Şimdi Ara

UYGUN LASTİK ÖNERİSİ(GT RADİAL?) (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
225
Cevap
0
Favori
74.837
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dr112

selamlar
    internetten almadım.Bizim burada GT bayisi var oradan aldım.fiyat :170 TL./TANE Lastiğin imal tarihi 04 hafta/2013.Lastikle ilgili ilk izlenimlerim şöyle:Lastik yumuşak bir lastik-jant koruması var.(bu özelliği çok hoşuma gitti.zira bundan önce 5 senelik 60000 km yaptığım goodyear nct5 de bu özellik yok.nct5 de 3 kanal var bunda su tahliye kanalı sayısı:4.)Bizim eski lastikler o kadar sertleşmiş ki bunları takınca direksiyonun döndürme direnci çok değişti.Sanırım kauçuk oranından kaynaklanıyor.Şimdi şöyle bir sorunum var arkada bulunan eski lastiklerden ses geliyor önden gelen teker sesi bayağı azaldı.azalmayı şöyle diyebilirim eskiden ses 10 birim geliyorsa şimdi 5 birim geliyor (tahmini).
    saygılar.

teşekkürler

bende Kocaelinde bulursam alacağım bu lastikten.

• quote:

selamlar
    Kocaelindeki resmi bayiileri linkte:
    http://www.konlas.com.tr/15/0/0/0/0/80/MERKEZ/0/GT-RAD%C4%B0AL.aspx?tab=4

şu an için
    kumho ku31 ile bu lastik arasında kaldım. bakalım hangisinde son kararımı vereceğim.

teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydayd

1. GT radial öncelikle çin markasıdır. Her markanın değişik modelleri farklı kalitede üretilir. Bunun için lastik testlerine bakıp değerlendirme yapmak iyidir.
    2. Pirelli P1 testlerde iyi görünüyor.

GT Radıal çin markası değildir.Benim lastiğin üzerinde made ın Endonesıa yazıyor.Gerkirse fotoğraf da koyarım.Bazı lastiklerini çinde üretiyorsa bilmem ama osram ampul de çin de üretiyor.Ama kalite standartı osram düzeyinde kaliteli üretiyor.Pirelliyi ben çok araştırdım.205 50R 17 fiyatı:300 TL.sürtünme direnci:C Islak performans:B GÜRÜLTÜ:70 db dir.GT radıal ile birebir aynı ancak arada 130 TL Fark var.Bilemiyorum isteyen pirelli de takabilir.Fiyat farkı çok fazla bana göre.4 lastikde bu 520 tl olur ki bu bana uymaz.Ben 300 tl vereceksem falken alırım yada 380 TL ye michelin primacy3 alırım.
    Saygılarımla

• quote:

Orijinalden alıntı: tifosi41

quote:

selamlar
    Kocaelindeki resmi bayiileri linkte:
    http://www.konlas.com.tr/15/0/0/0/0/80/MERKEZ/0/GT-RAD%C4%B0AL.aspx?tab=4

şu an için
    kumho ku31 ile bu lastik arasında kaldım. bakalım hangisinde son kararımı vereceğim.

teşekkürler.

Kumho nun Ku31 in değilde kh 31 in sürtünme:E Islak:B Gürültü:74 db gözüküyor.Gürültü seviyesi yüksek.Sürtünme E biraz fazla yakar.Bence gidip inceleyin desenine bakın.ama gürültü çok önemli yıllar geçtikçe kauçuk özelliğini yitirir ve lastikde sertleşme olur.Ses düzeyi artar.
    saygılar.

• Hort...
  • Forza Kartal kullanıcısına yanıt
    merhaba arkadaşlar Sonunda bende 185/55/14 ebadında GT radial Bax 2 modelini aldım yaklaşık 350 km yaptım ve şimdilik memnunum uygun lastik arayanlara tavsiye edilir endonezya üretimi...
  • bende hortlatıyım konuyu n11 de GT Radial 195/65 R15 91H GT Radial 99 tl
    http://www.n11.com/gt-radial-19565-r15-91h-gt-radial-champiro-eco-lastik-P13828223
  • slm arkadaşlar bende 205-55-16 ebatları için tanıdık vasıtasıyla ankara da lastikcinin birisine continentalts850 yada goodyear ug8 bakmaya gittim. görevli arkadaş bana gtradial önerdi. kendisininde kullandığını çok memnun olduğunu dile getirdi. ısrarla tavsiye etti. bu arada arkadaşın dediğine göre michelin e de lastik üretiyormuş. gtradiale fiyat olarak da 175 tl fiyat verdi.
    görüşlerinizi bekliyorum.
  • ne oldu eski GT Radial kullanıcıları

şikayet gelmediğine göre lastikler iyi herhalde....
  • gt radial için 175 tl fazla aynı fiyata pirelli vb. bulursunuz.

• ben de 185 60 15 gtradial kış lastiği aldım bugün. 125 tl tanesi. 72db yazıyordu gürültü. bakalım nasıl çıkacak. ilk defa kış lastiği alıyorum..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim tüm araçlarımda kış lastiği kullanıyorum ebatları ise aynı 205/55R16. Aveo'nun sadece ön lastikleri kış lastiği ve Nankang sv-1 modeli etiketini araştırdım 71 db gözüküyor. Hanımın kullandığı A3'te ise 4 lastikte Pirelli sottozero 2 serisi RunFlat bulunuyor bunlarıda araştırınca 73 db görünüyorlar. İkisinide kullanan biri olarak söyleyeceğim hiç fark hissetmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ncclk

slm arkadaşlar bende 205-55-16 ebatları için tanıdık vasıtasıyla ankara da lastikcinin birisine continentalts850 yada goodyear ug8 bakmaya gittim. görevli arkadaş bana gtradial önerdi. kendisininde kullandığını çok memnun olduğunu dile getirdi. ısrarla tavsiye etti. bu arada arkadaşın dediğine göre michelin e de lastik üretiyormuş. gtradiale fiyat olarak da 175 tl fiyat verdi.
    görüşlerinizi bekliyorum.

Lastiğin modeli nedir?
    Bende istanbul da sordum gt radial uhp1 205-55-16 lastiğe 175 tl fiyat verdiler....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: drberti

Opel vectra aracıma 195 65 15 ebatında lastik almam gerekiyor ancak fiyat önemli.Bugün dolaştım gt radial continentalin yan ürünüymüş ilk defa duydum yumuşak ve fiyatıda 115 tl peşin.Bu nasıldır aceba?Lassa impetus revo 125.pirelli hiç sormadım ama sizce hangisi?

Gt radial fason üretim yapan bir lastik firması bulaşmayın..
  • bugün bende aldım bakalım GT Radial 195/65 R15 91H GT Radial Champıro Eco dan 4 tane. yarın taktırcam. 4 lastiği 393 e aldım. 2-3 sene bineriz heralde.
  • gezginbur kullanıcısına yanıt
    Katılmıyorum.Michelin le ortaklık anlaşması var.Michelin in bir kısmını satın aldılar.fabrikaları kauçuğun anavatanı endonezyada.Ben 2 yıldır 205 50 17 gt radıal campıro hpy kullanıyorum.Hiç bir sorun yaşamadım.f/p çok iyi.Boşuna diğer markalara fazla para vermeyin.Forum sayfasındaki diğer mesajlarımı okuyun.Saygılar.
  • quote:

Katılmıyorum.Michelin le ortaklık anlaşması var.Michelin in bir kısmını satın aldılar.fabrikaları kauçuğun anavatanı endonezyada.Ben 2 yıldır 205 50 17 gt radıal campıro hpy kullanıyorum.Hiç bir sorun yaşamadım.f/p çok iyi.Boşuna diğer markalara fazla para vermeyin.Forum sayfasındaki diğer mesajlarımı okuyun.Saygılar.

Merhaba, bende GT Radial Champiro HPY düşünüyorum-205 50 17 93W XL tavsiye ediyormusunuz, konfor,yol sesi,yol tutuş nasıl..Birde Japon üretim Falken Ecorun modeli var 2si arasında kararsız kaldım.Tecrübe ve tavsiyelerinizi alabilirmiyim kullanım süresince...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Utmad

quote:

Merhaba, bende GT Radial Champiro HPY düşünüyorum-205 50 17 93W XL tavsiye ediyormusunuz, konfor,yol sesi,yol tutuş nasıl..Birde Japon üretim Falken Ecorun modeli var 2si arasında kararsız kaldım.Tecrübe ve tavsiyelerinizi alabilirmiyim kullanım süresince...

Selamlar bahsettiğiniz ebat 205 50 17 benim kullandığım ebattır.yol sesi: 70 db (fabrika verisi) ben daha önce goodyear nct kullanıyordum ona göre daha sessiz bir lastik. 50 olan yanak genişliği dar biliyorsunuz o yüzden kullandığımız bu ebatta konfor olmaz.konfor istiyorsak yanak genişliğini 55 yapmamız gerekir.ama yumuşak lastiktir GT radıal..yol tutuşu çok iyi henüz sert frende hiç abs devreye girmedi.falken i bilmiyorum.ama bahsettiğiniz özelliklere haiz bir lastik var::> Goodyear efficient grip performance ses:68 db sürtünme performansı:B Islak zemin performans: A Ben bugün fiyat sordum goodyeara belirttiğiniz ebatın 340 tl/tanesi.2. önerim..> michelin primacy 3 ses:69 db sürtünme performansı:C Islak zemin: A belirttiğim lastikler benim tavsiyem.Zaten araştırırsanız sınıfının en iyi lastikleridir.Ben 205 50 17 den 205 55 16 ya düşmeyi öneriyorum.hem konfor artar hem de lastikleri daha ucuz.jant 17 oldumu lastik fiyatları çok yüksek.Ben gt radıal 17 inçi geçen sene 170 tl ye almıştım.
    1.önerim> goodyear efficient grip performance---340 tl
    2.önerim>michelin primacy 3-----500 tl civarı
    3.önerim>GT radıal champıro hpy----200 tl civarı

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.