Şimdi Ara

USB Flash Bellek Hardware İsmini Değiştirme..!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
8.044
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, usb flash belleğimin aygıt yöneticisinde görünen ismini değiştirmek istiyorum nasıl bir yol izlemeliyim? Mesela usb belleğe formatta atsam aygıt yöneticisindeki firmanın ismi değişmiyor ben onu Kingston yerine Şirket Hasanın flash belleği diye değiştirmek istiyorum mesela bunun için regedit ayarlarından değiştirme şansım varmı yada bu işi yapan bir program bulunuyormu? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi knightz -- 25 Haziran 2015; 15:34:28 >

• knightz kullanıcısına yanıt
    Bilgisayarıma gelip usb nin üzerine gelip sağ tıklayın orada yeniden adlandır var ona tıklayıp yeni adını koyabilirsiniz.
  • hocam normal isim değiştirmesini değil hardware olarak usb nin kalıcı isminiğ değiştirmek istiyorum aygıt yöneticisinde görünen ismini..
  • Autorun komutuyla deneyin derim.
    Komut:
    [AUTORUN]
    label:koymak istediğiniz ad.

Acaba aradığınız çözüm bu mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Merhaba istediginiz şey kolay ama her flash bellek için işe yaramaya bilir örnek kingston ve toshiba genelde '''phison'' kontürolcüleri kullanıyor onda istediginiz ismi verebilirsiniz flash bellege innoster-phison-smi vss diye kontürolcu markaları var ama önce chipgenius programı ile flash belleginizin kontürolcusunu ögrenmeniz lazım....

örnek resim

Ardında kontürolcüyü ögrendiginizde bu siteden işinize yarayacak model numarasına göre indire bilceginiz fazlasıyla yazılım mevcuttur...

http://www.usbdev.ru/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lord_keles -- 17 Temmuz 2015; 9:56:24 >

• Sen bildiğin çipe veri yazmak istiyorsun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kusura bakmayın arkadaşlar bir süredir yurtdışındayım ancak bakabiliyorum dediğiniz yöntemleri denicem sonucu buraya yazarım
  • quote:

Orijinalden alıntı: lord_keles

Merhaba istediginiz şey kolay ama her flash bellek için işe yaramaya bilir örnek kingston ve toshiba genelde '''phison'' kontürolcüleri kullanıyor onda istediginiz ismi verebilirsiniz flash bellege innoster-phison-smi vss diye kontürolcu markaları var ama önce chipgenius programı ile flash belleginizin kontürolcusunu ögrenmeniz lazım....

örnek resim

Ardında kontürolcüyü ögrendiginizde bu siteden işinize yarayacak model numarasına göre indire bilceginiz fazlasıyla yazılım mevcuttur...

benim flash belleğimde kingston dediğiniz gibi programı indirdim fakat vermiş olduğunuz site rusça olduğundan dolayı pek bişey anlayamadım ismini değiştirebileceğimiz tools bulunuyormu?

site ingilizce ve rusya karışık kullanımı kolay ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lord_keles -- 4 Eylül 2015; 23:07:02 >
  • maalesef halen sorunumu çözemedim :( flash belleğin hardware ismini değiştiremedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lord_keles

örnek resim

Merhaba

Dediginiz gibi yaptim ama devamini bende getiremedim.

Ismini degistirmek istedigim usb bu:

Bunun gibi olmasini istiyorum:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DreamwayTR -- 12 Aralık 2018; 15:42:33 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.