Şimdi Ara

ÜNİVERSİTEDEN ATILMA ACİL YARDIM ! ! ! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
31
Cevap
0
Favori
9.486
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: kogmen

7 yıl muhabbeti çıktığı yıldan itibaren giriş yapanları kapsıyor. 2014 öncesi girdiğin için sorun olmaz.

Oluyor. Yasa da belirtiyor zaten. İlk atılmalar 2021 yılı ile başlıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: ChevyLacetti

Rektörlükle git bir konuş, ben 7 senede bitirdim üniyi, bir arkadaşın 7 sene de bitmiyordu, +6 derse kadar dönem uzatılıyormuş sanırım. Yani arkadaşın 7 sene üzerine 4 dersi kaldığı halde, dönem uzattılar, bilecik ünide oldu bu.

Hiç almadığın ders varsa bile +2 derse kadar son bir yaz okulu hakkı tanıma gibi şeyler var. Kolay kolay atmıyorlar üniden.

Öğrenci işleri ile konuştum. Alttan kaldığım dersler olmadığı için, yani kredi açığım hiç almadığım derslerden meydana geldiği için ilişiğimin kesileceğini bildirdiler. Beni yaz okulu da kurtarmıyor. Dolayısıyla Ağustos gibi ilişiğim kesilecek. Ayrıca bana söylenen şu, alınan derslerin %75 ini başarılı tamamlayanlara, alıpta başarısız oldukları dersleri 5'e kadar düşürmeleri için ek sınav hakkı tanınacağı, ondan sonra da duruma göre dönem verileceği. 3 dersi olanlara da ya dönem ya da sınavlara giriş hakkı tanınacağı. Yani alttan kalan başarısız dersiniz yoksa herhangi bir ek haktan faydalanamıyorsunuz. Gerçi bazı üniversiteler de faydalanma hakkı tanınmış sanırım okuduklarıma göre de biz de bu yok. Bu yüzden çok iyi araştırıp, öğrenci işleri ile koordineli bir şekilde durumu tespit edip öyle hareket etmekte fayda var.

• LongDark26 L kullanıcısına yanıt
    telegram
    Azami Öğrenim Süresi Mağdurları
    https://t.me/azamisuremagdurlari

telegram grubumuza katıl ek süre talep ediyoruz

• ali442dark A kullanıcısına yanıt
    Neyin mağdurusun birader yasa 2014de çıktı 2021e kadar bitirseydin bir zahmet birde 2014den önceki senelerini saymïyorum yani 10sene yer kaplamak hoş değil.
    Kayra bile mezun oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-39A3D5E9A -- 18 Ağustos 2021; 14:41:15 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-39A3D5E9A

Neyin mağdurusun birader yasa 2014de çıktı 2021e kadar bitirseydin bir zahmet birde 2014den önceki senelerini saymïyorum yani 10sene yer kaplamak hoş değil.
    Kayra bile mezun oldu

güzel kardeşim ön yargılı olma aramızda aile geçindirip okumaya çalışan babasız annesine kardeşlerine bakıp okumaya çalışan insanlar var sana konuşmak kolay mesele gidip bitirememek değil sigortalı işte çalışıp aile geçindirerek okul bitirmeye çalışmak herkes aile parası ile okumuyor maalesef. Acı duyabiliyorsan, canlısın başkasının acısını duyabiliyorsan, insansın sen belki 4 senede bitirmişsin ama insan olamamışsın

Herkes okucak diye birşey yok çalışsınlar boş yapmasınlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-39A3D5E9A -- 19 Ağustos 2021; 13:39:9 >
  • Konu sahibi hem okuldan hem de forumdan atılmış.

• quote:

Herkes okucak diye birşey yok çalışsınlar boş yapmasınlar.

sen insanlığını kaybetmişsin kardeşim allah affetsin seni bu kadar garibanın hakkına giriyorsun bu sözlerinle

Ameleliğe devam etsinler bedavaya okuma hakları olmamalı.

Her sene 3ders vererek 15 yılda dandik bir yerden mezun olsalar ellerine ne geçicek yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-39A3D5E9A -- 19 Ağustos 2021; 17:8:30 >
  • quote:

Ameleliğe devam etsinler bedavaya okuma hakları olmamalı.

Her sene 3ders vererek 15 yılda dandik bir yerden mezun olsalar ellerine ne geçicek yani

Boş yapma birader. Okulunu bitirdiysen yallah başka yere. Baba ve vali oğlu ile ilgili kıssadan bir hisse vardır. Adam oğluna hep sen adam olamazsın dermiş. Oğlu da; “İleride nasıl bir adam olduğu mu sana göstereceğim” der dururmuş. Aradan yıllar geçmiş. Delikanlı süt satmış, inek sağmış, yoğurt satmış, şoförlük yapmış, ama okumayı bırakmamış ve bir ile vali olmuş. Vali olduğu ve göreve başladığı gün yardımcısına emir vermiş, “Git falan köyde bir adam var onu alın getirin” demiş.. Vali yardımcısı gitmiş valinin babasını apar topar alıp getirmiş, valinin makamına çıkarmış. Babasının odadan içeri girmesiyle oğlu; "Baba bana adam olamazsın diyordun, bak ben vali oldum” deyince, baba; "Oğlum ben sana vali olmazsın demedim ki, adam olamazsın dedim, adam olsaydın babanı ayağına getirmezdin” diye lafı yapıştırmış. Sen de aynı hesap. Ne olursan ol neyi bitirirsen bitir nereden atılırsan atıl insan olamadıktan sonra bir hiçsin.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.