Şimdi Ara

Unity oyun yapımcısıyım, oyun yapımı, 3ds max, photoshop için bilgisayar topluyorum.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
1.323
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selam arkadaşlar, Unity'de oyun geliştirmek için bilgisayar topluyorum. 3dsmax ve photoshop da kullanıyorum. Özellikle işlemci ve ram'e yatırım yaptım.

CPU: Intel i7 4790K , stok fan
    MB: Asus Z97-A
    RAM: Gskill 16GB (2x8GB) DDR3 2400MHz F3-2400C10D-16GTX
    GPU: Asus GTX750Ti-PH GDDR5 2GB (Tek fanlı model)
    SSD: Samsung 840 evo 250gb
    Case: Zalman Z3 plus
    PSU: Xigmatec Tauro 500W
    Sonradan dvd ve hdd ekleyeceğim.

Sistemle ilgili önerisi olan var mı? Parçalarda değişiklik yapabilirim. Şimdiden teşekkürler.

• Yarın akşama kadar parçaları satın alacağım, yorum veya tavsiye alabilirsem çok faydalı olur.
  • Unity GPU gücüyle işlem yapabiliyorsa (CPU+GPU) ilerde işlemci güncellemek yerine GPU'dan destek alabilirsin. 500W bu aşamada sana yetmeyebilir.Biraz PSU artırabilirsin.

Geri kalan sistem gayet iyi olmuş.
  • acbold kullanıcısına yanıt
    GPU gücüyle yapabildiği işlemler de var ama genel olarak işim işlemciyle diye daha iyi bir GPU'ya yönelmedim. 500W bu sistem için yeterli olmalı ama ileride GPU değiştircek olursam yetmeyeceği doğru.
  • İ7 4790K islemci

Z97 pc mate anakart

Gskill ripjawsX 16 gb 2400 mhz ram

Sapphire r9 280X dual x ekran karti

Zalman z3 plus kasa

Corsair vs serisi 650w psu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence ekran kartına biraz daha önem verin
  • Ekran kartı olarak gtx 760 işe 770 cuda performansları nerdeyse aynı 760 seviyesine çıkabilirseniz ilerde başka grafik motorlarıylada iyi kalitede çalışma ortamı yakalarsanız. Ek olarak soğutucu turbo mod için stok kullanımda yetersiz kalabiliyor. İlerde 75-125 lira arası bir soğutucu ile uzun yıllar sizi taşır.
    Not : Yukarda arkadaşların söylediklerine genel olarak katılıyorum anakart ıcız bir model alınıp ilerisi için güzel bir kasa ile psu alına bilinir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kullandığın program işlemciye abanıosa çok stok fanı yetersiz gelebilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Memoties

Selam arkadaşlar, Unity'de oyun geliştirmek için bilgisayar topluyorum. 3dsmax ve photoshop da kullanıyorum. Özellikle işlemci ve ram'e yatırım yaptım.

CPU: Intel i7 4790K , stok fan
    MB: Asus Z97-A
    RAM: Gskill 16GB (2x8GB) DDR3 2400MHz F3-2400C10D-16GTX
    GPU: Asus GTX750Ti-PH GDDR5 2GB (Tek fanlı model)
    SSD: Samsung 840 evo 250gb
    Case: Zalman Z3 plus
    PSU: Xigmatec Tauro 500W
    Sonradan dvd ve hdd ekleyeceğim.

Sistemle ilgili önerisi olan var mı? Parçalarda değişiklik yapabilirim. Şimdiden teşekkürler.

kasayı

KAsa
    GIGABYTE IF-233 700W MidT ATX SİYAH KASA 319 bununla değiştirin

Birde o ramleri 2400mhz de kullanabilecek seniz sorun yok ama eğer konu hakkında bilginiz yok ise 1600 mhz liklerden alın.

• 750ti yerine 660 veya 270x tercih edilebilir. 660 ile aralarındaki fiyat farkını bastıracak kadar perf farkı olabiliyor. 270x için de geçerli. 750ti verebildiklerine göre bence hala pahalı. PC için de geliştirme yapılıyorsa belki 750ti yerine 1 tık daha iyi kart alınabilir, daha iyi perf. debug imkanı verir bana göre (PC'yi de hedef alıyorsanız).
  • Rubisco kullanıcısına yanıt
    750ti'den 1 tık daha ileri derken tavsiye edebileceğiniz ekran kartı var mı? Mümkünse elektrik tüketimi çok fazla olmasın. 750ti'nin verimliliği çok iyi olduğu için hoşuma gitmişti çünkü max. 60W ile çalışıyor.
  • 660 / 270x dışında mı? 660 450-460tl civarına kadar,270'ler de 460 tl civarına kadar, 270x 500tl ye kadar bulunabilir olması lazım, 750ti ile aralarında fazla fark yok. Profile ederken ilave performans işe yarayabilir diye yazdım, yoksa illa düşük güç tüketsin vs. derdi varsa başka şekilde de bakabilirsinz. Saatlerce full yükte kullanılmayacağına göre öyle aman aman bi masraf yaratacağını sanmam. 270 ile aralarında günde 6 saat sürekli oyunda kullanılsa, ayda 5-6tl civarında fark yapması lazım.

270 ile arasındaki perf farkını, tükettiği güç ile de karşılaştırmak lazım. 270 o zman kabul edilebilecek kadar iyi sonuç veriyor. Sade kart değil sistemin çektiği güç daha önemli sonuçta.

Önemli değil deniyorsa 750ti da alınır, sonuçta amaç sürekli oyun oynmak dğeil.
  • Ekran kartını şimdilik almamaya karar verdim. 3 ay falan bekleyeceğim bu arada başka kartlar çıkar. Hem i7'nin intel 4600m gpu'su var beni 3 ay idare edecektir.

Örneğin bu sisteme 270x ekran kartı alcak olsam, 500W psu yeterli olur mu yoksa 600w alıp garantiye mi alayım? zm-600-glx düşünüyorum zalman.
  • Evet r9 270x alsanız da sisteme yeterli gelecektir. Bir de işlemci soğutucusu eklemeyi unutmayın.

vatandan alıyorsanız COOLER MASTER TPC-812 V2 veya Cooler master 120v Plus sıvı soğutucu alın.
  • Emin olmak için soruyorum tam anlayamadım. 500W mı yeterli olacaktır r9 270x alsam da? Teşekkürler.
  • Yüksek oc. peşinde koşmazsan hepsi yeter, Zalmanın 500w LE leri de yeter. Büyük ihtimalle peşinden koşacağın işlerde öncelikle GPU / fillrate limitli olacaksın, PC dışında mobil için geliştirme faln yapıyorsan zaten limitin PC'den bağımsız. Dediğin gibi işlemcinin GPU'su da nereden baktığına göre değişmekle birlikte yeterli. Test vs. için rahatlıkla kullanabilirsin. Yukardaki msj öncesinde aklıma geldi ama yazmadım, düşük güç tüketimi eğer önemli ise iGPU büyük tasarruf sağlar(3'e 5'e bakma durumunlarında). Test-debug-profile için de yeterli perf verir.

Ekran kartı garantili olarak 2. elden de bakılabilir, yeni kartlar gelmeye başlayacak yakınd. fiyatlarda sağlam düşüşler görülebilir.
  • Yaptığın oyun, demo, içinde yer aldığın proje var mı? Bir gözatmak isterim
  • Rubisco kullanıcısına yanıt
    Tomshardware'de açtığım konuda PSU'dan anlayan biri aşağıdaki psu'yu tavsiye etti, bunu alacağım.

http://www.vatanbilgisayar.com/zm600-glx-dual-forward-serisi-80plus-600w-guc-kaynagi.html

Ekran kartı tavsiyeniz için teşekkürler, şimdilik bekleyeceğim ihtiyacım olunca alırım hem bu arada daha iyileri çıkabilir. iGPU ilk kez duydum araştırayım. Ama 2. elde hep sıkıntı çektiğimden pek 2. el düşünmüyorum.
  • cermek kullanıcısına yanıt
    http://www.windowsphone.com/tr-tr/store/app/delivery-simulator/356105f9-152a-40e5-b084-bdf04a13b412

Şimdilik sadece windows phone'da yayınlı. Dizüstü bilgisayarım bozulduğu için android ve ios'a halen çıkaramadım

Planımız ay sonuna kadar Android ve IOS yayınlamak. Yayınlamadan önce oyunda geliştirmek istediğim ve değiştirmek istediğim şeyler var. Android ve ios'da yayınlayacağım sıralarda burda da konu açacağım. Facebook sayfasını beğenebilirsiniz orda duyurular yapıyorum. Teşekkürler.

https://www.facebook.com/DeliverySimulator

• Hocam size ufak birkaç önerim olacak;

Öncelikle ramleriniz çok güzel seçim fakat yapmanız gereken, bios ekranına girip XMP Enable etmek gerekiyor yoksa ramleriniz kendi performansında çalışamaz.

PSU için de en azından 600-650w 80+ almanız sizin için faydalı olur.

Son olarak ta, seçtiğiniz ekran kartı güzel. Daha yüksek performans düşünürseniz, AMD seçmeyin! Amacınıza yönelik işlem için GTX 760 ya da GTX 770' e yönelebilirsiniz. Mantıklı yatırım olur... (AMD düşmanı değilim. Sizin işinize yönelik olmaz AMD kartlar.)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.