Şimdi Ara

USB-HARDKEY

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.680
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    sorunum şöyle piayada hardkey denilen bir sistem var. software programlar yanında bir usb dongle ile satılıyor ve sadece bu usb dongle takıldığını programı calsıtırabiliyorsunuz. elimde böle bir program ve dongle ım var.

sorum şöyle ben bu dongle nasıl kopyalarım.tabi hardware oalrak kopaylamam kodlamalarla imkansızlastırılmıstır ama. ben söyle düşünüyorum eger usb ye taktığımda usbden bilgisaayra gelen sinyalleri taratıp ona ait sinyali bulduktan sonra bir program ile o sinyali olustursam diyorum. bu konuda bana yardımcı olabilirmsiiniz? ilk adım olan usb sinyallerini taratan programı bir yerde duymustum ama bir ara incelerim dedim şimdi neydi hatırlamıyorum aradaım bulamdım. yardımlarınız bekliyorum

• Bahsettiğiniz dongle'ları tam olarak bilmiyorum ama eğer güvenlik amaçlı ise ve bunu donanımsal yapıyorsa aradaki iletişimde şifrelidir. En basitinden NLFSR, RSA vs. kullanıyordur.

http://en.wikipedia.org/wiki/NLFSR
    http://en.wikipedia.org/wiki/RSA
  • Büyük olasılıkla kopyalanabilir. Daha önce bu tarz bir program için kopyalama yapıp programı dongle olmadan çalışır hale getirmiştim. Şu an program adlarını falan hatırlamıyorum. Bulursam size iletirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muuzoo -- 18 Ekim 2009; 5:16:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: muuzoo

Büyük olasılıkla kopyalanabilir. Daha önce bu tarz bir program için kopyalama yapıp programı dongle olmadan çalışır hale getirmiştim. Şu an program adlarını falan hatırlamıyorum. Bulursam size iletirim.

aynen o şekilde, çok rahatlıkla kopyalanabiliyor. bende yaptım.
  • Herseferinde farklı cevap veren bir program mantıgı var ise dongle da kıramazsınız kolayca.
  • quote:

Orijinalden alıntı: merakliturk

Herseferinde farklı cevap veren bir program mantıgı var ise dongle da kıramazsınız kolayca.

Dongle dump edildilkten sonra çok fazla bir problem olmuyor.
  • dongle dump et
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.