Şimdi Ara

Uydu sinyal sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
2.145
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Evdeki tv'de fox, kanal 7, tv8 gibi kanallarda donma vb problemler yaşıyorum uzun süredir.

Kış gelmeden çözmek istediğimden bugün tüm çanağı temizleyip, kabloları yeniledim.

İlk kabloyu taktigimda trt sinyali %100, fox %23-24 idi.

Çanağı biraz daha oynattığımda Fox yine aynı fakat trt de %25-30 bandına düştü.

Sanırım çanağın yerini bozdum.

Kendim çanakçı flan çağırmadan doğru konuma alma imkanım var mı? Nette sinyal bulucu vs satılıyor, alsam kendim halledebilir miyim

Fox va kanalların sinyalini arttırmak istiyorum, çünkü kışın kar, fırtına da tv izlettirmeyecek yine.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• çok azar sağa yada sola yada aşağı yukarı çevirip sinyal ve kaliteye bakın ona göre devam edersiniz.. ayrıyeten uydu çanağı tam dik olarak uyduya bakacak biraz sağa yada sola eğimli olmayacak yoksa misal bir trt grubu çekersen star grubunda sinyal düşüklüğü yada hiç olmayabilir. çanağının ayağaı zemine düz tuttrulmalı.
  • Çanak ayarlamak için alete vs. gerek yok. 2 telefon ile Watsapp tan görüntülü arama yapın 2 dakikada çanağı ayarlarsınız.
    Asıl sorun TRT sinyali 100 iken fox un 25 lerde olması. Kablo vs. yeniledim dediğinize göre lnb de sıkıntı olabilir. Önce çanağı ayarlamaya çalışın, olmazsa lnb değiştirin. Ve bir tüyo çanak her zaman en zayıf sinyali olan kanala göre ayarlanır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ulusalonur kullanıcısına yanıt
    Yorumlar için teşekkürler

Ben de cihazsız elle yapmaya çalışıyorum ama özellikle kanal 7 çok zor çekiyor.

Sinyal max. %58 oldu, kalite %100'ü gorebiliyor

Receiver Philips tv'deki dahili alıcı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • freeboyy kullanıcısına yanıt
    harici bi uydu alıcı ile deneyin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.