Şimdi Ara

USB Bellek ve Taşınabilir Disklerde Virüs Nedeniyle Kaybolan Dosyaları Kurtarma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
6
Favori
80.568
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Flash belleğinizi yanlışlıkla virüslü bir bilgisayara taktınız ve belleğinize bulaşan virüs nedeniyle önemli dosyalarınız kayboldu...
    İşte çözümü:
    - Flash belleğinizi bilgisayara takın (Bilgisayarda antivirüs olmalı)
    - Flash belleğinizi açın ve yukarıdaki araçlar sekmesine tıklayın
    - Açılan pencerede görünüm sekmesine tıklayın
    - Ardından "Gizli dosya ve klasörleri göster" seçeneğine tıklayın
    - Daha sonra aynı listenin biraz aşağısında bulunan "Korunan işletim sistemi dosyaları gizle" seçeneğinde bulunan tik işaretini kaldırın
    - Karşınıza gelen uyarıyı dikkate alarak onaylayın (!)
    - Virüs nedeniyle kaybolan dosyalarınız artık belleğinizde
    - Kurtarmanız gereken dosyaları masaüstüne alın
    - Daha sonra bilgisayarıma dönün ve flash belleğinize sağ tıklayıp biçimlendir seçeneğine tıklayın
    - Belleğinizi biçimlendirdikten sonra yine araçlar sekmesine gidin
    - Yine klasör seçenekleri ardından da görünüm sekmesine tıklayın
    - Daha sonra "Gizli dosya ve klasörleri gösterme" seçeneğini aktif edin
    - Ardından tekrar listenin aşağısında bulunan "Korunan işletim sistemi dosyaları gizle" seçeneğini aktif edin
    - Yaptığınız değişiklikleri kaydettikten sonra o pencereyi kapatın
    - İşlemin en sonunda bilgisayarınızı genel bir virüs taramasından geçirin

Oluşabilecek hatalardan ne ben ne de donanımhaber sorumlu tutulamaz!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jacksonpercy -- 15 Mart 2013; 22:07:18 >

• Eyvallah hocam çok işime yaradı
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheWayOfTheAlp

Eyvallah hocam çok işime yaradı

önemli değil hocam
  • Yukarıda bahseilen sorunun aynısı bende de var. benim 3 adet harici bellek toplam 2 tb 1 tane flash bellek e bulaştı. haricilerin içleri dolu. flash boş. flash ı biçimlendirip tekrar pc ye takıyorum yine o kısayol geliyor aralar sekmesinden gerekli işlemi yapıyorum virüsler aynen duruyor. bundan kurtulmanın özellikle hariciler için başka yolu var ı. ben pc mi Kasoersky Virus Removal ile taratıyorum. Daha önce de combofix denedim system32 den çeşitli şeyleri sildi ama usb deki sorun düzelmedi.Yardımlarınızı bekliyorum
  • Hocam ben sana başka antivirüs kullanmanı öneririm, eset smart security 5 veya 6 güzel bence, kaspersky hem pc'ni yavaşlatır hem de karantinaya almadan system32 dosyalarını silebilir bilgisayar formatlık olabilir böylece ve kaspersky bazen virüs olmayan dosyaları bile tehdit olarak görebiliyor,, bence antivirüs değiştir sonra hem pc hemde flash bellek tarat daha sonra bold_9700 nickli arkadaşımızın anlattıklarını tekrar uygula derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheWayOfTheAlp

Eyvallah hocam çok işime yaradı

+1

teşekkürler gerekliydi.. yıllar sonra virüs yedim
  • Ellerine sağlık gerçekten işime yaradı teşekkürler.. +1
  • teşekkür ederim kardeşim sırf sana teşekkür etmek amacıyla oturum açtım.Helal olsun adamsın :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: typhoon10

teşekkür ederim kardeşim sırf sana teşekkür etmek amacıyla oturum açtım.Helal olsun adamsın :)

önemli değil ama sırf oturum açmakla kalmadınız hortlattınınz ben teşekkür ederim
  • bold_9700 hocam ben aynı adımları takip ettim ama kurtaramadım verileri. neden olabilir bir fikrin varmı. için de resimler tez sunumlarım ve birçok işle ilgili belge var
  • @sahinfsahin hocam gizli klasörleri göster ve korunan işletim sistemi dosyalarını göster dedikten sonra kayıp klasörleriniz hiç çıkmadı mı? Ya da varsa çıkan klasörleri dolaşın belki birinin içindedir.
  • ABİLER
    kardeşler 1tb harici diskim windows 7 de çoğu dosyalarım gözükmüyor fakat xp pro da hepsi gözüküyor ve de gizli dosyaları göster diyorum kapatıp açıyorum göstermeye tekrar işaretli oluyor birde bazı virüslü dosyalar var ne yapmam gerekir lütfen yardımmm...
  • +1 paylaşım için teşekkürler 1 TB lik veri kurtardım sayende hocam
  • eyvallah hocam sağolasın
  • quote:

Orijinalden alıntı: gultekint69

eyvallah hocam sağolasın

önemli değil
  • Allah razı olsun bu konuyu açıp detaylı bir şekilde açıklayandan. Babam öğretmen ve tüm dosyalarını antivirüs yüzünden kaybetmişti, konuyu hortlatıyorum belki ama yazmadan edemedim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: cyclon87

Allah razı olsun bu konuyu açıp detaylı bir şekilde açıklayandan. Babam öğretmen ve tüm dosyalarını antivirüs yüzünden kaybetmişti, konuyu hortlatıyorum belki ama yazmadan edemedim :)

Lafı mı olur hocam insanlara yardımcı olmakla mutlu oluyorum
  • Allah razı olsun valla çok teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi desx -- 15 Mart 2016; 16:31:16 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • teşekkürler kral

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.