Şimdi Ara

USB diske ubuntu kurmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
934
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • içinde windows yüklü olan harddiskim bozulunca
    ubuntuyu denemeye karar verdim
    flash diske nasıl kurabilirim ayrıca 8gb alan yeterli olacak mıdır

• http://www.ubuntu.com/download/desktop/create-a-usb-stick-on-windows şurada görsel olarak anlatılmış. 2GB alan yeterli.
  • Bl00dyHell kullanıcısına yanıt
    hocam bootable usb yaptım ama işletim sistemini kuramadım ilerliyorum bi dizin veriyor herhalde bir dsoya istiyor olmadığı için devam edemiyorum gereken adımları uyguladıktan sonra kurulumu da aynı usb ye yapabilir miyim ki?
  • En başta nereden nereye yüklüyorsun?
    Tek usb'den aynı usb'ye install olmaz.
    8 GB biraz az. Libre Office gibi büyükçe paketleri yüklemeye çalışırken "disk full" hatası alma ihtimalin yüksek.
    Bilgisayarın klasik BIOS'mu? Yoksa çok yeni makinalardaki EFI boot ile mi açılıyor?

İsteyen arkadaşlara klasik normal BIOS 64bit bilgisayarlar için 16GB flash bellek üzerine Arch Linux yükleyerek gönderebilirim. 16GB hızlı kaliteli bir flash bellek ile kargoyla beraber 35tl civarı bir ücret tutar.

pm veya e-mail ile de yüklenecek paket detayları sorabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetdagli1 -- 11 Eylül 2014; 1:28:44 >
  • tek diskle yapamazsınız 2 flash disk yada cd/dvd den kurulum gerekli. yalnız geçici bir çözüm değilse, çok kısa zamanda (2 ay gibi) flashı elinize almanız olsası. zira bu diskler kısa süreli kullanım ve sadece tek yönlü işlem (yazma yada okuma) için imal edilmişler. işletim sistemlerinin takas, sürekli diske erişen serrvisler ve journaling dosya sistemleri yüzxünden sürekli erişir ve buda ömürlerini kısa zamanda bitirmöelirine neden olur.

şayet uzun süreli kullanacaksanız, yavaş olsada ext 4/3, xfs, ufsgibi journaling dosya sistemleri yerine , herhangi bir log tutmayan ext2 dosya sistemi seçip, takas alanını da deredışı bırakırsanız flashların ömürleri ciddi derecede uzar.
  • whiskeyinthejar kullanıcısına yanıt
    8gb diske fedora 20 yi yazdırdım persistence modunda kullanıyorum ayrıca bir harddiskim var
    bicimlendirme seceneklerinde sadece exFat ve Ntfs var fat32 veya fat yapma imkanım var mı var ise o diske kurulum yapmayı deneyecegim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.