Şimdi Ara

UYKU VE BEKLEME MODUNA ALINCA KAPANIYOR (ÇÖZÜLDÜ)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
607
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Asus s551lb kullanıyorum yaklaşık 1 senedir ve son 1 ay boyunca bu sorunu çözmeye çalıştım ama çözümü kesinlikle yok ne denediysem olmadı belki aranızda çözenler vardır. Bilgisayarı uyku moduna alınca beya beklemeye alınca direk kapanıyor. hatta genelde kapanmıyor sadece güç ışığı açık kalıyor basılı tutarak kapatıyorum. Denediğim çözümler;

Windows 8.1 pro kullanıyorum format attım çözülmedi
    biosu güncelledim
    sfc/scannow ve chkdsk komutlarının hepsini yaptım
    windows onarma yaptım
    bütün sürücülerimi güncelledim
    bluetooth ve wifi sürücülerim güncel
    aygıt yöneticisinden bütün sürücülerin özellikler kısmındaki tiki kapattım
    laptopun ram'lerini değiştirdim bios'u sıfırladım hatta pilini bile söküp taktım

ve hiç bir şekilde çözüme ulaşamadım. ne yapabilirim? bilgisayarımda başka hiçbir sorumn yok canavar gibi çalışıyor ama uyku ve beklemeye alınca uyanmıyor direk kapanıyor. normal kapattığımda da kapanmayıp ışık açık kalıyor

Arkadaşlar güç seçeneklerinde hangi güç profilindeyseniz gelişmiş kısmına gelip "uyku" altındaki "karma uyumaya izin ver" ve "uyandırma zamanlayıcısına izin ver" seçenekleri etkin olması lazım. ve son olarak Multimedia ayarları aldında Medya Paylaşırken seçenekleri izin ver olması gerekiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prof.exx -- 26 Kasım 2015; 19:24:30 >

• Dostum 3 yıl sonrada olsa çok İşime yaradı teşekkür ederim çözüm için
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.