Şimdi Ara

Üniversite için hangi şehir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
414
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Aklımda İstanbul ve Ankara var ilk etapta.

Hukuk istiyorum ve Marmara hukuk cok guzel bir universite.Ankara`da da iyi egitim veriliyor.Fakat yurt masraflari 1500 TL civarindaymis yeme icme filan 2500 liradan asagi aylik para olmadan gecinmek zormus dogru mu?

Bu iki sehrin haricinde eskisehir ve izmir var aklimda sizin dusunceleriniz nelerdir?

Edit:Yurt fiyatı,2500 TL olayı İstanbul için söyledim,yanlış yazmısım biraz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AnqelTR -- 19 Şubat 2017; 18:57:9 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam şimdi bak benim önerim sana şu selçuk hukuka git marmara veya ankarayı tutturamazsan

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynı dörtlü içinde kararsızım bende :D

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ah Ankara ❤ Ordan ayrıldığıma bin pişmanım.. bide es es düşün çok iyiiiii

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FİKİRCİBEY

Hocam şimdi bak benim önerim sana şu selçuk hukuka git marmara veya ankarayı tutturamazsan

Selçuk gitmem diye düşünüyorum,memur şehri hocam ya,Kayseriliyim ben de Kayseri`den farkı yok gibi.Selçuk`a gideceğime Erciyes`e gidebilirim.Ama ikisi de yok tabi ki aklımda.

İstanbul var ilk seçenek ama ücretler konusunda sorun var,ailem 2500-3000 gönderemez kolay kolay.Max 2000 gönderebilirler.

• Yurtların fiyatları yüksek ama o kadar olduğunu sanmıyorum.Çok zorlarsa eve cıkarsın 3-4 kişi bulup kişi başı 300 civarına.İstanbul'da milyonlarca asgari ücretle geçinen varken tek başına geçinmek için en az 2500 gerekmesi mantıklı mı
  • aylık 2000-2500 tl ne lan millet aile geçindiriyor o paraya
  • Yapacak bişey yok hocam. Bazılarının hayal bile edemeyeceği para ama insanoğlu böyle işte. Hep sahip olduğunun fazlasını istiyor çünkü doğasında var.

• Ankara hakkinda merak ettigin bisey varsa sor.

• Eskişehirde okuyan arkadaşım tek kişilik özel yurda aylık 600 veriyor diğer şehirlere göre kat kat uygun.Anadolu üniversitesi kötü de sayılmaz sosyallik açısından bilmiyorum ama

• Çorum.

• Bayburt varken.

• quote:

Orijinalden alıntı: Stormed

aylık 2000-2500 tl ne lan millet aile geçindiriyor o paraya

Hocam yurt fiyatı 1500 TL diyorlar.500-1000 de kendim için 2000-2500 TL ben para yemiyorum,yurt yiyor resmen.Ben ne yapayım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AnqelTR -- 19 Şubat 2017; 20:39:55 >
  • İstanbul'un pahaliligina değecek bir bölüm oku okuycaksan.Ben iyi bir üniversitede mühendislik okuyorum değdiğini düşünüyorum ve şehrin kalabalikligina pahalilikligina degecegini düşündüğümden hala burdayım.

Yurt ucretleri 2 kisilik ortalama yurtlar wc banyo icerde olanlar 900 civarinda.Ama 2500 e ne yapsan cikmaz masrafin.Ortalama bir sosyallikle 1500 civari olur dedigim sekilde 900 civari bir yurtta kalırsan. 800 900 liralara da devlet yurtunda kalarak bütün masraflari kapatabilirsin.Ama dedigim gibi iyi okulda iyi bolumse gel,istanbulda okuycam diye gelme bence.İzmir, Eskişehir gibi daha ucuz ve ogrenci sehri diyilebilecek sehirleri tercih et.İstanbuldan hevesini max 6 ayda aliyorsun zaten sonrasinda geriyor adami.Yani bende durumlar boyle gozlemlediklerimi hissettiklerimi nacizane anlattim.Umarim dogru karari verirsin.

• quote:

Kanki onlara fakir diyorlar. Yapacak bir sey yok ben istanbulda uni ogrencisi olarak aylik 5kdan fazla harciyorum ki biz zengin falan degiliz. Hayat cok pahali lan

• Biraz uçulmuş yine.Benım babamın maaşı 2k.5 kisilik bir aileyız.babamdan sadece ayda 300 lira alıyorum.burslar falan cokta ıyı gecınıyorum.biraz daha arastır arkadasların dedıgı gıbı para vereceksen de degecek yerler ıcın ver.

• quote:

Orijinalden alıntı: Meshhead

quote:

Kanki onlara fakir diyorlar. Yapacak bir sey yok ben istanbulda uni ogrencisi olarak aylik 5kdan fazla harciyorum ki biz zengin falan degiliz. Hayat cok pahali lan

senin gibilerede görgüsüz diyolar bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: ElvBella

İstanbul'un pahaliligina değecek bir bölüm oku okuycaksan.Ben iyi bir üniversitede mühendislik okuyorum değdiğini düşünüyorum ve şehrin kalabalikligina pahalilikligina degecegini düşündüğümden hala burdayım.

Yurt ucretleri 2 kisilik ortalama yurtlar wc banyo icerde olanlar 900 civarinda.Ama 2500 e ne yapsan cikmaz masrafin.Ortalama bir sosyallikle 1500 civari olur dedigim sekilde 900 civari bir yurtta kalırsan. 800 900 liralara da devlet yurtunda kalarak bütün masraflari kapatabilirsin.Ama dedigim gibi iyi okulda iyi bolumse gel,istanbulda okuycam diye gelme bence.İzmir, Eskişehir gibi daha ucuz ve ogrenci sehri diyilebilecek sehirleri tercih et.İstanbuldan hevesini max 6 ayda aliyorsun zaten sonrasinda geriyor adami.Yani bende durumlar boyle gozlemlediklerimi hissettiklerimi nacizane anlattim.Umarim dogru karari verirsin.

Anladın hocam,900 ise iyi.burs ile 1300 TL.ailem de 900+300 yollasa çok da ağır değilmiş hocam.Dayım geldi 1500 TL yurt falan diyor dedim olacak gibi değil.

Teşkkürler bilgilendirme için.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.