Şimdi Ara

Üniversite bölüm seçimi (MYO)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
211
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle herkese merhaba ben 12 sınıf Elektrik-Elektronik endüstriyel bakım onarım okuyorum ve üniversite 2 Yıllık geçmiş hakkımı kullanıp DGS(şimdiden matematik çözüyorum ve alt yapımı hazırlıyorum) ile mühendislik veya 4 yıllık okumak istiyorum.Elektroniği seviyorum bu yüzden Elektronik teknolojisi düşünüyorum fakat ilerde az maaş ile hiç kendini geliştiremessin diyorlar 2 yıllıık okuyanlar ise bunu okuyacagına baska bişey oku amele gibi çalıştırıyorlar diyorlar.Diğer bölüm ise uçak teknolojisiydi malum istanbulda oturuyorum ailem burda okumamı istiyor maddi sıkıntılar nedeniyle ama istanbuldaki üniversitlerin hepsi özel uçak teknolojisi bakımından bu yüzden sordugum herkese neredeyse özel para tuzagı gitme diyorlar kalman için çabalıyorlar diyorlar ve açıkcası korktum(2 Yıllık geçmiş hakkım bu yıl son oldugu ve kalkacagı içim).Bu yüzden biyomedikalide araştırıdım onuda herkes yerleşemiyormuş açıkta kalma ihtimalin varmış ve okuyanlara göre bazıları kendi mesleğini yapamıyorlarmış.Lütfen ama lütfen meslek seçimimde bana yardımcı olun birazcık bilgilendirirseniz çok mutlu olurum.Buralarda olan önlisans bölümlerinde okuyanlar bölümleri hakkında birazcık bilgilendirirse çok sevinirim.

Elektrik-Elektronik Teknolojisi mezun Adayların sınavsız Geçiş ile yerleşeceği 2 Yıllık Önlisans Bölümleri:
    -Alternatif enerji kaynakları teknolojisi
    -Biyomedikal cihaz teknolojisi
    -Elektrik
    -Elektrik enerjisi üretim,iletim ve dağıtımı
    -Elektrik cihaz teknolojisi
    -Elektromekanik taşıyıcılar
    -Elektronik haberleşme teknolojisi
    -Elektronik teknolojisi
    -Enerji tesisleri işletmeciliği
    -Görsel iletişim
    -Grafik tasarım
    -Kontrol ve Otomasyon teknolojisi
    -Mekatronik
    -Mobil teknolojisi
    -Nükleer teknoloji ve Radyasyon Güvenliği
    -Otomotiv Teknolojisi
    -Radyo ve televizyon teknolojisi
    -Raylı sistemler teknolojisi
    -Sahne ve Gösteri sanatları teknolojisi
    -Sivil savunma ve itfaiyecilik
    -Uçak teknolojisi

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.