Şimdi Ara

Unutmamakta fayda var pandası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
883
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bugün yıllardan sonra tekrar merak edip ubuntu kurdum destur daha ilk bootta btrfs filesystem kullanmam dan dolayı sparse file not allowed diye bir hata aldım
    bu nedir şimdi 10 yıldır linux kullanırım ilk defa boyle bir hatayla karşılaşıyorum ardından farkettim ki /home olarak bağlanması için adadığım btrfs partisyon başlangıcta bağlanmamış hayda noluyo kardeşim bu da hata mı?

neyse 10 yıllık linux hayatımda stable olarak nitelendirilerek çıkarılmış bu kadar amatör bir dağıtım görmedim arkadaşım dur destur daha ilk bootta çıkan hatalara bak bu forumda ubuntu kullanan ve ubuntu en iyi dağıtım şöyle böyle dağıtım diyen arkadaşlara şaşırmış durumdayım cidden eğer linux buysa ben bill gatesin kıçını ölene kadar yalamaya hazırım abi

• Aşağıdaki dosyalardan
    quote:

/boot/grub/grub.cfg
    /etc/grub.d/00_header

aşağıdaki satırı silip dosyaları kaydedin.

quote:

if [ -n ${have_grubenv} ]; then save_env recordfail; fi

aşağıdaki kodla grubu güncelleyin sorun çözülecektir.

quote:

sudo update-grub

Bu tip hatalar bırakın değişik dağıtımları her işletim sisteminde çıkabilmektedir.
    Efendi ol biraz, yapamıyorsan bilmiyorsan sor öğretiriz, böylece ... yalamak zorunda kalmazsın.
    Bu b.k atma edebiyatları da baymaya başladı artık.

Senin 10 yıldır dağıtım kullandığna nedense inanasım gelmiyor. Ufak bir araştırmayla çözümü bulunan bir konu için bile emziği düşmüş bebe gibi ağlayan bir kimse nasıl manuel düzenleme yapabiliyormuş anlamış değilim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kelebekx3 -- 15 Eylül 2012; 11:09:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kelebekx3

Aşağıdaki dosyalardan
    quote:

/boot/grub/grub.cfg
    /etc/grub.d/00_header

aşağıdaki satırı silip dosyaları kaydedin.

quote:

if [ -n ${have_grubenv} ]; then save_env recordfail; fi

aşağıdaki kodla grubu güncelleyin sorun çözülecektir.

quote:

sudo update-grub

Bu tip hatalar bırakın değişik dağıtımları her işletim sisteminde çıkabilmektedir.
    Efendi ol biraz, yapamıyorsan bilmiyorsan sor öğretiriz, böylece ... yalamak zorunda kalmazsın.
    Bu b.k atma edebiyatları da baymaya başladı artık.

Senin 10 yıldır dağıtım kullandığna nedense inanasım gelmiyor. Ufak bir araştırmayla çözümü bulunan bir konu için bile emziği düşmüş bebe gibi ağlayan bir kimse nasıl manuel düzenleme yapabiliyormuş anlamış değilim.

abi gözünü seviyim googleda aratıp bulduğun çözümleri çok biliyomuş gibi anlatma bana ya sen oraya gelmeden önce ben onu coktan yaptım LOL ya komedisin yemin ediyorum

benim ağlamamın nedeni stable niteliğiyle piyasaya salınan bu dağıtımın coderlarının milyarlarca dolarlık bir şirkete bağlı olmalarına rağmen bu kadar lamer olmaları
    sadece tek kişinin kodladığı dağıtımlar kullandım ubuntudan 100 kat stabil ki ubuntuya windows 95 standardında diyebilirim sorun bu yani ama sen anlayamazsın bunu hayatında ubuntudan mintten başka bşiey kullanmadınki utanmasan google ı ben icad ettim diyeceksin

bu arada o verdiğin çözüm 12.04 un kullandığı grub versiyonu için değil arkadaşım o yazdığın gibi bir satır yok header dosyasında.

hani tasan öğretmek değilde yardım etmek olsaydı teşekkür ederim arkadaşım süpersin falan diyebilirdim ama sen egoist bi adamsın ya önce kendin öğren sonra birbirimize bişeyler öğretmeye başlarız

Ben naptım biliyomusun apt-get build essentials
    grubun Stable bir versiyonunun kaynaklarını indirdim

/home/cian/downloads/grubsrc/tar -zxvf grubsrc.tgz (normalde uzantı yazmam da taba basınca kendisi tamamlıyor biliyosun :D)

./configure
    make
    sudo su
    make install
    grub-update (sudo update-grub??? şu an emin değilim googledan bakmam gerekiyor :D)

viola! her şey tıkırında
    ama senin çözümünü de sevdim hani başkasının şeyiyle türkçe forumlarda gerdeğe girmek falan akıllıca eyv

haaa bide pre built distributionları sevmememin asıl nedeni ne biliyomusun programların derlenirken default flaglarla derlenmesi yani genel kullanıcıya hitaben
    bunun sonucunda da bir pidgin kurayım derken içinde gstreamer codeclerinin de dahil olduğu 300 mb boyutunda paket bağıntısıyla birlikte kurulmak zorunda olması benim 5400 devirlik küçük diskimi boşu boşuna dolduruyor ee arkadaşım ben vlc kullancam napayım gstreamerin bilmem kaç megabayt kodeğini o zaman windows kullanayım windowstan ne farkı var la bu durumun linux mu diyosun ben gentoo da pidgin kuruyorum bütün iletişim protokolleri dahil 15 mb arkadaşım yapabiliyosan ubuntuda yap bakalım nasıl yapıcaksın hem burdan insanlara öğretmiş olursun bana da öğretmiş olursun

Pidgin coldstartı 2sn. 5400 devir mekanik diskle senin ubuntunda kaç saniyede açılıyo pidgin saydınmı hiç madem kendini linux geeki olarak görüyosun o internetin fişini çek de ondan sonra yap geekliğini

YAZ GOOGLE'a UBUNTU KUBUNTU MINT PIDGIN on gentoo 15mb on ubuntu 300mb what da fuk
    gel de anlat bize

istersen pidgin kurarken kaç tane komut ve flag kullandığımı da yazıyım buraya ama okurken canın sıkılır malum işin uzaylısı durumundasın

KIL oldum 5 kere editledim mesajı elim titriyo valla ne biçim insanlarla bir arada yaşıyoruz lan bu ülkede

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arabcian -- 15 Eylül 2012; 13:26:01 >

• Aferin be nelerde biyormuşsun sen öyle. Dökülmesi için birilerinin kaşıması gerekyormuş galiba. Ben kendimi Linux'u çok bilen biri görmedim, lanse etmedim. Bu senin marifetin olabilir (On yıldır Linux kullanıyorum da bla bla...). Senin anlamsız b.k atmalarına ancak böyle cevap yakışırdı.Şimdi ne yapalım kendini beğenmiş çok bilen abimize, yıldızlı beş verelim de mutlu olsun. Madem çok biliyorsun Pidgin'i de derleyebilirdin yada aşağıdaki kodu deneyebilirdin.

quote:

sudo apt-get --no-install-recommends pidgin

Yukarıdaki kodun yazılımı için google'a bakmadım, belki merak edersin.

O kadar büyük dosya inmesinin nedeni Ubuntu Kısıtlı Eklentileri ile ilgili tavsiye paketler (recommeds) olabilir. Yukarıdaki kodu kullansaydınız sadece bağımlılıklar (depends) yüklenebilirdi. Klasik kurulumda tavsiye edilen (recommended) paketlerde yüklenmiş olabilir.

Bu kadar basit bir durum bile şimdi sende Bill amacanın bir tarafını yalama arzusu uyandırmıştır sende.
    Adam gibi cevap alamk istiyorsan adam gibi yazmayı öğrenmelisin önce.

Bende 3 kere editledim, belki anlamazsın yada anlamak işine gelmez diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kelebekx3 -- 15 Eylül 2012; 16:13:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kelebekx3

Aferin be nelerde biyormuşsun sen öyle. Dökülmesi için birilerinin kaşıması gerekyormuş galiba. Ben kendimi Linux'u çok bilen biri görmedim, lanse etmedim. Bu senin marifetin olabilir (On yıldır Linux kullanıyorum da bla bla...). Senin anlamsız b.k atmalarına ancak böyle cevap yakışırdı.Şimdi ne yapalım kendini beğenmiş çok bilen abimize, yıldızlı beş verelim de mutlu olsun. Madem çok biliyorsun Pidgin'i de derleyebilirdin yada aşağıdaki kodu deneyebilirdin.

quote:

sudo apt-get --no-install-recommends pidgin

Yukarıdaki kodun yazılımı için google'a bakmadım, belki merak edersin.

O kadar büyük dosya inmesinin nedeni Ubuntu Kısıtlı Eklentileri ile ilgili tavsiye paketler (recommeds) olabilir. Yukarıdaki kodu kullansaydınız sadece bağımlılıklar (depends) yüklenebilirdi. Klasik kurulumda tavsiye edilen (recommended) paketlerde yüklenmiş olabilir.

Bu kadar basit bir durum bile şimdi sende Bill amacanın bir tarafını yalama arzusu uyandırmıştır sende.
    Adam gibi cevap alamk istiyorsan adam gibi yazmayı öğrenmelisin önce.

Bende 3 kere editledim, belki anlamazsın yada anlamak işine gelmez diye.

hayır değil recommends değil bagımlılıklar recommendation degildir gsteramer bagımlılıkları chatte gönderilen linklerin external bir playerda açılabilmesi ve pidginin audio video desteği için gereken bağımlılıklarıdır o şekilde debianda pidgini kullanamazsın arkadaşım çalışmaz bağımlılıklar eksik der açılmaz bile önce soylediğin şeyin sağlamasını yap çalışıp çalışmadığını kontrol et ondan sonra konuş gerizekalı herif işin gücün hava atmak bi bk da bilmiyosun

Sen git ilkokul öğrencilerine öğret bu süper bilgilerini hadi lapinim seni sırf senin açtım konuyu direk atladın allah kolaylık versin herşeyi googledan öğrenemezsin
    Bok atmak dedinde ilk attığın gerizekalı ötesi kopyala yapıştır mesajında kimin kime bok atmaya çalıştığı bariz belli hadi git yaşıtlarınla oyna sen git kumda öğren linuxunu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arabcian -- 15 Eylül 2012; 16:34:30 >

• Kıvırsam da nasıl kıvırsam, olmadı yalan söylerim diyorsun.
    Utanma da yok sende. Bilmediğini de bilmiyorsun.
    Sen nden 300 mb. dosya kuruluyor dedin, ben de bütün kurulanların bağımlılık olamaybileceğini söylemek istedim.
    Senin bu kadar geri zekalı olduğunu anlayamadığım için ayrıntıları yazmaya gerek olamadığını varsaymıştım.

Yanlız sendeki bu azimle bil amcanın ...'ı bir daha kirlenmez gibime geliyor.

Ne demiş atalarımız.

İt ürür kervan yürür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kelebekx3 -- 15 Eylül 2012; 18:25:57 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.