Şimdi Ara

Ürün çekimi için tavsiye lütfen.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
506
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Edit;10.03.2020
    Soru güncellendi;
    canon 600d modelini canon 50mm f1.8 lens ile ürün çekimi amaçlı kullanacağım. genel olarak performanstan memnunum fakat bazı ürünlerin boyutu büyük olduğu için kadraja sığmıyor ve uzaktan çekmek gerekiyor. o zaman da fotoğrafa en ufak zoom yapıldığında çözünürlük bozuluyor. bir çözüm yolu var mıdır yoksa büyük ürünler için başka bir lens mi almalıyım ve hangi lensi önerirsiniz teşekkürler :)

Eski soru;
    1.5 metre gibi bir mesafeden mavi perde üzerinde duvar süslerinin fotoğraflarını çekmem gerekiyor. Yüksek çözünürlük ve rengi bozmaması benim için çok önemli. Işık vs o tarz şeyleri ayarladım. Makina ve lens olarak düşük bütçeli ne önerebilirsiniz? Harika fotoğraflar olmasına gerek yok renk ve çözünürlük kalitesi iyi olsun kafi.

Elimde pentax k-10d var fakat lensler 18-55mm F3.5-5.6 AL ve 50-200mm F4-5.6 ED. Bu makineya uygun lens mi alayım yoksa direk yeni makine mi almalıyım? Tecrübeli arkadaşlar fikir verirse çok sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MichaellDota -- 10 Mart 2020; 10:23:52 >

• Işık yeterli ise mevcut makine ve lensiniz işinizi görür.

yeni makine almak isterseniz ikinci el xt20 tavsiye edebilirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • multimatom kullanıcısına yanıt
    Birkaç deneme yaptık fakat biraz flu fotoğraflar çıktı ortaya. Pek ayarlarından vs anlamıyoruz bazı ayarlarını yapamamış olabilir miyiz diye düşünüyorum. Bir de makinanın çözünürlüğü çok düşük. 1000 liralık bir cep telefonum var daha yüksek çözünürlükte ve netlikte fotoğraf veriyor aynı çekim için.

Yani biraz profesyonel tavsiyeye ihtiyacım var. Makine mi yetersiz yoksa biz mi çekmeyi beceremedik çözemedim :)
  • MichaellDota kullanıcısına yanıt
    Makine alırsanız illa çekmeyi öğrenmeniz gerekecek. En pahalı makineyi da alsanız güzel çekemeyebilirsiniz.

Manuel modda iso 100de tripod ile çekmeniz lazım.

Aynı ışıktan bir tane daha alabilirsiniz. Ondan sonra telefon bile belki yeter.

Makine alırsanız illa çekmeyi öğrenmeniz gerekecek. En pahalı makineyi da alsanız güzel çekemeyebilirsiniz.

• multimatom kullanıcısına yanıt
    Bugün baya bir araştırma yaptım biraz olayı anladım gibi. Sanırım bu makinanın verdiği pixel sayısı yapacağım işlemler için yeterli değil(10 mb)

canon eos 600d - 50mm f1.8 lens

alabilirim uygun fiyata buldum. Önerir misiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MichaellDota -- 2 Mart 2020; 14:28:29 >
    Öneririm. Şimdiki makinenizden daha iyi çeker. Fakat yine de temelleri öğrenmeniz lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: multimatom

Öneririm. Şimdiki makinenizden daha iyi çeker. Fakat yine de temelleri öğrenmeniz lazım.
    Öğrenicem öğrenicem :) Cannon ürünlerine dair videolar daha yaygın hem youtubeda. Teşekkürler yardımınız için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: multimatom

Hocam selamlar tekrar,

Bu lens ve makinadan çok memnunum fakat bazı ürünlerin boyutları baya büyük olduğu için kadraja sığmıyor. Çok uzaktan çekmek icap ediyor o zaman da ürüne zoom yaptığım zaman çözünürlük bozulmaya başlıyor. Sanırım büyük ürünler için 2. bir lense ihtiyacım var. Öneriniz ne olur danışmak istedim. Teşekkürler.
    Çektikten sonraki fotoğrafa yaklaşıp bozulmamasını istiyorsanız daha çok daha yüksek çözünürlüklü bir gövdeye ihtiyacınız var. Ama 16 megapiksel yeterli olmalı. örnek fotoğrafları yüklerseniz belki daha mantıklı yorum yapabiliriz

• Geniş bir açıdan foto çekmek istiyorsanız 35MM ya da 24MM lens alabilirsiniz. MM değeri düştükçe fiyat artacaktır unutmayın. Tamda sizin sorununuz için bir video hazırlamıştım bende, paylaşayım belki bir fikir verebilir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.