Şimdi Ara

Uzun (Şehirlerarası) Yolda, Nerelerde Duruyorsunuz, Neler Yiyorsunuz? (39. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
767
Cevap
50
Favori
54.330
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
Giriş

İzin ertelendi.  Kısmetse Ocak ayı içinde.

• Ben de zam oranlarını millete tebliğ ettikten sonra kaçma planım vardı. İş yoğunluğundan olmadı. Ancak Ramazan bayramı yaklaşıyor. hem de 9 gün :)

Rotalarınızı ve önerilerinizi bekliyoruz.

• topaz42 kullanıcısına yanıt

Ocakta da gidemedik. Kısmet Ramazan bayramına artık. İnşallah Ramazan bayramında gideriz.

• Nihayet Ramazan bayramı geldi. Bizim de yolculuk zamanı geldi. Allah kısmet ederse bu gece sahur sırasında veya sabah 8-9 gibi İstanbul'dan Konya'ya hareket edeceğim. Konya'dan sonra 140 km daha gideceğim. Toplamda yaklaşık 870 km yol gidilecek. Tek başıma şoförüm ve seferi olduğum için oruç tutmayacağım. Ama herhangi bir lokantaya da girip yemek niyetinde değilim. Arabanın içinde atıştırırım artık.

Herhangi bir seyahatten döndüğüm zaman bir dahaki sefer filan yoldan gideceğim diyorum ama her yola çıkacağım zaman da Hendek, Düzce ve eski Boludağı yolu, Bolu ve Kızılcahamam yolunun cazibesi bizi her seferinde kendine getiriyor. Oraları çok seviyoruz.

Bu sefer de öyle olacak.

Son söz: Bayram için yola çıkacaklara şimdiden hayırlı yolculuklar. Kazasız belasız bir bayram yaşamamız dileğiyle.

• Hey gidi günler hey....

Uzun yola çıkacağım zaman güzergah üzerinde yer bulabilir miyim diye bu konuyu az açmadım.

3 kişilik çekirdek ailemle bir öğle yemeği yemek 1000 TL.ye geliyor.

Yüksek lisanslı, yüksek bürokratlık yapmış bir emekli olarak şu anda ben bu ücretleri veremem.

BİM'den sandviç ekmeği aldık. Hindi salam, küçük bir kaşar, en ucuzundan sosis. Evde garnitür vardı. Biraz da Rus salatası yapar sandviç ekmeğinin içini zenginleştiririz diye düşündük.

Sosisi salçalı suda haşlayıp, Rus salatasının içine koyunca cazibesi daha da artıyor.

Evde geçen yazdan kalan kızılcık vardı. Onları da kaynattık. Sandviçin yanına içeceksiz olmaz.

Ayrıca skimpflasyon nedeniyle yolda yiyeceğim gıdaların temizliği ve kalitesi vereceğim paranın yanına bile yaklaşamayacak. Bu şekilde de sağlıksız doyacağım ama en azından ödeyeceğim paranın %85'i cebimde kalacak.

Yüce rabbim ben ve benim gibileri bu hale düşüren muktedirleri ve fırsatçı esnafı bildiği gibi yapsın.... Amin....

• Aslında en güzeli evde bir şeyler hazırlatmak. Mesela Kızarmış patates. Kızarmış biber. Kuru köfte. Yanına ayran ve meşrubat. (zevke göre) Ve yoldan alınacak mis gibi bir ekmek.

Güzel bir yerde durulacak. Piknik gibi yenecek.

Biz bazen böyle yapıyoruz. Gözümüze kestirdiğimiz 2-3 güzel yer var. Onlardan birinde duruyoruz. Yere bir örtü serip üzerinde yiyoruz.

• pazar günü İstanbul dan kayseriye oradan sivasa uğrayıp dün gece İstanbula döndüm. yere oturacak piknik yapılacak hiç biyer göremedim. eskiden bir iki bank felan bulur otururduk oturulacak heryer paralı zaten hava soğuktu sadece bolu tünelinin dibindeki avm de oturabildik.bu arada İstanbul sivas arasında baya köfteci Yusuf açılmış.ankaradan sonra paralı otoyol üzerinden kırşehire çıkışına kadar 2 tane yusuf gördüm oralarda mola verilebilir en azından fiyatları belli sürpriz çıkmaz.

ekonomiyi köfteci yusufun fiyatlarından takip ediyorum her uğradığımda zam yapılmış oluyor. kahvaltı tabağı 20 liradan 170 e kadar geldi bakalım biyerlerde duracakmı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akhenatonnn -- 10 Nisan 2024; 16:13:2 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.