Şimdi Ara

uTorrent kasıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
5.440
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • uTorrent kasıyor. Tıklıyorum açılması 10 dk sürüyor. Ekran geliyor ama bir şeye tıkladığımda donma oluyor. Bazen yanıt vermiyor yazıyor. Sistemim win10 ve i7 .

• Yardım edecek yok mu ?
  • Başka torrent istemcisi kullan
  • quote:

Orijinalden alıntı: twitter kullanan insan

Başka torrent istemcisi kullan
    Bilgisayar daha yeni. Neden böyle oldu anlam veremedim.
  • Wi-fi yavaş mı?
    Program kendi sitesinden mi indirildi?
    Program CRACK'li mi?
    Windows CRACK'li mi?
    Bilgisayar virüslü mü?
    Bilgisayar normalde kasıyor mu?
    Disk tamamen dolu mu?

Afedersin biraz fazla soru olmuş.
  • Yavaş değil nortonla kulanıyorum virüs yok. Wifi bir durum yok çünkü indirme dahi yapamıyorum. Pc zaten yeni. İ7 6 nesil gtx970m ekran kartı var. Ssd var program ssd de. Birde 32 bit var sürümü 64 bit sürümünü bulamıyorum. Kendi sitesinden indirdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Neylersin1

Yavaş değil nortonla kulanıyorum virüs yok. Wifi bir durum yok çünkü indirme dahi yapamıyorum. Pc zaten yeni. İ7 6 nesil gtx970m ekran kartı var. Ssd var program ssd de. Birde 32 bit var sürümü 64 bit sürümünü bulamıyorum. Kendi sitesinden indirdim.
    İçerisinde reklam çok, ondan olabilir.

Sana tavsiyem qBittorrent kullan. ->http://www.qbittorrent.org/download.php
  • quote:

Orijinalden alıntı: snoppy

İçerisinde reklam çok, ondan olabilir.

Sana tavsiyem qBittorrent kullan. ->http://www.qbittorrent.org/download.php

Alıntıları Göster
    Büyük ihtimal son sürümü kullanıyorsunuz, son sürümde reklam, cpu fazla kullanma gibi eksileri olduğu için kimse tavsiye etmiyor. Deluge, qbittorent ya da 2.2.1 versiyonunu kullanabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Andare

Büyük ihtimal son sürümü kullanıyorsunuz, son sürümde reklam, cpu fazla kullanma gibi eksileri olduğu için kimse tavsiye etmiyor. Deluge, qbittorent ya da 2.2.1 versiyonunu kullanabilirsiniz.

Alıntıları Göster
    PEKİ DENEYECEĞİM.
  • quote:

Orijinalden alıntı: endoulened

utorrent de sıkıntı var diğer programlarda sorun yok su an için. Ama bu mevzu takıldı kafama arkadaşım pc si de aynı sürüm yüklü hiç bir sıkıntı yok.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: endoulened

utorrent de sıkıntı var diğer programlarda sorun yok su an için. Ama bu mevzu takıldı kafama arkadaşım pc si de aynı sürüm yüklü hiç bir sıkıntı yok.

Alıntıları Göster
    Arkadaşın dediği gibi eski sürüm kurun. 2.0 kullanıyorum hiç bir sorun yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bilgisayıcı

Arkadaşın dediği gibi eski sürüm kurun. 2.0 kullanıyorum hiç bir sorun yok.

Alıntıları Göster
    şimdilik deluge kurdum. Teşekkür ederim sizlere.
  • quote:

şimdilik deluge kurdum. Teşekkür ederim sizlere.

Alıntıları Göster
    tercihler>gelişmiş kısmından

offers.left_rail_offer_enabled
    offers.sponsored_torrent_offer_enabled
    gui.show_plus_upsell

değerlerini "false" yaparsan reklamlardan kurtulursun, %50 etkiliyor
  • Donuyor ki. Tıklayamıyorum bile. Nereye yüklü olması lazım. Dosya konumu neresi olmalı.
  • quote:

Donuyor ki. Tıklayamıyorum bile. Nereye yüklü olması lazım. Dosya konumu neresi olmalı.
    1- torrent programının indirdiği dizin c'ye bağlıysa ve bunlar da çok yer kaplıyorsa bu da sorun yaratabilir.şunu unutma ki;indireceğin atıyorum bir videograph ya da discography olsun ve bunu indirirken sanki indirme bitince toplam paketin içeriği kadar bir alanı ancak kaplayacağını düşünebilirsin ama bu daha bitmeden yer kaplamaya başlar.
    2- sistemin kasıyor olabilir;yani ram yetersiz kalıyor olabilir.Eğer ki;c'de fazla yer yok ise ram kasar ve bu dediğin olabilir.c'de yer açmak için gereksiz programları silmen ve masaüstündekileri taşıman/silmen gerek.
    3- bilgisayarı sürekli olarak takılı duran bir harici disk ya da diğer aygıtlar varsa bu da bilgisayarını kasacıktır.
    4- ikinci bir indirme yöneticisi daha açıksa ki,eğer ki idm varsa bunda oluyor mu tam bilmiyorum ama bu da kasıyor olabilir;örneğin jdownloader'da iyi kastığını biliyorum.idm'de de benzer bir durum olabilir.idm kuruluyken sanki
    fazladan bi şey daha çalışıyormuş gibi gelmeyebilir belki ama bi ihtimal o da kasıyor olabilir.

5- bilgisayar açılışında arka planda çalışan programlardan bazılarını kapatırsan bu da ram için sana az da olsa yardımcı olacaktır.
    6- çerezlerin ve gereksiz tonla şeyin biriktiyse pc'nde o da kasabilir.sistem bakım programlarından ynai ccleaner vb gibi programlarla temizlik yapmalısın.
    bazen 16 gibi yer açıldığına bile şahit olmuşluğum var.bu çok rahatlatacaktır bilgisayarını.
    7- torrentte aynı anda çok sayıda torrent indirme kalktığında bu yaşadığın durum normaldir.torrent'le bir şey indirirken tavsiyem ram'i yiyecek tarayıcı vs kapatırsan bu da hızında etkili olacaktır,kasıntıyı da ortadan kaldıracaktır.
    8- bazı programlarda çakışma gibi bi şey olabilir.

9- mutlaka ki; biliyor olabilirsin bunu ama unutmuş olabilirsin;anlattığım her ne kadar bu diyeceğimle ilgisiz gibi gözükse de;net kotanın dolup dolmamasıyla ilgili olarak netinde bir yavaşlama olabilir.bunu bir kontrol etmelisin.
    10- Arkadaşların da da dediği gibi programı indirdiğin siteye dikkat et,bilinmedik sitelerden indirme,aynı indirme adresine atıflı başka sayfalardan da indirmiş olsan eğer ki bir virüs ya da başka bir şey varsa başka bir yerden indirmelisin.
    Bilindik indirme sitelerinden indir hatta mümkünse programın kendi sayfasından indir.
    11- indirdiğin farkında olmadan 32 bitlik sistemle uygun ise bu sorun yaratacaktır.Bunu da muhtemelen biliyorsundur ve öncesinde yaşamışsındır ama bir hatırlatma sadece.

En kestirmeden yapacağın şey programı kaldırıp temiz bir yerden 64 bit olanında denemen olacaktır ya da başka bir torrent programıyla indirmeye çalışman olacaktır.
    Win10 ile bir durumsa buna daha değinmiyor çünkü bilmiyorum.
    Söyleyeceklerim bu kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi siriusien -- 19 Ağustos 2016; 19:21:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: siriusien

1- torrent programının indirdiği dizin c'ye bağlıysa ve bunlar da çok yer kaplıyorsa bu da sorun yaratabilir.şunu unutma ki;indireceğin atıyorum bir videograph ya da discography olsun ve bunu indirirken sanki indirme bitince toplam paketin içeriği kadar bir alanı ancak kaplayacağını düşünebilirsin ama bu daha bitmeden yer kaplamaya başlar.
    2- sistemin kasıyor olabilir;yani ram yetersiz kalıyor olabilir.Eğer ki;c'de fazla yer yok ise ram kasar ve bu dediğin olabilir.c'de yer açmak için gereksiz programları silmen ve masaüstündekileri taşıman/silmen gerek.
    3- bilgisayarı sürekli olarak takılı duran bir harici disk ya da diğer aygıtlar varsa bu da bilgisayarını kasacıktır.
    4- ikinci bir indirme yöneticisi daha açıksa ki,eğer ki idm varsa bunda oluyor mu tam bilmiyorum ama bu da kasıyor olabilir;örneğin jdownloader'da iyi kastığını biliyorum.idm'de de benzer bir durum olabilir.idm kuruluyken sanki
    fazladan bi şey daha çalışıyormuş gibi gelmeyebilir belki ama bi ihtimal o da kasıyor olabilir.

5- bilgisayar açılışında arka planda çalışan programlardan bazılarını kapatırsan bu da ram için sana az da olsa yardımcı olacaktır.
    6- çerezlerin ve gereksiz tonla şeyin biriktiyse pc'nde o da kasabilir.sistem bakım programlarından ynai ccleaner vb gibi programlarla temizlik yapmalısın.
    bazen 16 gibi yer açıldığına bile şahit olmuşluğum var.bu çok rahatlatacaktır bilgisayarını.
    7- torrentte aynı anda çok sayıda torrent indirme kalktığında bu yaşadığın durum normaldir.torrent'le bir şey indirirken tavsiyem ram'i yiyecek tarayıcı vs kapatırsan bu da hızında etkili olacaktır,kasıntıyı da ortadan kaldıracaktır.
    8- bazı programlarda çakışma gibi bi şey olabilir.

9- mutlaka ki; biliyor olabilirsin bunu ama unutmuş olabilirsin;anlattığım her ne kadar bu diyeceğimle ilgisiz gibi gözükse de;net kotanın dolup dolmamasıyla ilgili olarak netinde bir yavaşlama olabilir.bunu bir kontrol etmelisin.
    10- Arkadaşların da da dediği gibi programı indirdiğin siteye dikkat et,bilinmedik sitelerden indirme,aynı indirme adresine atıflı başka sayfalardan da indirmiş olsan eğer ki bir virüs ya da başka bir şey varsa başka bir yerden indirmelisin.
    Bilindik indirme sitelerinden indir hatta mümkünse programın kendi sayfasından indir.
    11- indirdiğin farkında olmadan 32 bitlik sistemle uygun ise bu sorun yaratacaktır.Bunu da muhtemelen biliyorsundur ve öncesinde yaşamışsındır ama bir hatırlatma sadece.

En kestirmeden yapacağın şey programı kaldırıp temiz bir yerden 64 bit olanında denemen olacaktır ya da başka bir torrent programıyla indirmeye çalışman olacaktır.
    Win10 ile bir durumsa buna daha değinmiyor çünkü bilmiyorum.
    Söyleyeceklerim bu kadar.
    Dediklerinizde sorun yok. Başka bir program denedim ve sıkıntı çıkmadı. Ama utorrent kasıyor. Rem bakıyorum yüzde 30- 40 gibi değerlerde.
    Fakat 64 bit sürümü yok u torrentin bulamadım hep 32 bit.

• siriusien kullanıcısına yanıt
    uTorentten 70gb civarında bir dosya indiriyordum 3 gün boyunca sürdü, fakat %75e gelince artık hiçbirşekilde indirmemeye başladı, indirme hızı 0.4kb 0.1kb bazen tamamen 0 felan yazıyor normalde indiriyordu fakat 2 gündür bakıyorum hala aynı, ara ara bakmaya devam ediyorum, durdurup tekrar başlatıyorum kapatıp açıyorum fakat aynı, yapılabilecek tek şey beklemek mi bunun için
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlindGuardianNN

uTorentten 70gb civarında bir dosya indiriyordum 3 gün boyunca sürdü, fakat %75e gelince artık hiçbirşekilde indirmemeye başladı, indirme hızı 0.4kb 0.1kb bazen tamamen 0 felan yazıyor normalde indiriyordu fakat 2 gündür bakıyorum hala aynı, ara ara bakmaya devam ediyorum, durdurup tekrar başlatıyorum kapatıp açıyorum fakat aynı, yapılabilecek tek şey beklemek mi bunun için

Dediğiniz çok karşılaşılaşılan bir durum.Bildiğiniz üzere indirdiğiniz dosyayı paylaşan kişilerin bilgisayarlarını kapatmaları,netlerini kapatmaları ya da kotalarıyla ilgili varsa bir sorun tabi ki bu sizde de varsa basit ama atladığınız için böyle bir şey gerçekleşebilir.Bazen de dosyalar sorunlu olabiliyor.Hep aynı yüzdede takılabiliyorlar indirirken farklı bir upload edenden indirmeye çalış.
    Torrentten bi şey indirirken çok fazla sayıda sekme açıksa internet tarayıcında ya da kasacak programlar falan bunlar da yavaşlatır.

• siriusien kullanıcısına yanıt
    bu sistemsel bir problem. karşıdaki kişi ile ilgili, farklı trackerleri kopyaladım yapıştırdım yinede inmedi, dua edeyimde adam açsın pcsini artık, yani 70gb az değil 60gb inci 10 kaldı sadece bu olay oldu sonra
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlindGuardianNN

bu sistemsel bir problem. karşıdaki kişi ile ilgili, farklı trackerleri kopyaladım yapıştırdım yinede inmedi, dua edeyimde adam açsın pcsini artık, yani 70gb az değil 60gb inci 10 kaldı sadece bu olay oldu sonra
    Bence benim problemim SSD. SSD diskte sorun var bence. Ama programı d ye kuramıyorum.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.