Şimdi Ara

'USB Aygıtı Tanımadı' Sorunu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
112
Cevap
1
Favori
307.400
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: ufuktaki_umut

bazı anakartların usb 2.0 desteği Windowsun 2.0 desteği ile uyumsuz çalıştığı için biz müddet sonra USB aygıt tanınamadı hatası veriyor.
    USB 1.1 olsun yeterki çalışsın diyorsanız anakartın Bios SETUP ekranından USB 2.0 sekmesini Disable yapın bu yeterlidir. bundan sonra şöyle bir hata çıkıyor bu aygıt daha hızlı çalıştırılabilir. felan filan ama çalışıyor

en kötü ihhtimal bios update edilebilir.

benim anakartın biosu çok fakir -fakirden kasıt hiçbir ayar değişmiyor- bios update iyi olabilir

@dejaay abi birde bunu deniyeyim bari

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kangaetemo -- 27 Ekim 2007; 19:56:17 >

• sadece ön portlarda mı bu problem var acaba ?
    kasanın arka portlarında problem var mı ?
    bu arada update edeceksen risk alıyorsun demektir. dikkatli ol. ( elektrik felan gider biosu çökertirsin felan )
  • quote:

sadece ön portlarda mı bu problem var acaba ?
    kasanın arka portlarında problem var mı ?
    bu arada update edeceksen risk alıyorsun demektir. dikkatli ol. ( elektrik felan gider biosu çökertirsin felan )

ön portlardakilerin biri çalışmıyordu diğeri çalışıyordu sonra gidince ilki de gitti onları kablolarını söktüm şu anda öndekiler hiçbir şekilde çalışmıyor arkadakilerde sorun şu anda

aslında bios update ile aldığım yükümlülüğü biliyorum en son çarem o olacak gibime geliyor
  • arka panelde çalışmıyorsa bios update yap.
    arka taraf çalışıyorsa boşuna uğraşma. kasanın içini açıp ön panele giden usb kablosunun yerini değiştir bi de öyle dene.
    bu problem bende de olmuştu ben ne yaptıysam problem giderememiştim son çare
    o ön panele giden kabloyu değiştirmiştim anca o şekilde problemi aşmıştım.
    sen de de o kablo problemli olabilir. ( kablo ölçü aleti ile sağlam çıkıyordu ama yinede değiştirdim. ondan sonra 2.0 usb çalışmaya başladı ilginç ama gerçek )
  • quote:

arka panelde çalışmıyorsa bios update yap.
    arka taraf çalışıyorsa boşuna uğraşma. kasanın içini açıp ön panele giden usb kablosunun yerini değiştir bi de öyle dene.
    bu problem bende de olmuştu ben ne yaptıysam problem giderememiştim son çare
    o ön panele giden kabloyu değiştirmiştim anca o şekilde problemi aşmıştım.
    sen de de o kablo problemli olabilir. ( kablo ölçü aleti ile sağlam çıkıyordu ama yinede değiştirdim. ondan sonra 2.0 usb çalışmaya başladı ilginç ama gerçek )

ön panel çalışmasa da olur o sorun değil de arkadalar sorun neyse yemek yiyecem sonra bakarım
  • malesef son işlem de bi işe yaramadı
  • Bu sorun önceden de var mıydı, yeni mi çıktı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: dejaay

Bu sorun önceden de var mıydı, yeni mi çıktı?

önceden yoktu bu hafta içinde başladı
  • quote:

Orjinalden alıntı: sameducer

quote:

Bu sorun önceden de var mıydı, yeni mi çıktı?

önceden yoktu bu hafta içinde başladı

Kurulan ya da kaldırılan bir program da bu hataya neden olmuş olabilir. Sistem geri yüklemeyi denediniz mi?
  • sorun olduğundan beri 2 defa format attım yani geri yükleme yapamıyorum (son formatı dün gece attım programları falan yeni kurdum ilk usb denemesini sadece driverlar kurulu yaptım)
  • quote:

sorun olduğundan beri 2 defa format attım yani geri yükleme yapamıyorum (son formatı dün gece attım programları falan yeni kurdum ilk usb denemesini sadece driverlar kurulu yaptım)

Format atmanıza rağmen bu sorun düzelmedi ise bunun yazılımsal bir sorun olma ihtimali azaldı.. Son taktığınız bir USB aygıt da USB donanımınızı bozmuş olabilir...Anakart üzerinden kabloları kontrol edin. Dışarıdan USB yuvlarınızın içini bi kontrol edin, eğilen, bükülen var mı bi kontrol edin..

Kolay gelsin..

• quote:

quote:

sorun olduğundan beri 2 defa format attım yani geri yükleme yapamıyorum (son formatı dün gece attım programları falan yeni kurdum ilk usb denemesini sadece driverlar kurulu yaptım)

Format atmanıza rağmen bu sorun düzelmedi ise bunun yazılımsal bir sorun olma ihtimali azaldı.. Son taktığınız bir USB aygıt da USB donanımınızı bozmuş olabilir...Anakart üzerinden kabloları kontrol edin. Dışarıdan USB yuvlarınızın içini bi kontrol edin, eğilen, bükülen var mı bi kontrol edin..

Kolay gelsin..

en son a4 tech x750 f1 mouse aldım o da sorundan sonraydı o yüzden ps/2 ye bağladım diğer donanımlar laptopta çalışıyor denedim kablolarda sorun yok zaten usb yuvalarında sorun olsaydı laptopta çalışmadı

off nasıl olacak bu iş

• quote:

quote:

quote:

Kolay gelsin..

en son a4 tech x750 f1 mouse aldım o da sorundan sonraydı o yüzden ps/2 ye bağladım diğer donanımlar laptopta çalışıyor denedim kablolarda sorun yok zaten usb yuvalarında sorun olsaydı laptopta çalışmadı

off nasıl olacak bu iş

Yok, ben sizin kasanızın üzerindeki USB girişlerinizden bahsediyorum. Onları bi kontrol edin.. Hem kasa içinden hem de kasa dışından..

• quote:

quote:

quote:

quote:

Kolay gelsin..

off nasıl olacak bu iş

Yok, ben sizin kasanızın üzerindeki USB girişlerinizden bahsediyorum. Onları bi kontrol edin.. Hem kasa içinden hem de kasa dışından..

benim gözlemlediğime göre sorun yok
    biraz önce bios update yaptım o da sonuç vermedi

• hoca senin sorunun şu
    aynı şey benim başımada geldiği için söylüyorum
    ön panele giden kabloyu ölçü aleti ile kontrol ettim herhangi problem olmadığını gördüm
    arka panele takılan usb portlar var ya harici sonradan takılabilen onlardan takıyorum düzgün çalışıyor (bu düzgün çalışan yere ön panel kablosunu takıyorum yine çalışmıyor) vs.
    alla alla kafayı yiyecektim.

çalıştığını bile bile gittim başka bir kasadan ön panel portunu söktüm getirdim taktım bu kasaya
    alla alla çalıştı.
    bunuda götürdüm o kasaya taktım o da orda çalıştı.
    durum bundan ibaret
    sanıyorum kablonun ucunda ön portun orda ufak bir devre var o problemli olabilir.

sen ön portları değiştir.
  • denemek lazım sağol
  • Aynı sorun bende de vardı. 1 haftadır flash belleğimde o sorunu yaşadım arka panelde ve ön panelde "usb aygıtı tanımadı" yazsı fln çıktı. Sorunu hallettim. ön paneldeki Usb kablolarının hepsini çıkarttım arka paneldekiler çalışmaya başladı.Sanırım bu sorun kasaların ön panellerinden kaynaklanıyor.

Eğer sorununuzu çözebildiysem ne mutlu bana
  • dostum aynı şey benim başıma geldi bios la yada aygıt yöneticisi ile uğraşma flash disk in girişlerimde meydana geliyor problem tak çıkart-tak çıkar bi zama sonra deforme oluyor iyice sana tavsiyem mümkünse değiştir ama içinde veri almam gerekli diyorsan usb girişinne takarken sağ sol yap zaten ışığının yandığını görürsün sürekli yanık tutman gerekli baya bi uğraştırı seni bu olay en temizi yeni flash alman.
  • quote:

Orjinalden alıntı: korfezli_20

dostum aynı şey benim başıma geldi bios la yada aygıt yöneticisi ile uğraşma flash disk in girişlerimde meydana geliyor problem tak çıkart-tak çıkar bi zama sonra deforme oluyor iyice sana tavsiyem mümkünse değiştir ama içinde veri almam gerekli diyorsan usb girişinne takarken sağ sol yap zaten ışığının yandığını görürsün sürekli yanık tutman gerekli baya bi uğraştırı seni bu olay en temizi yeni flash alman.

arkadaşım düşüncene katılmıyorum bu flsah disk bazı pc lerde sorun çıkarıyor o sorunu yaşayan birisi başka bir pc ye flash diski takarsa flash çalışıyor bence donanımsal bir sorun
  • Usp Ön panelin kullanılmasını kesinlikler tavsiye etmiyorummm...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.