Şimdi Ara

Usb'den Formatta hal.dll hatası [ÇÖZÜLDÜ]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.104
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Aynı başlıkta başka bir konu daha var ama benim durumum biraz farklı.

Bende SATA bir hard disc var. Buna format atmam gerekiyor. Windows yüklüyken virüs bulaştı. Bende Ubuntu kurdum. Ubuntunun içine birde Virtual Box ile sanal xp kurdum. İnternetten ekim 2011 sp3 sata entegreli bir windows xp cdsi indirdim. Bende cd yazıcısı olmadığı için flashdan kurmaya karar verdim.http://www.cozumpark.com/blogs/windows_xp/archive/2009/03/30/usb-flash-bellekten-ms-windows-xp-kurulumu.aspx bu sayfada yapılanların hepsini yaptım, sorunsuz bir şekilde.
    Neyse bilgisayarı yeniden başlattım boot ayarında usbyi seçtim. Karşıma şöyle bir ekran geldi:

2.gui mode setup windows xp,continue setup + start xp
    1.txt mode setup windows xp,never unplug usb drive until after logon

2 numarayı seçtiğimde

<Windows root>/system32/hal.dll
    yukarıdaki dosyanın bir kopyasını yeniden yükleyin diye hata aldım.

1 numarayı seçtiğimde ise

format atmak için benim 80 gblık sata hard disc i değilde format için oluşturduğum 2 gblık flash ı C sürücüsü olarak görüyor 80 gblık hard disc i hiç görmüyor.

Birde unutmadan söyleyim. Sakın windows unuzda aviva kullanmayın. Benim bilgisayarıma bulaşan virüsün ismi AVhacker idi. İnternette biraz araştırdıktan sonra AVnin Aviranın Avsi olduğunu öğrendim.

İlgilenen herkese şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zapdos93 -- 22 Aralık 2011; 15:17:15 >

• Bu önemli yardıma ihtiyacım var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kiLLiNq

Birde unutmadan söyleyim. Sakın windows unuzda aviva kullanmayın. Benim bilgisayarıma bulaşan virüsün ismi AVhacker idi. İnternette biraz araştırdıktan sonra AVnin Aviranın Avsi olduğunu öğrendim.

Avira antivirüs mü demek istediniz.

Eğer öyleyse siz avirayı nereden indirdiniz?
  • Eeee sizin diski görmedi ise sata driverlı xp yalan çıkmış hocam.Aciliyetiniz varsa biosa girip sata ayarını ideye alıp format atmayı deneyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1200gs

http://www.premiumsite.org/forum/konu-100-bilgisayar-guvenligi-adim-adim-resimli-anlatim-pc-niz-kale-gibi-olsun-onemli.html

Site farklıydı ama mesajlar aynı.. Tavsiye ettikleri altta yazıyor.. Bende de oradaki 5 yazılımın hepsi kuruluydu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zapdos93 -- 21 Aralık 2011; 22:00:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mesuthaksoy

Eeee sizin diski görmedi ise sata driverlı xp yalan çıkmış hocam.Aciliyetiniz varsa biosa girip sata ayarını ideye alıp format atmayı deneyin.

Ustam en çok yapmak istediğim şey o ama biosta neredeyse heryere girdim ide veya satayla alakalı hiçbirşey bulamadım. Bendeki biosun birkaç fotorafını çekmiştim. Telefonu bilgisaya bağlayabilirsem size fotorafını göndereyim.
  • laptopsa marka model?masaüstü ise anakart marka model ne?
  • quote:

laptopsa marka model?masaüstü ise anakart marka model ne?

buyur ustam masaüstü anakartı

Base Board Information
    Manufacturer: MICRO-STAR INTERNATIONAL CO., LTD
    Product Name: MS-7060
  • Hocam şimdi anakart manuelinize baktım da ;

Integrated Peripherals menüsüne girelim..Orada
    2.sırada Sis Onchip PCI Device a girin.Orada
    Sis Serial Ata Controller eğer disable ise (umarım öyledir), onu ENABLE a getirin.

Kaydedip çıkın öyle deneyin bir..bol şans
  • quote:

Hocam şimdi anakart manuelinize baktım da ;

Integrated Peripherals menüsüne girelim..Orada
    2.sırada Sis Onchip PCI Device a girin.Orada
    Sis Serial Ata Controller eğer disable ise (umarım öyledir), onu ENABLE a getirin.

Kaydedip çıkın öyle deneyin bir..bol şans

Sis Serial Ata Controller ı Enable yapmışım zaten hocam bu mesajınızdan sonra ben yine yüklemeyi denedim ve yine aynı hatalarla karşılaştım.
  • Hocam elinizdeki isoyu wintoflash programı ile usbye atmayı dener misiniz?Kullandığınız programdan kaynaklı bir sorun da olabilir.

bu hatalar sata ile çok alakalı değil.O yüzden wintoflash programını kurup onunla usbye atın kurulum dosyalarını..Bir de onunla deneyin.
  • quote:

Hocam elinizdeki isoyu wintoflash programı ile usbye atmayı dener misiniz?Kullandığınız programdan kaynaklı bir sorun da olabilir.

bu hatalar sata ile çok alakalı değil.O yüzden wintoflash programını kurup onunla usbye atın kurulum dosyalarını..Bir de onunla deneyin.

doğru tespit
  • quote:

Hocam elinizdeki isoyu wintoflash programı ile usbye atmayı dener misiniz?Kullandığınız programdan kaynaklı bir sorun da olabilir.

Çok teşekkür ederim hocam şuanda kurduğum windows xp den yazıyorum :). Sorun sanırım önceki indirdiğim xpdeymiş. Bende yabancı sitenin birinden xp sp3+Sata driver.iso indirdim ve bunu wintoflash ile kurdum. Sonrada sorunsuz bir şekilde yükledim.
    -----
    Önerebileceğiniz sağlam bir anti-virüs yazılımı var mı?
  • Rica ederim Emre Bey

Kaspersky ve Nod 32 öneririm.Tabi lisans sorunu var ve illegal yollardan uğraşmak istemem derseniz AVIRA öneririm.Sizin AVIVA falan gibi olayların avira ile alakası yok.
    Ben senelerdir avira kullanıyorum bir sıkıntım olmadı.
    Son olarak konu başlığını düzenleyip sonuna ÇÖZÜLDÜ ibaresini eklerseniz sevinirim.

İyi forumlar
  • quote:

quote:

http://www.premiumsite.org/forum/konu-100-bilgisayar-guvenligi-adim-adim-resimli-anlatim-pc-niz-kale-gibi-olsun-onemli.html

Site farklıydı ama mesajlar aynı.. Tavsiye ettikleri altta yazıyor.. Bende de oradaki 5 yazılımın hepsi kuruluydu.

Sistemde 5 tane zararlı programı mı yüklü gerçekten, umarım yanlış anlamışımdır. Eğer 5 tane ise hepsi birbirine kulp takar sistem çöker.

• quote:

Sistemde 5 tane zararlı programı mı yüklü gerçekten, umarım yanlış anlamışımdır. Eğer 5 tane ise hepsi birbirine kulp takar sistem çöker.

Avira AntiVir
    Comodo Firewall
    Zemana AntiLogger
    Malwarebytes' Anti-Malware
    CCleaner
  • quote:

quote:

Avira AntiVir
    Comodo Firewall
    Zemana AntiLogger
    Malwarebytes' Anti-Malware
    CCleaner

Linkteki ilk 5, antivirus ben onlar yüklü sandım.
  • Yok artık
  • quote:

Yok artık

Yapan var
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.