Şimdi Ara

Üniversite Seçimi konusunda Kafasında Soru İşareti Bulunanlar Buraya!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
3
Favori
741
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar birkaç yıl süresince bende forumun bu bölümünde bulundum.Bir zamanlar sınava hazırlanırken buradaki insanlarla yardımlaştım,bilgi alışverişinde bulundum.Hala daha forumdan bazı birkaç arkadaşla yardımlaştığım oluyor üniversite ve sınav konusunda kafasında soruları olan.Onlara da yardımcı olmaya çalışıyorum.

Sınav süreçlerinin en sıkıntılı dönemlerinden birisi de üniversite seçimi yani tercih dönemi oluyor.Öğrencilerin tercih etmeyi düşündüğü üniversiteler hakkında pek fazla bilgi alabileceği ve akıllarındaki soru işaretlerini giderebilecekleri bir kaynak da pek yok internet üzerinde.İşte bu noktada kendimizin de geçmiş zamanda yaşadığı sorunları düşünerek üniversite öğrencisi adayları için Unistart adında bir sosyal sorumluluk projesi başlattık.

Amacımız bu projede,üniversite hazırlık sürecindeki öğrencilerin sorularını toplayarak bu soruları çeşitli yükseköğretim kurumlarında öğrenim gören diğer öğrenciler ve mezunlar tarafından cevaplandırmak.

Bu konunun da herhangi bir reklam amacı taşımadığını belirtmeliyim.Yukarıda da dediğim gibi "Unistart" bir sosyal sorumluluk projesi şu anki konumu itibariyle.Bu forumdaki adayların ve öğrencilerin de böyle bir projeden yararlanması gerektiğini düşündüğüm için bu konuyu açıyorum.

Şu ana kadar pek çok üniversite ve bölüm hakkında video çekildi,devamı da gelmeye devam ediyor.Aklınızda soru işareti bulunan bölümler ve konular hakkında sorularınızı hem bu başlık altında,hem Youtube videolarının ve diğer sosyal medya hesaplarımızın ilgili bölümlerinden bizlere ulaştırın,biz de sizlere elimizden geldiğince yardım etmeye çalışalım.

Kendimin de hali hazırda eğitimini aldığım Sinema-TV bölümü için;

İşletme Mühendisliği için kafasında soru olanlara;

Diş Hekimliği;

Tıp fakültesi ve Doktorluk hakkında;

İstanbul Teknik Üniversitesini tercih etmeyi düşünenlere;

istanbul Bilgi Üniversitesi hakkında,Tercihler için öneriler,konservatuar okumanın gerekliliği ve benzeri bir çok konu hakkındaki videolar için ise kanalın adresi:https://www.youtube.com/channel/UCGcGGDZitEoo5CcFrjyyJUA/featured

Sorularınızı bekliyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Raweal -- 21 Temmuz 2018; 13:10:45 >

• Up !

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Günceldir.Sorularınızı bekliyoruz.
  • faydalı +1
  • Yurt dışında çalışabileceğim bir iş istiyorum.

Tıp düşünmüyorum.

Mühendislik yazıcam sanırım ama hangi mühendislik kararsızım.

Sıralamam 5.000-10.000 arası gelir sanıyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-E41A5AE05

Yurt dışında çalışabileceğim bir iş istiyorum.

Tıp düşünmüyorum.

Mühendislik yazıcam sanırım ama hangi mühendislik kararsızım.

Sıralamam 5.000-10.000 arası gelir sanıyorum.

Mühendislik için olan videolar yukarıda onun dışında yenileri de çekilip eklenmekte.Daha spesifik soruların varsa sorabilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Raweal

Mühendislik için olan videolar yukarıda onun dışında yenileri de çekilip eklenmekte.Daha spesifik soruların varsa sorabilirsin.

Alıntıları Göster
    Kendimi bildiğimden beri meslek karmaşası içindeyim. Neleri yapıp yapamayacağımdan emin değilim.

Birşeyleri tamir etmeyi , bilgisayarlarla uğraşmayı vs. severim. Bilgisayar Müh.- Elektrik Müh. düşündüm. Ama meslek olarak bakınca yıllarca bunları yapabilir miyim bilmiyorum.

Üzerimde sınavdan aldığım puanın boşa gitmemesi yönünde bir baskı var. Yani bu tercihle işi bitirmek zorundayım.

Farklı meslekler hakkındaki bilgim de fazla değil.

Yardıma ihtiyacım var, siz olsanız ne yapardınız ?

• quote:

Kendimi bildiğimden beri meslek karmaşası içindeyim. Neleri yapıp yapamayacağımdan emin değilim.

Birşeyleri tamir etmeyi , bilgisayarlarla uğraşmayı vs. severim. Bilgisayar Müh.- Elektrik Müh. düşündüm. Ama meslek olarak bakınca yıllarca bunları yapabilir miyim bilmiyorum.

Üzerimde sınavdan aldığım puanın boşa gitmemesi yönünde bir baskı var. Yani bu tercihle işi bitirmek zorundayım.

Farklı meslekler hakkındaki bilgim de fazla değil.

Yardıma ihtiyacım var, siz olsanız ne yapardınız ?

Alıntıları Göster
    Nasıl geldi sonucunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Nasıl geldi sonucunuz?

Alıntıları Göster
    14k geldi. Nereyi yazacağımı bilmiyorum itü hayal oldu

• quote:

14k geldi. Nereyi yazacağımı bilmiyorum itü hayal oldu

Alıntıları Göster
    İTÜ makine mühendisliğinin gelme ihtimali var.Onun dışında Galatasaray Endüstri Mühendisliği her ne kadar ilgi alanınızın dışında da olsa yazılabilir.İTÜ elektrik ve kontrol otomasyon programları da gayet tercih edilesi duruyor.
  • quote:

İTÜ makine mühendisliğinin gelme ihtimali var.Onun dışında Galatasaray Endüstri Mühendisliği her ne kadar ilgi alanınızın dışında da olsa yazılabilir.İTÜ elektrik ve kontrol otomasyon programları da gayet tercih edilesi duruyor.

Alıntıları Göster
    Evet dediğiniz gibi. Makine, Elektrik(itüde bunlar tutuyor) yazacağım ya da yıldız teknikte bilgisayar yazacağım

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.