Şimdi Ara

V For Vendetta (Neden filmdeki 2020 İngiltere'sine dönüştük?) (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.922
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: 1881

quote:

Orijinalden alıntı: forumu

quote:

quote:

Filmdeki durumla mevcut durum ne alaka?

Ya bi evden cikip, disariya bakin. Sanalda yasamayi birakin.

Cok oksijensiz kalmissiniz bence :)

Sizdeki gevşekliğin, rahatlığın milyonda biri inşallah korktuğum kadar çok insanda yoktur.

Gevseklikle rahatlikla ne alaka. Eminim olumsuz bir durum olsa, kaybedecegim sey senden daha fazladir.

Ben filmle gunumuzun alakasiz oldugunu yazdim.

Ama sizdeki gozluk, herseye ayni noktadan bakmaniza ve surekli bir tedirginlik yasamaniza sebep oluyor. Saglikli dusunmenizi engelliyor gibi gorunuyor.

Olumsuz herhangi bir şey yok mu diyorsun?

Tabiki sorunlar var. Hep te olmustur.

Hukumetler de sorunlara kendince cozum bulmaya calisiyorlar. Hatta yeni sorunlar uretiyorlar.

Sonra hukumetin cozumleri,calismalari begenilmezse, millet oy vermeyerek hukumeti degistiriyor.

Artik yeni hukumete bakiyoruz.

Bu is iyi yada kotu boyle yuruyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kartal Göz

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Mazzho

Filmdeki durumla ne alaka demişsiniz ama güne başlarken youtube veya facebook gibi sitelere giriş yapamadığımız zaman acaba bomba mı patladı? Şehit mi var? Suikast vs tarzı tahmin yürütmekten başka imkanımız yok.tv kanallarından onların işine nasıl geliyorsa o şekilde öğrenebiliyorsunuz.sosyal medya üstünden insanların örgütlenip başkaldırmalarından çekiniliyorsa en mantıklısı insanların başkaldırmalarına mahal vermeyecek şekilde ülkeyi yönetmektir.başarısızlık ne kadar perde arkası yapılabilir ki?

Vpn kullanin. Engellemelerden kurtulun.

Ayrica basin artik, sosyal medya sayilir. Butun kanallar hukumetin olsa bile, insanlarin beyinlerine kilit vurulamaz. Rahat olun. Ve 2 yil sonraki secime hazirlanin.

Bir insan neden VPN kullanmak zorunda kalsın ki?

Konuya dönelim. Bahsedilen filmi ilk izlediğim zaman o kadar anlamlı gelmemişti. Ancak şimdiye bakıyorum da resmen filmi yaşıyoruz yahu! Ne patlamamız eksik oluyor ne basına vurulan kilit ne yasaklar.

Keske olmasa ama dogru bilginin yaninda, o kadar bilgi kirligi oluyor ki, basin artik insanlara sadece dogru bilgi vermenin yaninda, insanlari manipule etme, provake etme araclari haline geliyor.

Hukumet te isi gucu birakip her iddianin cevabini vermekle ugrasacagina engelleme yoluna gidiyor.

Mesela adamin biri surekli "yarin soyle soyle olacak, cbaskani kacacak" diye yaziyor. Ortada kesin bisey olmadigi halde bu mesaj heryerde paylasiliyor ve insanlar yonlendiriliyor.

Buna cevap mi yetisir? Hukumet te kolay yolu seciyor.

Ayrica ben basinda elestirileri susturma olgusu oldugunu dusunmuyorum. Cunku engellenenler, icraatla ilgili,siyasi olgularla ilgili degil. Art niyetli haberler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Filmdeki durumla mevcut durum ne alaka?

Ya bi evden cikip, disariya bakin. Sanalda yasamayi birakin.

Cok oksijensiz kalmissiniz bence :)

Sizdeki gevşekliğin, rahatlığın milyonda biri inşallah korktuğum kadar çok insanda yoktur.

Gevseklikle rahatlikla ne alaka. Eminim olumsuz bir durum olsa, kaybedecegim sey senden daha fazladir.

Ben filmle gunumuzun alakasiz oldugunu yazdim.

Ama sizdeki gozluk, herseye ayni noktadan bakmaniza ve surekli bir tedirginlik yasamaniza sebep oluyor. Saglikli dusunmenizi engelliyor gibi gorunuyor.

Olumsuz herhangi bir şey yok mu diyorsun?

Tabiki sorunlar var. Hep te olmustur.

Hukumetler de sorunlara kendince cozum bulmaya calisiyorlar. Hatta yeni sorunlar uretiyorlar.

Sonra hukumetin cozumleri,calismalari begenilmezse, millet oy vermeyerek hukumeti degistiriyor.

Artik yeni hukumete bakiyoruz.

Bu is iyi yada kotu boyle yuruyor.

Seçim sonucunda o millet koalisyon yapın demişse ve bir kişinin keyfi hareketleri yüzünden erken seçime zorlanıyorsak ne yapalım mesela?
  • quote:

quote:

Filmdeki durumla ne alaka demişsiniz ama güne başlarken youtube veya facebook gibi sitelere giriş yapamadığımız zaman acaba bomba mı patladı? Şehit mi var? Suikast vs tarzı tahmin yürütmekten başka imkanımız yok.tv kanallarından onların işine nasıl geliyorsa o şekilde öğrenebiliyorsunuz.sosyal medya üstünden insanların örgütlenip başkaldırmalarından çekiniliyorsa en mantıklısı insanların başkaldırmalarına mahal vermeyecek şekilde ülkeyi yönetmektir.başarısızlık ne kadar perde arkası yapılabilir ki?

Ayrica basin artik, sosyal medya sayilir. Butun kanallar hukumetin olsa bile, insanlarin beyinlerine kilit vurulamaz. Rahat olun. Ve 2 yil sonraki secime hazirlanin.

Ben hep vpn kullanıyorum.Filmi iyi çözmüşsünüz birde fight clubı izleyin çok iyi bir dövüş filmidir Ben izledim şuan yeraltı döğüşşş külübü açtım paraya para demiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yetersiz_Bakiye

quote:

quote:

Ben hep vpn kullanıyorum.Filmi iyi çözmüşsünüz birde fight clubı izleyin çok iyi bir dövüş filmidir Ben izledim şuan yeraltı döğüşşş külübü açtım paraya para demiyorum

Şimdilik paket yap, sonra açıp gülerim.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Kartal Göz

quote:

quote:

Bir insan neden VPN kullanmak zorunda kalsın ki?

Konuya dönelim. Bahsedilen filmi ilk izlediğim zaman o kadar anlamlı gelmemişti. Ancak şimdiye bakıyorum da resmen filmi yaşıyoruz yahu! Ne patlamamız eksik oluyor ne basına vurulan kilit ne yasaklar.

Keske olmasa ama dogru bilginin yaninda, o kadar bilgi kirligi oluyor ki, basin artik insanlara sadece dogru bilgi vermenin yaninda, insanlari manipule etme, provake etme araclari haline geliyor.

Hukumet te isi gucu birakip her iddianin cevabini vermekle ugrasacagina engelleme yoluna gidiyor.

Mesela adamin biri surekli "yarin soyle soyle olacak, cbaskani kacacak" diye yaziyor. Ortada kesin bisey olmadigi halde bu mesaj heryerde paylasiliyor ve insanlar yonlendiriliyor.

Buna cevap mi yetisir? Hukumet te kolay yolu seciyor.

Ayrica ben basinda elestirileri susturma olgusu oldugunu dusunmuyorum. Cunku engellenenler, icraatla ilgili,siyasi olgularla ilgili degil. Art niyetli haberler.

Medyada doğru bilgi diye bir şey yok. Büyük çoğunluğu yandaş medya, diğerleri karşı veya kendi çapında takılan medya. Yandaş medya yalan iddialar varsa zaten haklı olduğu bilindiği için bu iddialar ve onları edenlerin üzerlerine adeta çökerler. Buraya kadar normal eyvallah. Ama sonra gerçek iddiaların da üzerini örtmeye onlardan bahsetmemeye çalışırlar. Suçu ya masum gösterirler ya da üzerlerine yapışmasın diye başkalarına yüklemeye çalışırlar, yani hedef saptırırlar ya da idda sahiplerini itibarsızlaştırırlar veya suni olarak yaratılan gündeme katkıda bulunurlar. Karşıt medya bunu karşı tarafa uygular. Ama güçlü olanın sesi çıkar. Eh kimlerin daha çok sesi çıkıyor onu da biliyorsunuz.

Hükümetin işi gücü o kadar yok ki her iddiaya cevap vermeyi bırak bir de üstüne kendisi manipülasyon yapıyor ve hatta gündem yaratıp gündem değiştiriyor. O kadar işi gücü yok yani.

Adamın biri öyle bir iddiada bulunuyorsa ve iddia tutmuyorsa artık o adamı umursayan olmaz. Dolayısıyla bu adam kendini kendi elleriyle itibarsızlaştırmıştır.

Yasak normalde de çözüm değilken benim gibi basit bir internet kullanıcısı VPN ile işini görebiliyorsa, o engellemeye çalıştıklarınız da bunu akıl etmiştir sanırım. Hatta bence çok daha ötesine de geçmiş olabilir. Sonuç: Bilmeyen sıradan vatandaşın erişimini kesiyorsun, bileni uğraştırıyorsun. Hele hele bu erişimden faydalanarak işini yürüten firmaları çok fena zora sokuyorsun.
  • Kartal Göz kullanıcısına yanıt
    Tespitlerinizin hemen hepsine katılıyorum.

Keşke her şeyiyle 10 numara basınımız, hükümetimiz, adaletimiz, eğitimimiz, vatandaşımız olsa. Ama yok. İlla ki bir taraftan su koyveriyoruz.
  • quote:

Tespitlerinizin hemen hepsine katılıyorum.

Keşke her şeyiyle 10 numara basınımız, hükümetimiz, adaletimiz, eğitimimiz, vatandaşımız olsa. Ama yok. İlla ki bir taraftan su koyveriyoruz.

Aslında bu yapılabilir ama çok sancılı olur. RTÜK, devletin kendi kanalı (TRT'ler dahil) haber bültenlerinde yalan yanlış haber yapanları, dezenformasyon yapanları, haberleri yorumlayarak (algı yaratmak) sunan spkilerleri ve yayın yönetmenlerini rejisinden, yapımcısına tüm kanalları süründürecek şekilde ciddi yaptırımlar uygularsa bunun yandaşı karşıtı olmaz. Haberi olduğu gibi sunacaksın ve bitecek. Hedef gösterme, iyi ya da kötü diye addetme yok. Bunu gazetelere de uygulayacaksın. Yaptırımlarda öyle basit para cezaları olmayacak. Yayın yönetmenine, kanala, yapımcıya, ekibe artık sorumlular kimse çok ciddi para cezaları ve hapis cezaları uygulayacaksın. Siyasi yorumlar için ayrıca programlar olacak ve programın başında sonunda ve hatta ekranın altında sürekli olarak programda tartışılanların çizilenlerin kişilerin yorumları ve düşünceleri olduğu, salt gerçeklik taşımadığı, doğru ya da yanlış olabileceği, birilerini karalamaya çalışmak ya da yüceltmeye çalışmak veya hedef göstermek olmadığı gibi bir ibare de yer alacak. Tabi bu yazılanlara da uyulacak, biraz otokontrol biraz da haklın bilinçlenmesi ve duyarlı olması söz konusu. Bunun yazılması çok önemli. Zira Bu kadar sert yaptırımların olması da herkese eşit ve adaletli davranılsa bile birileri tarafında militarist yaklaşım, diktatörlük vb şekilde görülebilir ya da algılanabilir. Cidden böyle anlaşılabilir ya da kötü niyetle bu şekilde yazılıp çizilebilir. Öte yandan düşünce özgürlüğü de başkalarına ve topluma zarar vermeyecek şekilde insanlara tanınmış olur. Toplum da o yazıya bakarak "Bunun salt gerçeklik olmadığını, şahısların fikirleri olduğunu, doğru ya da yanlış olabileceğini" bilir ya da farkına varır. Böylece onun bunun fikirleriyle gaza gelip saçmasapan trajik olaylara sebebiyet verilmez. Yine ruh hastası birileri çıkabilir ama en azından basının bunda parmağı olmamış olur ve vak'alar daha az olur, etkileri de azalır diye tahmin ediyorum.

Ama çok çetrefilli işler, güçlü olanın ve gücünü özellikle propagandadan sağlayanın işine gelmez. Çünkü güç tatlıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 26 Aralık 2016; 18:29:15 >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.