Şimdi Ara

Varikosel ameliyatı oldum. Bilgi almak isteyenler buyurun. (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (3 Mobil) - 3 Masaüstü3 Mobil
5 sn
359
Cevap
16
Favori
350.950
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: LSG

Beyler selam, tecrübelerimi iletmek isterim.

Sol tarafta 2. derece varikosel'im var. Ultrasonda da belirgin şekilde rapor edildi. Ağrı yok.
    Yapılan test sonucu sperm hareketliliği az denildi, çocuk olma ihtimali daha az olduğunu söyledi doktor.
    Bende çocuk istemiyorum gene ameliyat olmam gerekir mi dediğimde olmam gerektiğine dair bazı önerilerde bulundu doktor.

Aradan 1 hafta geçtikten sonra Ankara'nın önemli ürologlarından birine gittim.
    Testleri uzattım vaziyet bu bu dedim. Adam kağıtlara bakmadı bile. Elle muayane etti, devam et, birşey yok dedi. Hiç bir uğraş sarf etmeden eşim hamile kaldı. Adam varikosel de neredeyse hiç bir durumda ameliyat önermiyordu.

Özetle, daha fazla para kazanmak için sizi masaya yatırıp gereksiz yere kesecek sayısız karaktesiz doktor var bu sektörde.

Geçmiş olsun herkese.
    Varikoseli kendine dert eden arkadaşlar için, aylar önce yazdıklarımı alıntılıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LSG

Varikoseli kendine dert eden arkadaşlar için, aylar önce yazdıklarımı alıntılıyorum.

Alıntıları Göster
    guzel soyluyorsunuzda hocam.

sperm durumu sıkıntılı ıken sız şansa cocuk sahıbı olmussunuz doğrumu?

mesela ben 8 ay denedım nasıb olmadı.

bısey yaptınızmı ekstra pekı cocuk dusunurken?

tavsıye varmıdır, dua ederız..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dopamine.

guzel soyluyorsunuzda hocam.

sperm durumu sıkıntılı ıken sız şansa cocuk sahıbı olmussunuz doğrumu?

mesela ben 8 ay denedım nasıb olmadı.

bısey yaptınızmı ekstra pekı cocuk dusunurken?

tavsıye varmıdır, dua ederız..

Alıntıları Göster
    Merhaba,

Ben çocuk sahibi olmak için hiç çaba sarfetmedim.
    Korunmasız ilk ilişkide gebe kaldı hanım. Buna şans demek çok uç bir örnek olur.

Siz 8 aydır deniyorsunuz. Çok uzun bir süre değil.

İlk fırsatta kesip biçmeye niyeti olmayan işin uzmanı doktorlar, "En az 1 sene denendikten sonra çifleri beraber muayene ederek tedavi yöntemi uyguluyorlar.

Ankara'da iseniz doktor ismi verebilirim.
  • Varikosel hastası/geçmişi olup iki testisin hacminin de %100 aynı olan var mı ? Varikosel olan taraftaki testiste küçülme yaşayan ve/veya bunun yan etkisini gören var mı ?
  • Merhabalar hocam forumu başından sonuna kadar okudum adına çok sevindim Allah Analı Babalı büyütsün inşallah
  • 3 yıl önce kendi teşhisimle varikoselden şüphelenip Bayrampaşa devlet hastanesinden randevu aldım doppler sonucunda 2.2 mm sol varikosel lehinedir gibi bir sonuç çıktı. 19 yaşındaydım tarih 16/05/2016 oradaki doktor beni Haseki ye yönlendirdi spermiogram testi yapılması gerekiyor dedi. Test sonucu aşağıdaki gibiydi

Miktar : 3 cc
    PH. : 8.0
    Viskotize: 15 dk başlayıp 45 dk bitti
    Lökosit. : görüldü
    Spermatazoid sayısı : 265 milyon
    İleri hareketli. : %80
    Yerinde hareketli. : %15
    Hareketsiz. : %5
    Fruktoz testi. : pozitif

Bu sonuçların ardından doktorun yanına çıktım ama içimden dua ediyorum neyin ne demek olduğunu bilmiyorum tabii
    Doktor sonuçları gördü ve şaşkın bir şekilde oooo çekti sen canavarsın ya dedi ben o an nasıl rahatladım .
    Hocam tedavi gerekli mi diye sordum hoca Yok dedi ben 15 yıldır bu mesleği yapıyorum. Bundan yüksek sadece 1 sonuç gördüm bu muazzam dedi
    Peki dedim hocam varikosel zamanla sperm sayısını ciddi oranda düşüren bir hastalık ileride sıkıntı olur mu dedim olmaz dedi evet düşürüyor düşecektirde dedi ama sen 70 yaşına kadar bile baba olursun bu Sperm bitmez kardeşim dedi normalde hastalardan her sene spermiogram testi istiyoru ama senden istemeyeceğim feci kendin çok istersen 2 senede bir defa yaptır dedi bende tamam dedim çıktım .
    Bundan sonraki süreçte varikoselim olduğu aklıma geldi tabii araştıra ama kendimi çok iyi hissediyordum ztn sonuçlar muazzam çıkmış aklıma o geliyordu bna yetiyordu performans da bi değişiklik Yok ztn ağrı sızı yok bu süre zarfında gözle görülür bir büyüme şişlikte Yok 2 sene oldu ben gerek yok kafamı bulandırmayayım şimdi dedim yine test yaptırmadım geçen hafta 28/02/2019 tarihinde ağrı hissetmeye başladım ama böyle değişik öksürüyorsun testisinde hissediyorsun kalp atışını bile sanki testilerinde hissediyorsun sanki içeriye bişey doluyor gibi sonra boşalıyor gibi kalp atış ritminde inçe sızlamalar vurup duruyor 2 gün geçmedi sonra kasıklarımda bir farklılık hissettim sanki spor yapmışım da yorulmuşum gibi bir ağrı sonra bir üroloji doktoruna göründüm dediği şey şimdi ztn bekarsın seni ztn ameliyat edemeyiz test yaptırıp kafanı bulandırma çocuğun olmazsa ilerde gelirsin dedi Bnde bu cevaptan memnun olmadım kısır kaldım belki ne bilecem o saatten sonra çok geçmiş olduysa ne olacak sonra internet araştırmalarım sonucunda Surp pirgiç Ermeni hastanesinde Burçin Tunç isimli doktoru buldum muayene oldum hoca muayeneden sonra bence sağda tarafta da varikosel var dedi eski sonuçlarımı gösterdim evet çok iyi sonuçlar dedi sonra beni Bakırköy’de Andromed diye bir kuruma gönderdi bu adamların tek işi bu dedi spermiogram testi gittim test yaptırdım sonuçlar aşağıda ki gibi bu test sonuçları daha detaylı bu Arada

Volüm: 3.1
    Renk : sarımtırak
    Likefaksiyon : 20 dk
    PH. : 7.8
    Viskotize : +
    Fruktoz. : +
    Spermatozoa. : 12.000.000
    Total spermatozoa : 37.200.000
    İleri hareket. : %42
    Yerinde hareket. : %19
    Hareketsiz. : %39
    Toplam ileri hareketli sperm sayısı : 15.624.000
    Yuvarlak hücre sayısı : 200.000
    Lökosit hücre sayısı. : 100.000
    Morfoloji (kruger ). : %4 normal %96 anormal

Baş :%80 boyun %29 kuyruk : %22
    Stoplazmik damlacık. : %12

Sonuçlar bu şekildeydi dün aldım sonuçları 06/03/2019 arada uçurumlar var bu kadar düşük beklemiyordum moralim çok bozuk hocaya wp den atım sonuçları sperm kalitesi ciddi derecede gerilemiş renkli doppler ile varikoselin durumuna bakıp tedavi gerekecek gibi gözüküyor dedi
    Belki bu sonuçlar bugün baba olmam için yeterli ancak şuan bekarım ve 3 senede ki düşüş hızı ortada belliki sperm kalitesine müthiş etki eden bir varikosel var aslında ameliyattan felan çok korksrım ama bir yandan içimde bir rahtlama duygusu var kurtulacam diye ama eskisi gibi olacak mı herşey bilmiyorum seks performansı etkilenir mi bilmiyorum sperm sayısı ne kadar düzelecek bilemiyorum ve ne kadar sürecek yani ileri ki yaşlarda yine mi sperm azlığı çekeceğim bu bnm başıma bela olacak mı bilmiyorum kaldı ki ameliyat güzel mi geçecek onuda bilmiyorum ama araştırmalarım sonucu Burçin Tunç çok çok iyi ve gördüğüm kadarıyla herkesin tavsiye ettiği başarı oranı çok yüksek bir doktor ztn ilk yaklaşımı da mükemmeldi telefon numarası var hocanın şuan Bnde wp den konuşuyoruz böylr ilgili bir hoca ilk izlenimim böyle şimdi gelelim varikoseli olupts ameliyat gerekmeyen arkadaşlara , kesinlikle 6 ayda bir kontrol yaptırın ben pişmanım değer kaybı büyük ameliyat çok iyi bile geçsr eski değerlere hiçbir zaman dönmeyecektir ama hiç yoktan 50 yaşıma kadar baba olabilme şansını istiyorum sadece erken yaşta kaybetmek demek erken yaşlarda cinsel hayata veda demek bunu istemiyorum tabiki hiçbir erkek istemez ama sandğım kadar canım sıkılmadı sakinim gayet çayımı sigaramı içerek yazıyorum buraya mikrocerrahi yönetimim%1 hataya yer veriyor ve kurtuluyorsunuz böyle düşünüp içimi rahatlatıyorum tabi daha hiçbirşey kesin değil hoca doppler istedi ama bn ameliyat olma taraftarıyım sizlerden de yorumlarınızı bekliyorum
  • Geçmiş olsun kardeşim, bu hastalığı Tanrı düşmanımın başına vermesin. Ben mikrocerrahi ile ameliyat oldum. Eğer spor yapmazsam (buna şınav çekmek ve 2 dumbell kaldırmak bile dahil) bir sıkıntı yok fakat spor yaparsam sanki hiç ameliyat olmamış gibi varikosel kendini gösteriyor,damarlar şişiyor kan doluyor sıcaklık artıyor ve zarar veriyor. Daha 24 yaşındayım ve bu yaşıma kadar spor yapan insandım, kendime şu an ölene kadar spor yapmanın yasak olduğunu ikna etmeye çalışıyorum. Psikolojik bir geçiş sürecindeyim. Herkese geçmiş olsun
  • Merhabalar. Bendede 2.2 mm caplı varikosel var. Bunu öğrenen kadar agrım sızım yoktu duyunca psikolojik agrılarım oldu. Kafamdan atamaz oldum. Henuz bekarim ama ilerde çocuk sahibi olmak en çok istedigim sey. Neyse doktor spermiyogram testi yapti sonuc cok iyi cikti. Gerek yok ameliyata hem varikoselinde buyuk degil dedi. Ama ben ilerde hastalik ilerler diye yine kaygiya kapildim. Eskiden yoktu ama son zamanlar soyle bir sıkıntım var belki burda basına gelen vardır. Şimdi masturbasyon esnasinda normalde testisler biraz yukarda olur bu dogaldi ama benim artık kasık kanalıma kadar giriyor. Hal boyle olunca simdide torsiyon olacak diye korkuyorum cunku torbada durmuyor. Soguk havalardada yukarda oluyor ama eskiye nazaran baya yukari cikiyor torbada gorunmuyor resmen ama biraz cömelince hemen yerine iniyor. Yani surekli yukarda degilde ozellikle cinsel durumlarda cok yukarda. Bide eskiden sol testisim sagdakine gore asagidaydi simdi tam tersine sol testisim daha yukarda ve hafif yan duruyor. Cok yan degil ama. Daha once basina boyle bir is gelen varmi acaba icinizde diye sormak istedim. Doktora gittim.normal bisi olmaz dedi ama ben biraz evhamliyim ne yazik ki :( Basina boyle bisey gelen var mi. Bu arada hareket egzersiz cok onemli beyler. Bu sene kpss calismak icin eve kapandim, hareket sifir hastaliklardan kurtulamaz oldum. Bu yukari cikma durumu kasik kanalinin gevsemesinden bile olabilir yani kaslar zayiflayipta. Cok konustum, ozetle benim durum basina gelen varmidir :)
  • Merhabalar

19 gün once varikosel grade3 sol taraftan ameliyat oldum 4mm çapidaydi damar doktorum şaşirmişti genişlik olarak ileri seviyedeydi neyse ameliyati oldum ardindan doktor 5 ten fazla damar olduğunu hepsini bagladigini soyledi, 19. Gunumdeyim suab ameliyat yerinin ile torbalik arasinda boru halinde sertlik var, sol torbalik da damarlar yumurtaliktan ayrilip yukari dogru gelmis bir vaziyette ve hala normal hissetirmiyor yani rutin hayatimi yasiyormusum gibi degil bunlar normal mi acaba bilgisu olan yardimci olursa çok sevinirim.. teşekkürler.
  • Herkese genel bir cevap vermek istiyorum. Arkadaşlar ameliyat üzerinden minimum 3-4 ay geçmeden zaten normal hissedemezsiniz. Ben de daha 3. ay dolarken diyordum acaba ne zaman normal hissedeceğim diye, zamanla normal hissetmeye başlıyorsunuz. 3-4-5 ay bekleyin sabredin lütfen :)
  • Herkese iyi günler ben 2 gün önce varikosel ameliyatı oldum i. Sol testiste 2. Dereceden varikosel görüldü.amliyat olmayı tercih ettim ve oldum.1 gece hastanede kaldıktan sonra evde dinleniyorum
    Sorum şu:smeliyattan sonra sol testisimde büyüme gördüm başım da belimde ve bacaklarımda ağır ağrı var bilgisi olan varsa lğtfen paylaşsın
  • Merhaba
    2 senelik evliyim. ilk sperm testimi 1.5 sene önce yaptırmıştım. Degerler normalin üzerinde çıkınca , şöyle ki toplam sperm 190 m kruger morfoloji = 6 , ileri hareketlilik = 55 gibi kendim de sorun yok deyip eşimi tedavi olmaya ikna ettim. Bu süreç aşılama ve başarısız tüp bebek tedavisi olunca tekrar muayene olmaya karar verdim. Doktorum doppler testi , hormon testi , tekrardan sperm testi istedi. Sonuç olarak sol tarafta 2.4 mm varikosel çıktı ve sperm degerlerimde düşüş gözlemlendi hatta tüp bebeğin tutmaması da bundan oldugu şüpheleniliyor. Sonuçların ardından hiç bekletmeden aynı anda fistül ve varikosel ameliyatı oldum. 5 damar da tıkanıklık oluşmuş. Ameliyatın üzerinden 5 gün geçti dar tayt giyiyorum. Yumurtalar ile ilgili sorun hissetmiyorum yalnız oturup kalkarsan dikişler de sızlama var. Mikrocerrahi kullanilarak ameliyat oldum. Doktorumun söyledigine göre eger ameliyat olmasaydım degerlerim sıfıra doğru yol alacakmış. Tavsiyem bir an önce ameliyat olmanızdır. Herkese sağlıklı bir yaşam dilerim
    Iyi bayramlar...
  • Tıpta utanma olmaz tabiki. Varikosel ameliyatını detaylıca anlatmışsın teşekkür ederiz.

%20 sıklıkta görülen bir hastalık için her erkeğin dikkat etmesi lazım

Doğrudan doktordan tıbbi bilgi almak isterseniz şuraya bakabilirsiniz:https://hekimimyanimda.com/uroloji/varikosel-testislerden-gelen-korkutucu-agri/
  • Sol tarafimdan iki hafta önce mikrocerrahi yontemi ile ameliyat oldum damarlar geçti ama sol testis diğer testise göre biraz aşağıda bi problem olur mu acaba bilgisi olan yardımcı olabilir mi? Teşekkür ederim.
  • Merhabalar bende de varikosel tespiti yapıldı normal damar çapı 3.9 mm ıkınmada 4.5 mm spermiogram testi yaptırdım test sonucunda hücre sayısı belirgin derecede düşük olduğu için sayım yapılamadığı yazıyordu varikosel ameliyatı olmaya karar verdim umarım bu durum varikoselden dolayıdır
    Bursada yaşıyorum sizden hangi hastane ve doktor da kaç paraya ameliyat olduğunuzu öğrenebilir miyim ?
  • ben 16 yaşındayım abicim

işte neyse bugünlerde doktora gösterdik ultrason felan varikosel dedi okulun açılmasına az kaldı bide hava sıcak o yüzden bende kışın olsun istiyom 15 tatilde felan amk doktor hemen yapalım nolcağı belli olmaz dedi şimdi napam aq
    bide açık kapalı nasıl oluyo bu ameliyatta
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cloud Nine

Çok teşekkür ederim.

Allah isteyen, dileyen herkese nasip etsin, aratmasın inşallah.

Benim cocuk olmama sebebi varikoseldi şükürler olsun ameliyattan 1,5 yil sonra eşim 4 aylik hamile. Herşey yolunda gidiyor, rabbime binlerce şükürler olsun.

Alıntıları Göster
    baya olmuş ama mesajları okuyunca sevindim çocuk haberine :) bende 3 gün önce soldan mikrocerrahi ameliyat oldum bende sayı iyiydi ama hareket ve morfoloji düşüktü inşallah güzel haberler alabiliriz bizde
  • quote:

Orijinalden alıntı: aslan19921992

baya olmuş ama mesajları okuyunca sevindim çocuk haberine :) bende 3 gün önce soldan mikrocerrahi ameliyat oldum bende sayı iyiydi ama hareket ve morfoloji düşüktü inşallah güzel haberler alabiliriz bizde

Alıntıları Göster
    Sıpa maşallah 7 aylık oldu bile :)
    Allah isteyen, dileyen herkese nasip etsin.
    Rabbim evlat aratmasin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cloud Nine

Sıpa maşallah 7 aylık oldu bile :)
    Allah isteyen, dileyen herkese nasip etsin.
    Rabbim evlat aratmasin.

Alıntıları Göster
    amin inşallah hocam bizde uğraşıyoruz artık bakalım Allah ne zaman kismet ederse Allah sizlere bağışlasın evladınızı :)
  • arkadaşlar özelde olupda ne kadar para ödeniyor ameliyat için ögrenebilirmiyim özelde ne kadar ödediginizi?
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.