kurdum diye düşünüyorum. Siz maksimum çıkabileceğiniz bütçeyi söyleyin ona göre ileriye dönük bir sistem toplayalım hocam ☺

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi münşi -- 21 Eylül 2019; 16:5:42 >
    Memnun oldum hocam... ben de atandım çok şükür.... 3000 Limit koymuştum kendime hocam.... 3300 oldu neredeyse... üstü de olmaz zaten...

• Maksimum bütçe 3300 ise o fiyat bandında r5 2600 ile rx570 oldukça güzel seçim gibi görünüyor. Sadece Frisby, Everest ve Rampage gibi markalardan uzak dursanız iyi olur. İçinde yine 600w güç kaynağı olan ama markası Cooler Master olan şu kasayı tavsiye ediyorum.https://www.vatanbilgisayar.com/cooler-master-masterbox-mb501l-600w-carbon-dizayn-1x120mm-led-fan-midt-atx-kasa.html

Sizin kasayla fiyat farkı 11tl ama marka ve kalite açısından daha kaliteli olduğu kesin. Vatan Bilgisayar'da Rampage markasını çok görüyorum. Stok bitirmek için size de dayamışlar hemen. Halbuki aynı fiyata Cooler Master kasa var. Teknosa'daki Preo markası da öyle. Kaliteli değil ama bizim millet iyisine para yetiremeyeceği için adamlar mecbur kalıyor o markaları getirip rafa koymaya.
    Kasa ve güç kaynağı konusunu ayrı bir konu açıp "Bu iki kasadan hangisini tavsiye edersiniz?" diye sorabilirsin. Bu konularda daha bilgili olanların cevabını görürsen tatmin olursun hem. Ama dediğim gibi benim tavsiyem Cooler Master olur.
    Edit: Bir kullanıcı rx 590 ile sorunsuz kullandığını söylemiş yorumlara bakabilirsin: Beraberinde gelen Power supplyi Ryzen5 2600 + 16GB 3200 mhz ram + 970 evo plus m2(250gb) + 1 TB 7200 rpm hdd + rx590 nitro+ ile kullanıyorum herhangi bir güç problemi yaşamadım. Sistemi overclock yaptım ve 1 hafta kullandım, oyunlarda zorladım. Power supply gayet yeterli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi münşi -- 21 Eylül 2019; 16:49:56 >

Teşekkür ederim... değerlendireceğim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.