Şimdi Ara

UYKU APNESI CPAP CIHAZI VE MASKE SEÇİMİ HAKKINDA (70. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
3.207
Cevap
130
Favori
440.125
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    15 MAYISTA CIHAZI ALMISTIM. DUN IZMIR SGK YA TESLIM ETTIM BIR PROBLEM CIKMADI.. 1 AY ICINDE PARA YATAR DEDILER HAYIRLISI BAKALIM
  • 34ozzy34 3 kullanıcısına yanıt
    BEN IZMIRDEN ALDIM RESMED N30İ MASKE.. 1 HAFTA KULLAN EGER BEGENMEZSEN GETIR DEMOYA AYIRIRIZ DREAMWEAR DA VAR ELIMIZDE ONU SATARIZ DEMISTI. AMA BEN DREAMWEAR ONCEDEN KULLANDIGIM ICIN N30İ COK BEGENDIM VE KULLANIYORUM. FIYAT KONUSUNDA BIRSEY DIYEMEM. BEN AİRSENCE 10 AUTOSET CIHAZ VE N30İ MASKEYİ 5300TL YE ALDIM. FATURADA AYRICA FIYATINI BELIRTMEMIS.
  • KODEM kullanıcısına yanıt
    Sayın KODEM
    bu forumu açan ve burada bırcok guzel bılgıyı veren kısı olarak sızı tebrık edıyorum.. saygılarımı sunarım
  • Filtre konusunda bir düşüncemi yazayım. Filtreyi inceleyince farkettim ki arabaların polen filtrekeri ile aynı, yaptıpı iş de aynı, polen filtresi satan bir parçacıdan, en ucuz filtre alıp kesin ve kullanın. 15 tl ye polen filtreleri var, bir tanesinden 50 taneye yakın hatta daha fazla çıkar. Ben alıp yapacağım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mersan0 M kullanıcısına yanıt
    Olursa super fikir,lakin araçlarda çok güçlü bir hava sirkülasyonunda filtre görevi görüyor. Bizim cihazlardaki neredeyse sirkülasyonsuz havada başarı gosteremeyebilir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • *** CPAP CİHAZINI NEMLENDİRİCİLİ KULLANMAK ***

10 Yıl önce Resmed S8 Auteset II cihazımda nemlendiriciyi kullanamamıştım, hortum nemlenmekten öte su dolu oluyordu sabahları... Belki ben ayarında kullanamadım,belki o dönemki cihaz ve nemlendiricisinde sorun vardı...

Bu sene aldığım Resmed S10 Airsense Elite Autocpap cihazını ise görüştüğüm medikal firmaların ısrarları nedeniyle istemeye istemeye nemlendirici aparatıyla almıştım.

SONUÇ BENİM İÇİN ADETA BİR MUCİZEYDİ VE BURADA PAYLAŞMIŞTIM.

Bu bayram İzmir'e geldim ve burasının havası nemli diye nemlendirici aparatını kullanmayayım dedim ve 2 gün sonra boğaz kuruluğu başladı.Tekrar kullanmaya başlayınca da süratle düzeldi.

Özellikle sigara kullanan,kendisini korumayan (soğuk su içme,rüzgarda/ceryanda kalma, araçta veya işyerinde klimaya direkt maruz kalma vb.), solunum yolları alerjik reaksiyonlara hassas olan arkadaşlar kesinlikle nemlendiriciden vazgeçmesinler derim.

En kisa zamanda bende aliyorum. İzmirde 700 tl ye satiyorlar. Amazon amerikada 30 usd ye buldum Bakalim siparis vericem ne kadar surede gelecek. Climateline hortumla beraber mi alalim?

• onrozc kullanıcısına yanıt
    Climate hortumla birlikte alın derim. Kışın yattığınız yer soğuk olursa hortum fayda sağlayacaktır.

Eğer sıcak bir odada uyuyorsanız nemlendiriciden çıkan nemli hava soğuşmadan size hava olarak gelir.

Not: Ben de 1 adet nemlendirici + 1 adet climate hortumu Amazon.com'dan aldım burada sadece nemlendirciyi 100 EUR diyorlar, çok pahalı.
  • eozen81 kullanıcısına yanıt
    Amazondan aldiginiz link duruyorsa gonderir misiniz. Bazi yerler cok navlun istiyorlar.

Paylaşımlarınız için teşekkür ederim. N30 maskeyi getirdi firma.1 haftadır N30 la uyuyorum.Biraz alışmak zor olacak ancak çok rahat. İlk 5 dk çok zor alışıyorum.Sonradan uykuya dalınca herhangi bir sıkıntı olmuyor. Ben cihaz + maskeyi 6300 e aldım.Arkadaş 5300 yazmış . Arada çok fark var.Kazıklandıkmı acaba
  • CPAP yastığı almak istiyorum. Marka ve model konusunda tavsiyelerinizi rica ediyorum.
  • emir341907 kullanıcısına yanıt
    ben ızmırden aldım.. keske buraya gelseydın yonlendırırdım.. ızmırdekı yer dıstrubutoru zaten.. respitek fırması.. faturam duruyor gösterebılırım ( nemlendırıcı harıc ama nemlendırıcı almadım.. eger alsaydım +700tl vercektım)
  • coppermine kullanıcısına yanıt
    nemlendırıcı biraz dandık gıbı duruyor ama resımden dolayı olabılır mi?
  • onrozc kullanıcısına yanıt
    Eyvallah Kardeşim benim Nemlendirici dahil 5900 dü . N20 maske verdiler.Onu değiştirdim F30 aldım.Toplamda 6300 ödemiş oldum.
  • Nemlendiriciye bu kadar para verilmez, amazon.com dan alın gitsin (climate hortum da aynı şekilde).
    Hocam makine dün gece kayıt yapmamış nedense,demin 5 dk çalıştırdım yine kayıt yapmadı..ekranda kart dolum vs.bir uyarı da yok..neden olabilir sizce?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kayıt yapmamış ne demek anlayamadım?

Eğer Airsense 10 cihazının myAir uygulamasından bahsediyorsanız, Resmed cihazdaki verileri günün belli saatlerinde işliyor, neticede dünyada bir sürü cihaz var her saniye veri çekemez.
    Yok dün geceki uykuyla ilgili sonuçlar çıkmamış hiç onu diyorum..
    Bu arada resmed yok herkeste yarespirox var bizde..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • SD kart'a uyku verilerimi işlememiş deseniz anlayacaktım

Cihazla ilgili sıkıntı olabilir ya da kartınız dolmuş falan olabilir kontrol etmenizde yarar var.
  • 
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.