Şimdi Ara

uzman network sorusu.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
731
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • iş yerinde firewall mevcut . beraberinde evde iş yerine remote yapmak için sanal vpn ile network dahil olabiliyoruz . dolayısıyla aynen localde çalışır gibi evden çalışabiliyoruz.

yani evden bize açılan account ile vpn ile iş yerine bağlanıp iç ip ile remote desktop yapıyorum .

aslında burada bir sorun yok .

amacım iş yerinde internet kullanımımı evdeki vpn ile networke bağlı pcnin modeminden çıkmak istiyorum

yani iş yerinden evdeki pcnin netinden dışa açılmak. bu aslında private vpn lerin yaptığı olayı kendi ağımda yapmak istiyorum

iş yerindeki Pc ye evdeki modemin ip sini gateway yazdım olmadı .. burada nasıl bir ayar yapmam lazım

amaç firewall filtresinden kurtulup ev deki modem üzerine bir tunel üzerinden dışa açılmak

bir başka değişle evdeki PC yi proxy sunucusu haline getirmek istiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi birumit -- 11 Aralık 2020; 16:21:12 >

• Selamlar @birumit ,

Firewall yönetimi sizde mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: cumhuraltan

Selamlar @birumit ,

Firewall yönetimi sizde mi ?

hayır  

• Anladım , aklıma gelen yöntemler var ancak maalesef paylaşamayacağım.

İyi forumlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: cumhuraltan

Anladım , aklıma gelen yöntemler var ancak maalesef paylaşamayacağım.

İyi forumlar.

aklınıza ne geldi bilmiyorum ? .. zaten hali hazırda free puplıc vpn kullanıyorum.. ben bu olayını ; kendi local- home noktasına indirgemek istiyorum . IT değilim ama alt yapım var lakin en zayıf halkam network . bu yüzden buradayım . neyse cümleleri uzattıkça kendimi ifade etmeye çalışıyor gibi görünmek de can sıkıcı .. tabi ki paylaşıp paylaşmamakta özgürsünüz. teşekkürler iyi forumlar ..

• birumit B kullanıcısına yanıt

selam,

evinizdeki cihaza split tunnel vpn yapmanız gerekiyor olarak anlıyorum. iş yerinizden dışarıya doğru vpn yapmanıza engel bir tanım olabilir. modeminizin vpn desteği varsa eğer client to site vpn deneyebilirsiniz ama eğer bu konuda çok zayıfsanız epeyce uğraştıracaktır sizi.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.