Şimdi Ara

Valorant Olması Gerekenden Düşük FPS

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
209
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar, GTX1060 6GB & Ryzen 5 5600X kullanıcısıyım. Bundan 2-3 ay önce Valorant indirmiştim ve oyunda bir problem yoktu ancak oyunu 2 gün önce indirdiğimde 110-140 gibi FPS değerleri görmeye başladım hatta bazı hızlı anlarda 90 lara düşüyorki 144Hz monitörde pekte hoş birşey değil. Başka insanlara baktığımda bir problemleri yok ancak yaşayanda var çözemedim. Driver güncel ve garanti amacı ile ekran kartı driverini ddu ile silip tekrar yükledim, sıcaklıklarda normal işlemci en ağır oyunda bile maksimum 42 dereceyi görüyor, 16GB dual kit rame sahibim o konudada bir sıkıntı yok, Windows'ta güncel, özelliklede grafik ile alakalı bir durum söz konusu değil. Çözüm önerisi veya eğer bu bir hata ise detayını bilen birisi yardımcı olabilirse çok sevinirim. (Valorant dışında hiç bir oyunda problem yaşamıyorum.)

Tam Sistem Özellikleri;

R5 5600X

Palit GTX1060 6GB

Trident Z Neo 3600Mhz CL16

Windows M.2'ye oyunda 860 Evo sata ssdye kurulu.

Oyun sırasında ortalama değerler görseldeki gibi. İşlemcide ortalama 4.5Ghz'de çalışıyor bazen 4.4Ghz.

Valorant Olması Gerekenden Düşük FPS

NOT: Aynı konu oyun bölümünede açılmıştır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yyagizlimon -- 12 Nisan 2021; 14:45:41 >

• 4.4 lere dusuyorsa isi sorununuz var demektir..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • acura07 kullanıcısına yanıt

40 dereceyi geçmiyor ayrıca yükede girmiyorki ısınsın? bazen 4.47 lere düşüyor o kadar ki zaten sabit kalamazki her zaman tepeye vurmadıkça [tepe hızı 4.6 (4.59) zaten]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yyagizlimon -- 12 Nisan 2021; 15:41:14 >
  • temiz format atın,ramler 3600 mhzde çalışıyormu onlara bakın.sıcaklıklar fazlamı onları kontrol edin

5800x gtx 560 ti kartla low ayarda 1080pde 400 fps alıyom ben

• Sıcaklıklar normal ramlerde 3600 de çözüm olmazsa mecbur format atıcam ama sırf valorant için format atmak hiç birşeyde problem yokken mantıksız geliyor ama son çare o

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.