Şimdi Ara

--- VAG COM / VCDS Kullanicilar ve Kodlamalar Bölümü --- (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
2.158
Cevap
82
Favori
382.003
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YasinDE -- 10 Temmuz 2010; 22:14:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrckr79

quote:

Orijinalden alıntı: VW_Passat

Regenschließen / Rain Closing / Yagmur Yagdimi Camlarin kapanmasini kodlamak

quote:

Regenschließen / Rain Closing nedir ?

Regenschließen araciniz Yagmur Sensörünü kullaniyor. Yagmur Sensörü olmayan araclarda bu Fonksiyon kullanilamaz ! Aracinizin Camlari acik oldumu ve siz aracinizdan uzaklastinizmi Kapilari kilitleyip, Regenschließen 1 dakika sonra devreye girer. 1 Dakika sonra Yagmur yagdimi öndeki Yagmur Sensörü sayesinde Regenschließen tüm Camlari ve varsa Sunroof´u kapatir !

quote:

Hangi Donanim´da kodlanir ?

Tüm Trendline - R36´ya kadar her Model´de oluyor, gereken sadece Yagmur Sensörünüz olmasi lazim ! Onsuz bu sistem calismiyor ve Kodlanmiyor

Kodlama:

Adres 46 [Komforsistemi] -> Fonksiyon 07 [uzun Kodlama] -> Byte 9´da Bit 1´i aktif ettikmi Regenschließen sürekli aktif kaliyor böylece Kontrol Ünite Standby Konumunda calisiyor

veya

Adres 46 [Komforsistemi] -> Fonksiyon 07 [uzun Kodlama] -> Byte 9´da Bit 1´i aktif etmedikmi Regenschließen´i her Anahtari yeni taktigimizda MFA+ Göstergenin ayarlarinda AKtif hale getirmemiz gerekiyor. Böylelikle istediyimiz zaman calistirabiliyoruz fonksiyonu ve Kontrol Ünite sürekli Standby Konumunda calismamis oluyor

Onlari yaptikmi Adres 09 [Santral Elektrik] -> Fonksiyon 07 [Uzun Kodlama] -> RLS Kontrol Ünitesini secip orada Kodlama yapiyoruz ! Dikkat bu kodlari yazmiyorum cünkü her aracin Kodu ayri oluyor burada !

Yasin bey bilgiler için teşekkürler.

Şimdi bir kaç şey danışmak istiyorum. 2008 Jetta comfortline sahibiyim. Aracımda gündüz farlarının %35 yanması, sinyallerin %15 yanması ve dönüşlerde sis ile aydınlatması özelliklerini vag com ile açtırdım. Aracımda yağmur ve far sensörü mevcut. Rain Closing özelliğini aracıma kodlanması için ne gereklidir? Aracın şase numarası mı? Verdiğin bilgi için teşekkürler... Keşke İstanbul da olsan

Aracinda bu özellikler var ise sana bir tane VCDS VAG COM sahibi kisi lazim ve Yagmur Sensörünü kodlamak icin yazdigim seyleri uygulamasi lazim. Önemli olan Santral Elektrikteki RLS (Regen- Lichtsensor) kodlamaktir, bunun icin size bir tane kod sunamayacagim cünkü sizin aracin Kodlari benimkinden ayri oldugu icin (özellikler tamamen ayri). Ama sizin aracta 100% Rain Closing calisacaktir cünkü gereken özellikler mevcut !

Saygilar Yasin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YasinDE -- 3 Haziran 2010; 14:40:27 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: emrckr79

quote:

Regenschließen / Rain Closing / Yagmur Yagdimi Camlarin kapanmasini kodlamak

quote:

Regenschließen / Rain Closing nedir ?

Regenschließen araciniz Yagmur Sensörünü kullaniyor. Yagmur Sensörü olmayan araclarda bu Fonksiyon kullanilamaz ! Aracinizin Camlari acik oldumu ve siz aracinizdan uzaklastinizmi Kapilari kilitleyip, Regenschließen 1 dakika sonra devreye girer. 1 Dakika sonra Yagmur yagdimi öndeki Yagmur Sensörü sayesinde Regenschließen tüm Camlari ve varsa Sunroof´u kapatir !

quote:

Hangi Donanim´da kodlanir ?

Tüm Trendline - R36´ya kadar her Model´de oluyor, gereken sadece Yagmur Sensörünüz olmasi lazim ! Onsuz bu sistem calismiyor ve Kodlanmiyor

Kodlama:

Adres 46 [Komforsistemi] -> Fonksiyon 07 [uzun Kodlama] -> Byte 9´da Bit 1´i aktif ettikmi Regenschließen sürekli aktif kaliyor böylece Kontrol Ünite Standby Konumunda calisiyor

veya

Adres 46 [Komforsistemi] -> Fonksiyon 07 [uzun Kodlama] -> Byte 9´da Bit 1´i aktif etmedikmi Regenschließen´i her Anahtari yeni taktigimizda MFA+ Göstergenin ayarlarinda AKtif hale getirmemiz gerekiyor. Böylelikle istediyimiz zaman calistirabiliyoruz fonksiyonu ve Kontrol Ünite sürekli Standby Konumunda calismamis oluyor

Onlari yaptikmi Adres 09 [Santral Elektrik] -> Fonksiyon 07 [Uzun Kodlama] -> RLS Kontrol Ünitesini secip orada Kodlama yapiyoruz ! Dikkat bu kodlari yazmiyorum cünkü her aracin Kodu ayri oluyor burada !

Yasin bey bilgiler için teşekkürler.

Şimdi bir kaç şey danışmak istiyorum. 2008 Jetta comfortline sahibiyim. Aracımda gündüz farlarının %35 yanması, sinyallerin %15 yanması ve dönüşlerde sis ile aydınlatması özelliklerini vag com ile açtırdım. Aracımda yağmur ve far sensörü mevcut. Rain Closing özelliğini aracıma kodlanması için ne gereklidir? Aracın şase numarası mı? Verdiğin bilgi için teşekkürler... Keşke İstanbul da olsan

Aracinda bu özellikler var ise sana bir tane VCDS VAG COM sahibi kisi lazim ve Yagmur Sensörünü kodlamak icin yazdigim seyleri uygulamasi lazim. Önemli olan Santral Elektrikteki RLS (Regen- Lichtsensor) kodlamaktir, bunun icin size bir tane kod sunamayacagim cünkü sizin aracin Kodlari benimkinden ayri oldugu icin (özellikler tamamen ayri). Ama sizin aracta 100% Rain Closing calisacaktir cünkü gereken özellikler mevcut !

Saygilar Yasin

Bilgiler için teşekkür ederim.

• 2001 model seat toledoma ne gibi kodlamalar yapılabilir acaba? 1.9 tdi 110hp motor
  • Merhabalar,

Yasin yardımların için çok teşekkürler. Biraz daha yardımına ihtiyacım var.

VAG908 ile şu ana kadar yapabildiklerim ve yapamadıklarım:

Yapabildiklerim:

1) RNS510 un arka temasını değiştirebiliyorum. En son Sportline da bıraktım.
    2) RNS510 Hidden menu
    3) Ön sinyal lambaları %15 aktif
    4) DWA kapı kilidi açma kapama tonu: Açılırken bir DIT, kapanırken iki DIT çıkarıyor. Ancak MFA da açma kapama menude seçenek olarak çıkmıyor. (Yasin yardım) Bir de bu DIT tonunu değiştiremiyor muyuz?
    5) Uzunlar yandımı sislerin sönmesi, harika birşey
    6)Sonunda bugün RLS kontrol ünitesini de kodlayabildim ve Yağmur yağdımı camların otomatik kapanmasını çalıştırabildim. Ancak Yasin birşey farkettim, camları kapı düğmelerinden açarsam, araç kilitlendikten 1 dk. sonra yağmur yağarsa camlar otomatik kapanıyor. Ancak camları eğer uzaktan kumandadan açmışsam hiçbir şekilde kapanmalarını sağlayamadım. Bu sende de böyle mi yoksa Remote Cntrl le ilgili birşeyleri eksik mi yaptım? MFA da Rain Closing çıkıyor.

Yapamadıklarım:

1) Dönüşlerde sis farının dönüş farı olarak yanması (Yasin yardım. Adres 09 ->Fonksiyon *7> Byte 23 3-4 SisFarı dönüş farı olarak seçildi, yine de çalışmıyor. Başka bir ayarı daha olabilir mi?)
    2)Arka stoplar nasıl halka şeklinde yapılıyor? Bir de arka lambalarla ilgili birçok seçenek var, hepsinin anlamını anlayamadım. Onların açıklandığı bir döküman veya link var mı?
    3)Bugün bazı yerleri biraz kurcaladım. MFA da CONVENIENCE menu altında ATA Confirm (ON/OFF) diye birşey çıktı. Bu nedir Yasin bilgin var mı?
    4) Sağ aynanın geri vites ile aşağıya otomatik ayarlanmasını (Mirror Down) da aktif hale getirdim. MFA da da çıktı. Ancak sanırım hafızalı koltuklarım olmadığı için çalışmıyor.

Saygılarımla,
    Yalcin

• Merhaba yalçın abi ve yasin bende vagcom 704.1 den sonra şimdi 9.08 ile aranıza katıldım ve bugün netbook a kurar kurmaz bağlandım birde ne göreyim benim dynaudio sistem aktif değilmiş ve 2 senedir ben o muhteşem dynaudio sesinden mahrum kalmışım nasıl üzüldüm ama şimdi bugün itibariyle full özellikleri açtım ve muhteşem oldu benim passatımda farlar açıkken su fıskiye motoruna bastığımda ön farlar kapanıp geri açılıyor bu durum acaba hepsinde öylemi?? bilginiz varmı bu konuda..
  • quote:

Orijinalden alıntı: idurmaz

Merhaba yalçın abi ve yasin bende vagcom 704.1 den sonra şimdi 9.08 ile aranıza katıldım ve bugün netbook a kurar kurmaz bağlandım birde ne göreyim benim dynaudio sistem aktif değilmiş ve 2 senedir ben o muhteşem dynaudio sesinden mahrum kalmışım nasıl üzüldüm ama şimdi bugün itibariyle full özellikleri açtım ve muhteşem oldu benim passatımda farlar açıkken su fıskiye motoruna bastığımda ön farlar kapanıp geri açılıyor bu durum acaba hepsinde öylemi?? bilginiz varmı bu konuda..

Aramiza hosgeldin , bana kaldigin yeri Kablonun tipini (HEX-CAN veya HEX-MICRO CAN, HEX-CAN KKL USB vs.) yazarsan sevinirim . Fiskiye Motoru nedir daha cok bilgi verirsen yardimci oluruz ?

Saygilar Yasin

• - edit - (1. Sayfaya Kaydirilmistir !)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YasinDE -- 10 Temmuz 2010; 22:15:36 >
  • - edit - (1. Sayfaya kaydirilmistir)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YasinDE -- 10 Temmuz 2010; 22:16:39 >
  • Merhaba İsmail,

Nasılsın. Bu VAG konularında ben de çok tecrübeli değilim. Yasin çok daha bilgili. Birçok şeyi onun sayesinde çözebildim. Umarım sana da yardımcı olabilir. 2.0 TFSI yına selamlar, hala nasıl gittiğini unutamıyorum. Sen yine de basma, sürat felakettir.
  • Sayın Yarbayım Allah sizlerden razı olsun alarm sesi ile sinyal lam. %15 yaptım çok saolun ...Size zahmet bi kaç sorum olacak.. 1. gündüz farlarının şidd. yüzdesel olarak ayarlanması ( uzun far veya kısa far seçilebiliyormu ayrıca)ve günd. farlarının (iskandinav veya nort usa yımı seçsem iyi olur içerden menüden kapatma olasılığı varmı gündüz farlarını) nerden yapcaz..
    2. arka stopların halka seklinde onu nerden yapacaz görsel olarak anlatırsanız memnun oluruz.
    Adanadan selamlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: harunsa01

Sayın Yarbayım Allah sizlerden razı olsun alarm sesi ile sinyal lam. %15 yaptım çok saolun ...Size zahmet bi kaç sorum olacak.. 1. gündüz farlarının şidd. yüzdesel olarak ayarlanması ( uzun far veya kısa far seçilebiliyormu ayrıca)ve günd. farlarının (iskandinav veya nort usa yımı seçsem iyi olur içerden menüden kapatma olasılığı varmı gündüz farlarını) nerden yapcaz..
    2. arka stopların halka seklinde onu nerden yapacaz görsel olarak anlatırsanız memnun oluruz.
    Adanadan selamlar...

Saygi deger harunsa01,

Gündüz Fari iki türlü vardir Amerika türü ve Skandinavya türü.

Amerika türünde sadece ön Farlar yaniyor, ic kisimdaki isiklar ve Arka Lambalar yanmiyor ! Ama Lambalarin yanacak yerini degistirebiliyoruz
    • Normal Farlar üzerinden Kodlaniyor veya
    • Sis Farlari üzerinden Kodlaniyor (ama Avrupa ve Türkiye´de yasak)

Skandinavya türünde ise hem ön Farlar hem arka Farlar yaniyor ve ic kisimdaki isiklar yanmiyor ! Lamba´da degisiklik yapilmiyor !

Stoplar Halka seklinde ayar yapiliyor ama nereden yapiliyor bende bulamadim, Hafta sonu oturup bakacagim ve buraya görsel olarak ekleyeceyim .

NOT: Uzunlar üzerinden Gündüz Farini bulamadim, bende Bi-Xenon oldugu icin bu özellik yok !

Saygilar Yasin

• Selam Yasin

Verdiğin bilgiler çok işime yaradı,araçta RNS 510 kodları hariç tüm kodlamaları çinden aldığım 35$ kablo ile zahmetsizce yaptım..

Yalnız bir sorum var...

Diyelim Açık bıraktığımız camlar var aracı uzaktan kumanda dan kilit düğmesine 1 kez basarak (basılı tutarak değil) kilitlediğimiz anda tüm açık olan camların kendiliğinden kapanmasını kodlayabilir miyiz? Bu özellik Renault Megane II de bile var.. Böyle bir özellik kodlama ile aktif edilebilir düşüncesindeyim

Yeni Kod buldukça paylaşman dileğiyle...

HEX-CAN USB OBD2 Kablo, VCDS 812.4, Türkiye / İstanbul

Saygılarımla,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi losing -- 15 Haziran 2010; 16:53:58 >
  • quote:

Merhaba yalçın abi ve yasin bende vagcom 704.1 den sonra şimdi 9.08 ile aranıza katıldım ve bugün netbook a kurar kurmaz bağlandım birde ne göreyim benim dynaudio sistem aktif değilmiş ve 2 senedir ben o muhteşem dynaudio sesinden mahrum kalmışım nasıl üzüldüm ama şimdi bugün itibariyle full özellikleri açtım ve muhteşem oldu benim passatımda farlar açıkken su fıskiye motoruna bastığımda ön farlar kapanıp geri açılıyor bu durum acaba hepsinde öylemi?? bilginiz varmı bu konuda..

ismail bey merhaba,
    tatilde bile bana tatil yaptırmıyosun
    senin şu farlar bence sönmüyodur, sadece üstüne tazyikli su geldiği için ışık kırılıyodur, sen de sönüyor olarak algılıyosundur,
    başka birini oturt koltuğa , sen bi dışardan bak istersen...
    bu arada günde iki kereden fazla 908 i kullanıp zorlama

• quote:

ismail bey merhaba,
    senin şu farlar bence sönmüyodur, sadece üstüne tazyikli su geldiği için ışık kırılıyodur, sen de sönüyor olarak algılıyosundur,

bu arada ses sistemini merak ettim...
    unutma aracını satarsan ben alıcam...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ayhan Kaptan -- 15 Haziran 2010; 13:05:48 >

• Abi kusura bakma ya valla heycan işte bugüne kadar yaşamadığımız heycanları yaşıyoruz duramıyoruz yerimizde ayaklarımız gökte dediğiniz gibi yapayım bi gün sönüyormu sönmüyormu bakayım
    Abi benim yerimede tatil yapın.. vagcom u neden günde 2 den fazla kullanmayayım anlamadım gerçi istesemde kullanamıyorum işlerim çok yoğun döndüğünüz zaman ses sistemini beraber test edriz sizin engin tecrübelerinize ihtiyacım olcak herzaman Aracı satsam yine 2.0 TSİ 200hp Highline alırım ama bu aralar zor gibi görünüyor geçen gün ankara eskihisar vatdı bu arabanın aynısı 2010 model 93.000 TL yazmışlar onu bi düşünün derim... iyi tatiller abi görüşmek üzere...
    quote:

Orijinalden alıntı: Ayhan Kaptan

quote:

ismail bey merhaba,

bu arada ses sistemini merak ettim...
    unutma aracını satarsan ben alıcam...

• Merhaba yasin vagcom yaklaşık 2 senedir var bende ama hiç bu kadar detaylı olduğunu bu kadar özellikleri açabildiğini bilmiyordum sizlerin sayesinde öğrendik çok ilginçtir ki ben rns 510 u aldım serviste kodlattım ve dynaudio sistemi beraber kodlayamamışlar ne kadar üzücü bir durum halbuki vagcom ile çok kolay bir şekilde kodladım aynı şekilde farlarım yandığında sinyallerim de %15 yanıyor muhteşem oldu rain closing de tamam ekranımı da highline yaptım olması gerektiği gibi hele o kapaları kitlerken çıkan o dit dit ses e bittim HEX-CAN USB OBD2 Kablo, VCDS 908, Türkiye / Ankara Bunlarda bilgilerim yasin teşekkür ederim kolay gelsin...
    quote:

quote:

Aramiza hosgeldin , bana kaldigin yeri Kablonun tipini (HEX-CAN veya HEX-MICRO CAN, HEX-CAN KKL USB vs.) yazarsan sevinirim . Fiskiye Motoru nedir daha cok bilgi verirsen yardimci oluruz ?

Saygilar Yasin

• idurmaz merhaba
    HEX-CAN USB OBD2 Kablo, VCDS 908
    nereden nasıl temin edebilirim adres tel verebilirmisin?
  • quote:

Merhaba yasin vagcom yaklaşık 2 senedir var bende ama hiç bu kadar detaylı olduğunu bu kadar özellikleri açabildiğini bilmiyordum sizlerin sayesinde öğrendik çok ilginçtir ki ben rns 510 u aldım serviste kodlattım ve dynaudio sistemi beraber kodlayamamışlar ne kadar üzücü bir durum halbuki vagcom ile çok kolay bir şekilde kodladım aynı şekilde farlarım yandığında sinyallerim de %15 yanıyor muhteşem oldu rain closing de tamam ekranımı da highline yaptım olması gerektiği gibi hele o kapaları kitlerken çıkan o dit dit ses e bittim HEX-CAN USB OBD2 Kablo, VCDS 908, Türkiye / Ankara Bunlarda bilgilerim yasin teşekkür ederim kolay gelsin...
    quote:

quote:

Saygilar Yasin

idurmaz, senin bilgileri Anasayfada ekledim

daha bir cok özellik var inan bana. Misal Fonksiyon Testi yapabiliyorsun aracinda, elektrik geliyormu gidiyor mu vs. kontrol ediyoruz dahasida var ! Gecende Bi-Xenon Otomatik Yüksek Ayarlarini yapan sensörleri Test ettirip ölctürdüm araci saga sola salladim ve Sensörlerin calistigini gördüm . Yani Sensörler calisiyor. Bir soru vs. olursa bana Lütfen AUTO SCAN yapip bilgilerinizi yollayin bende Online Destek´e sorabilme hakkim var .

Saygilar Yasin

• quote:

Orijinalden alıntı: drozia

idurmaz merhaba
    HEX-CAN USB OBD2 Kablo, VCDS 908
    nereden nasıl temin edebilirim adres tel verebilirmisin?

drozia ustam,

seni VAG COM Adana Destekcisi olarak aramizda görmek isteriz . Gercekten sistemi kullanmanin hic bir tehlikesi yok ! Sadece Kodlamadan önce eski Kodlari yazmayi unutma. Eger yanlis kodladiginda eski Kodlari tekrar yazip geri eski haline döner aracin . Sen al bizler burada sana yardim ederiz saten

Saygilar Yasin

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.