Şimdi Ara

USB BELLEK BOOT YAPAMIYORUM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
4.570
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Yeni ssd aldım. Kullanmak için format atmam gerek. USB ile format atmak istiyorum ama olmuyor. Rufus'u denedim hata veriyor. Yardım edin lütfen.

• bugter kullanıcısına yanıt
    Rufus ile USB belleğe bootable özelliği kazandırdıysan ve işletim sistemi kurulum dosyaları da sorunsız bi şekilde belleğe kopyalandıysa, bi problemle karşılaşmaman lazım, ancak anakartın boot menuısunden USB belleği gösteremediysen o zaman sorun başka...
  • Aşağıdaki resimleri takip ederek Rufus ile tekrar USB belleğe dosyaları atmayı deneyebilirsin...
     USB BELLEK BOOT YAPAMIYORUM USB BELLEK BOOT YAPAMIYORUM

• digimonster D kullanıcısına yanıt
    Zaten ayarlar bu şekilde. Laptopumda da denedim gene hata verdi. USB bozuk mu acaba ?
  • Ne gibi bi hata veriyor ?
    aygıta erişim engellendi.
    Hocam bu türkçe bi mesaj , genellikle bios mesajları ingilizce olur, şayet sakıncası yoksa kullandığınız pc biosu türkçe dil desteği varmı ? yoksa verilen mesajın windows tarafından verildiğini ve buna bağlı olarak da usb den boot edemediğinizi düşüneceğim...
    Programın verdiği hata bu.

Bu arada biraz hızlı yanıt verirseniz sevinirim.
    Bunu rufus veriyorsa USB beleğiniz ya bozuk yada yazmaya karşı korumalı, önce bu sorunu gidermek lazım, yazma koruma kilidini bi kontrol edin..
    USB write protect indirdim ama olmadı.
    USB belleği şu programla bir formatlamayı dneeyin

http://www.gezginler.net/indir/hp-usb-disk-storage-format-tool.html

şayet herhangi bir sorun çıkmazsa , rufus ile bootable özelliği kazandırmaya çalışın, şayet sorun çıkarsa muhtemelen o bellekle amacınıza ulaşamayacaksınız

alternatif programlarda önerebilirim, mesela Novicorp WinToFlash 0.8.0009,WiNToBootic, WindowsToUSB_Lite_1.1.0.0, gibi , ama bellekdeki sorun çözülmediği sürece işe yaramayacaktır..
    Yok bunlarıda denedim olmadı. O zaman başka bir bellek mi alayım ?
    Evet , zaten piyasada 8 gb lık bellekler ortalama 10 tl civarında dolaşıyor, 8gb da yeterli olacaktır sanırım...
  • usb disk storage format tool ile bi usb yi sıfırla ondan sonra dene bide hangi işletim sistemini yazdırmaya çalışıyosun
  • windows 8.1.1
  • quote:

Orijinalden alıntı: bugter

windows 8.1.1

usb disk storage format tool veya hdd low level format ile usb yi tamamen sıfırla, hemen usb bozuk diye atma bi kenara düzelir bence
  • Bilgisayar Yönetimine girin oradan disk yönetisine girin. Belleğinizi seçip oradan formatlayın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • buldum çözümü. ayarlardan virüs korumasından gerçek zamanlı korumayı iptal edin . 2 saat aradım çok saçma ama bu çözüm

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.