Şimdi Ara

Unknown Device Hatası... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
3
Favori
131.007
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • acil yardım bendede aynı sorun var çözemiyorummmmm
  • 1) Bilgisayarım/C/Windows/System32/Driverstore/Filerepository/usbstor.inf (usbstor.inf_x86_neutral_83027f5d5b2468d3) klasörünü bende yok 2 tane başka klasör var... onlardada

usbstor.inf ile usbstor.pnf dosyaları yok ): ltfn acil yardımm
  • quote:

Orijinalden alıntı: elisa38

Ben de aynı sorunu yaşıyordum, aşağıda anlatılanları yaparak çözdüm...

Sorun bildirdiğinden Windows bu aygıtı durdurdu

Hata Kod 43: Sorun bildirdiğinden Windows bu aygıtı durdurdu !! gibi yada benzer hata uyarısı olabilir

Hatanın olası sebepleri şunlar olabilir:

1) Usb girişinde güç azalmasından dolayı sorun yaşanıyor ve usb hata veriyor,
    2) Güncelleştirmeler yüklenirken bir güncelleştirme Usb'nin usbstor dosyasını siliyor ve aynı sorun yaşanıyor, (Son güncellemeleri geri alın)
    3) Birden fazla Usb takıldığında usbler arasında çakışmalar oluyor ve usbstore dosyasının bozulmasına neden oluyor,

ÇÖZÜMÜ:

1.AŞAMA

Önce kontrol edelim Usb sistemin onaltılık sistemde çalışıp çalışmadığını,

1. Başlat / Çalıştır / Regedit 'i çalıştırın,

2. Aşağıdaki kayıt defteri anahtarını bulun:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Servic es\UsbStor'u tıklayıp sağda ErrorControl diyeni çift tıklayın ve

3. Buradaki değer verisini 3 yazın, Tabanı 16 olarak işaretleyin,

2.AŞAMA

1) Bilgisayarım/C/Windows/System32/Driverstore/Filerepository/usbstor.inf (usbstor.inf_x86_neutral_83027f5d5b2468d3) klasörünü tıklayın ve açın.

2) Buradaki usbstor.inf ile usbstor.pnf dosyasını Bilgisayarım/C/Windows/inf klasörüne kopyalayın.

3.AŞAMA

1) Kopyalama yaptıktan sonra, bilgisayarı kapatın 10-15 saniye fişe takılı olmasın, dizüstü bilgisayarsa pilini çıkarın. Mouse ya da sorunlu usb yi de çıkarın. 10-15 sn sonra tekrar takın ve Pc'yi başlatın.

bu yöntemi denedim ama olmadı son güncelleştirmeleri nasıl geri alabilirimmm

• Merhaba,

bu çözüm 7 için sanırım, xp için ne yapmalı?Mesela Taban kısmı yok 16 yapamıyorum ve Filerepository klasörü yok.
  • Bütün derdi kablosuymuş, önce başka kabloyla deneyin boşuna debelenmeyin.
  • Arkadaşlar ben sorunu buldum bende bu hatayı alıyordum 2gün önce kafaya takınca yaptım sorun kablodaymış ben telefonumu usb kablosuyla bilgisayara baglıyorum ama 2 gündür baglıyamıyordum nedeni kabloymuş ben elektrikçi oldugum için kaboyu tamir edince gitti yani sonuç şu unknows device hatası nın nedeni bir program eksikliginden degil onknows device hatası usb evrensel standart düzenliyiciden sinyal alamayınca durduruyor tamamen durduruyor çünkü kısa devre yapıor çözüm ü ise şu bir tornavida alın usb kablonuzun iki ucunun kabını çıkarıp bakın eger çalışmıyorsa kablonuz kesin içinden bir kablo lehiminden çıkmıştır varsa lehimleyiniz yoksa lehimi olan bir arkadaşınızdan isteyiniz böylelikle sorun çözülür eger bunu yapamam diyorsanız yeni kablo almanızda olabilir ben sorunumu hallettim İnş sizlerede yardımcı olmuşumdur saygılarımla
  • benim de yazıcım var hp deskjet 2515 takıyorum usb aygıtı tanınmadı diyor ne yapmalıy19.gif]gif]ım?
  • lütfen cevap verin
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxmcnxx52

benim de yazıcım var hp deskjet 2515 takıyorum usb aygıtı tanınmadı diyor ne yapmalıy19.gif]gif]ım?

Sürücü yüklü olmasa bile en azından yazıcı modelinin görünmesi gerekiyordu. Şunları deneyin. Öncelikle çalışıyor olsalar dahi anakarta takılı tüm usb aygıtları çıkarın. Eğer mause usb bağlantılı ise o kalsın. Bir de kasanın ön paneliyle bağlantılı kart okuyucu ve diğer usb bağlantı portlarını anakart üzerinden sökün. Sonra sadece mause ile yazıcı kablosunu takın ve yazıcının sürücüsünü yüklemeyi deneyin. Olmadı yazıcının usb kablosunu değiştirin.

• slm arkadaşlar ben izmirden hakan aynışey benimde başıma geldi bende 4 gün ugraştım kasadaki harici usn yani kasanın üzerindeki usb kabloyla anakarta takılan kabloyu söktün şimdi format attım kullanıyorum umarum yardıncı olmuşumdur
  • quote:

Orijinalden alıntı: oscar_35

slm arkadaşlar ben izmirden hakan aynışey benimde başıma geldi bende 4 gün ugraştım kasadaki harici usn yani kasanın üzerindeki usb kabloyla anakarta takılan kabloyu söktün şimdi format attım kullanıyorum umarum yardıncı olmuşumdur

Hocam aynı sorun kart okuyucuyu söktüm düzeldi
  • quote:

Orijinalden alıntı: PrincipaLL

Merhaba Geçerken Gördüm Konuyu. Aynı Hatayı Bende Alıyordum,
    Dediğim programları indirip kurun. Pc'yi açıp kapayın Tekrar Takın. 10 Dk. - 30 Dk. Bekleyin Kendisi Driver vs... Gerekecek şeyleri yükler. Yada Chip Setlerini Okur. (Mutlaka Çalıştırır)... Boşuna Formatmış. Repairmiş admayın!. Hdd Formattan Zarar Görür. Her attığınızda çhip arzasına veya yavaşlama sorunu meydana gelir...
    Gereken Programlar. :
    1.Device Doctor.
    2.USB Safely Remove.
    3.USB2.0 Driver.
    Cd'ye çekin. Bunlar Servislerin Kullandıkları Programlardandır. Böyle Birşey Virüsden Olmaz. Ayrıca Wndows 7'ye Ait Sorunlardır... (Çoğu Türkçe.)
    ----------------------------------
    Everest Diye Bir Tanede Vardı. Bilgisayarınızın Durumunu Öğrenmenizi Sağlar... Birde Format Cd'si Eklerseniz Ev Çapında (Hatta Ofis Çapında) Pc Düzeltme paketi hazırlamış olursunuz.... K.gelsin Sağlıcakla Kalın... İNş. Yardımcı Olabilmişimdir....
    ---------------------------------
    Olmaması İmkansızdır. ama olmaz ise.
    Virtual pc indirin. Sonrada Xp mode indirip kurun. Başlatta görünür (win7 de yuvarlak simge.) Xp modundayken takın.
    Diğer Yol :
    İnternete girip yukarıdahttp://forum.donanımhaber.com gibi yazı yazan yere ''Denetim Masası\Donanım ve Ses\Aygıtlar ve Yazıcılar'' (''Tırnaklar Olmadan'') Bir Yer Gelece önünüze. Sağ tıkla ''Aygıt Yöneticisi''ne Tıklayın. Unkown Device'yi Kaldırın veya Etkisizleştirin. (Kaldırmanızı öneririm.) Sonra pcyi kapatıp açıp tekrar deneyin....
    K.gelsin Sağlıcakla Kalın... İNş. Yardımcı Olabilmişimdir....

Eyw. Saolasın bunları yaptım düzeldi.

• bende seagate 500gb harici var bilgisayara takınca buhatayı veriyor Unknown Device Hatası verilerimi nasıl kurtarırım
  • ben hiç bişi yapmadan alt sağ köşede aygıt yüklmeesi başarısız oldu diyor üstüne tıklıyorum unkown device yazıyor ???
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.