Şimdi Ara

Vaillant ecotec vuw 296 3-5 (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
19.670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • merhaba 4 katlı 350 mt tamamen yerden ısıtma villa için yoğuşmalı kombi önerileri olan varmıdır vaillant ve buderus en iyi olarak söyleniyor toplam 4 katta kollektörler üzerinde 25 adet musluk var teşekkürler
  • Herkese teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gggkkknnn -- 28 Ekim 2020; 0:43:22 >
  • b.b.king B kullanıcısına yanıt
    Mikro depolama olmasa bile yani sıcak su topu topu 10 saniye geç akacak diye 286/5-3 yerine 400TL daha verip 296/5-5 (veya 296/3-5) alınmaz bence de...

Ama bilmediğimiz başka üstünlükler varsa da öğrenmek isteriz tabi ki...
  • kapak, yazılım ve micro depolama dışında Başka bi fark yok..
    bu arada micro depolama plus olan modelde var pro modellerde yok ben aquasensör ile karıştırmışım

Edit : Her iki cihazında elektrik tüketim değerleri gerçekten çok düşük standby konumunda 2 w
    min tüketim : 35 w
    Max tüketim : 70 w ( 236 modeller için 296 modellerde 80 w oluyor)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi b.b.king -- 18 Temmuz 2014; 17:15:26 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

vaillant 296-3-5 malzeme kalitesi iyi bir cihazdır ama cihazın çalışma aralığı geniş değil & modülasyon aralığı dar bir cihaz & minimum ısıl gücü çok yüksek,vaillant 346 ise evinize fazla
    tesisatınızda 5,5mt radyatör olduğu için 20kw kapasitede bir cihaz yeterlidir
    vaillant 236'nın minimum ısıl gücü 296'ya göre daha düşük ve modülasyon aralığı biraz daha geniştir bence 236 daha iyi tercih

üst segment premix yoğuşmalı kombi istiyorsanız bence buderus gb72 modelini de düşünebilirsiniz,daha donanımlı ve modülasyon aralığı daha geniş bir cihazdır

Vaillant ecotec Plus VUW 236 / 3-5

Vaillant ecotec vuw 296 3-5

http://www.vaillant.com.tr/stepone2/data/downloads/26/43/00/ecoTECPlus%20yogusmali%20%20bro%FE%FCr.pdf

50c - 30c işletmede minimum ısıl güç 7.1kw.............>modülasyon aralığı %35 - %100

Vaillant 296 ecoTEC plus:

Vaillant ecotec vuw 296 3-5

50c - 30c işletmede minimum ısıl güç: 9,6kw..............> modülasyon aralığı: %38 - %100

http://www.vaillant.com.tr/stepone2/data/downloads/07/43/00/ecoTECPlus%20yogusmali%20brosur.pdf

benım kullandgım vaillant turbo tec plus kombide güç aralığı 7.7--20 ,sıcak su kullanım suyu gücü kw : 20 ,
    yazıyor.yoğuşmalı değil. ev 80 m2...petek 5 m civarı..
    bu degerler nasıldır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

Vaillant Ecotec Plus Vuw 296 yerine Vaillant Ecotec Plus Vuw 236 tercih edebilirsiniz.

benım kullandıgım vaillant turbo tec plus kombide güç aralığı 7.7--20 ,sıcak su kullanım suyu gücü kw : 20 ,
    yazıyor.yoğuşmalı değil. ev 80 m2...
    bu degerler nasıldır.
  • Tşk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gggkkknnn -- 28 Ekim 2020; 0:45:26 >
  • DEMİRCİEFE kullanıcısına yanıt
    minimum ısıl güç açısından iyi 7,7kW,birçok cihazda 9kW ile 11kW arasındadır,yoğuşmasız kombilerde sabit fan hızından dolayı
    modülasyon aralığı %38,5 - %100,cihazın modülasyon aralığı diğer yoğuşmasız kombilerin çoğuna göre biraz daha iyi birçok ama geniş değil,kombide %40 ile %50 arasında,senin cihaz vaillant 202-5 plus veya 202-3 pro sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

minimum ısıl güç açısından iyi 7,7kW,birçok cihazda 9kW ile 11kW arasındadır,yoğuşmasız kombilerde sabit fan hızından dolayı
    modülasyon aralığı %38,5 - %100,cihazın modülasyon aralığı diğer yoğuşmasız kombilerin çoğuna göre biraz daha iyi birçok ama geniş değil,kombide %40 ile %50 arasında,senin cihaz vaillant 202-5 plus veya 202-3 pro sanırım

bilgiye teşekkurler.cihaz 202-5 modeli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gggkkknnn

Bende 296 5-5 aldım ama daha kullanamadık.Ayrıca 242 3 pro modelim var ondan gayet memnunum tank gibi.
    Tşk

bu cihazı kaç tl ye aldınız..
  • T

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gggkkknnn -- 28 Ekim 2020; 0:45:6 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gggkkknnn

Tek kombi almadım, 3 adet aldım ayrıca tesisat aslında ödemeyi ben değil yüklenici firma yaptı o yüzden bilgim yok ne yazık ki.

Kombiden memnunmusunuz acaba bende aynı kombiyi almayı düşünüyorum da araştırma safhasındayım
  • Daha kullanamadık açıkçası ama 242 modeli hazırda kullanılıyor ondan çok memnunum...
    Teşekkürler
  • gggkkknnn G kullanıcısına yanıt
    Merhaba aldığınız Vaillant kombiyi kullandınız mı? Memnunmusunuz? Özellikle ısıtma performansı ve fatura yansıması ne durumda. Zahmet olmazsa biraz deneyimleriinizden faydalanmak istiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gggkkknnn -- 28 Ekim 2020; 0:43:44 >
  • selam memint yarbay rumuzlu arkadaşım.
    foruma yeni üye oldum. forumun duvarına yazmak istedim fakat beceremedim. yazabileceğim tek yerde olduğunu tıklayınca anladım.
    verdiğiniz bilgiler güzel ve akla yatkın.
    benim 100 metre kare mustakil evim var.
    mobil sistem döşendi.

-- Evime wellini alüminyum döküm radyatör aldım. her oda 12 metrekare ve 16 dilim olarak geçiyor. her bir dilim 7,8 cm x15 dilim den 117 cm yapmaktadır. araştırdığıma göre wellini petekler ısıyı daha iyi vermekteymiş panellere göre. bu konuda bilgi sahibi iseniz yazarmısınız. Birde wellini petek yada panel petekler bu ildeki su kirecinden dolayı peteklerin durumu ne olur ????

---KOMBi olarak walliant 286/5-3 pro hep aklımda
    BUDERUS gb72 duydum ve daikin de var. demirdöküm atromix kombiyide fısıldadılar fakat en son tercih edeceğim marka demirdöküm karar veremedim. bu kombilerden hangisi tavsiye edersiniz özellik olarak. bulunduğum ilin suyu kireçli olduğundan waillantın 286/5-3 pro modelinde kireç kapanı filtresi denen birşey varmış. bu özellik diğerlerinde yok anladığım kadarıyla. peteklerde kireç olurmu. olursa tedbiren ne yapılabilir.bu konuda fikriniz nedir.

--kombilerdeki eşanjor denen sey için çelik var aliminyum silisyum gibi farklı anlamlar geçiyor.
    bilgi paylaşımı yaparsanız memnun kalırım.
    tşk.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.