Şimdi Ara

UMRE İÇİN HANGİ PASAPORTU ALMAM GEREKİYOR [YARDIM]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
10.671
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, nasipse nisan ayında annemle bi tur şirketiyle beraber umreye gidicez. hayatımda ilk kez gidiyorum hayatımda ilk kez yurt dışına çıkıcam bu yüzden bu pasaport işlerinde çok cahilim yardımcı olur musnuz ? sanırım artık e-pasaport.egm.gov.tr adresinden randevu alıp öyle alınıyormuş. burda yeşil, gri ve bordo pasaport var. ben hangisini seçmeliyim ? annem daha önce gitmişti umreye onun pasaportu var ama onunkininde tarihi geçmiş 1 yıllık almıştık. emniyete gittiğimde annemle beraber mi gitmeliyim yoksa ayrı ayrı farklı zamanlarda gitsekte olur mu ? aydınlatır mısnız arkadaşlar çok heyecanlıyım şu sıralar elim ayağıma dolaştı, yukarda bi görseniz birsürü internet sekmesi açık kafam karman çorman oldu en sonunda dedim arkadaşlara sorayım illa bilen yardımcı olan olur . teşekkürler şimdiden

• Devlet memuru değilseniz (ya da ailenizden biri devlet memuru değilse) bordo (umumi) pasaport alıyorsunuz.
    18 yaşındna büyükseniz annenizle ayrı ayrı gidebilirsiniz.

Devlet memuruysanız (ya da ailenizden biri devlet memuruysa ve siz de 24 yaşından küçükseniz ve de öğrenciyseniz, evli değilseniz) yeşil (hususi) pasaport alabiliyorsunuz. Bu durumda aileizdeki memur olan kişi ile birlikte gitmeniz gerekiyor.

Sorunuz varsa buraya yazın cevaplarım
  • SiNaPSiS kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba cevabınız için teşekkür ediyorum. annemle gidicem 25 yaşındayım bordo pasaport için az önce randevu aldım, ek başvuru kısmınada annemi yazdım. annem daha önce gitmişti onun pasaportu var ama anneminki lacivert pasaport. randevu günü annemle gidip ben kendime sıfırdan çıkartıcam annemin pasaportunu da lacivertten bordoya çevirticem. lacivertlerin hepsi bordo olmuş sanırım. doğru mudur ?
  • özel bi şirkette çalışıyorum memur değilim
  • Hocam sanırım annenizin pasaportu baya eski. 2010 yazından itibaren pasaport tipleri ve renkleri değişti.
    Umumi pasaport lacivertten bordoya döndü. Annenizin eski pasaportu iptal edilip yeniden bordo pasaport çıkarırlar. Doğrudur sorun yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: SiNaPSiS

Hocam sanırım annenizin pasaportu baya eski. 2010 yazından itibaren pasaport tipleri ve renkleri değişti.
    Umumi pasaport lacivertten bordoya döndü. Annenizin eski pasaportu iptal edilip yeniden bordo pasaport çıkarırlar. Doğrudur sorun yok

hocam valla çok teşekkür ediyorum baya yardımcı oldunuz son olarak bişey daha sorucam müsadenizle, fiyatlar ne alemde ? ben 10 yıllık çıkartmayı düşünüyorum, anneminkinin süresini uzatıcam 1 yıllık yine, fiyatları nedir bunların bilginiz var mı ?
  • Kendinize çıkacak pasaport için 87,5 TL pasaport defter bedeli + 533,1 TL 10 yıllık harç bedeli ödersiniz.
    Annenizin pasaportunu uzatmanız mümkün değil, yeni pasaport çıkartılır
    Annenize çıkacak pasaport için 87,5 TL pasaport defter bedeli + 163,3 TL 1 yıllık harç bedeli ödersiniz.

https://epasaport.egm.gov.tr/hakkinda/harclar.aspx
  • quote:

Kendinize çıkacak pasaport için 87,5 TL pasaport defter bedeli + 533,1 TL 10 yıllık harç bedeli ödersiniz.
    Annenizin pasaportunu uzatmanız mümkün değil, yeni pasaport çıkartılır
    Annenize çıkacak pasaport için 87,5 TL pasaport defter bedeli + 163,3 TL 1 yıllık harç bedeli ödersiniz.

https://epasaport.egm.gov.tr/hakkinda/harclar.aspx

ooo hadi yaa ozaman valide hanıma da benim gibi sıfırdan çıkartıcaz demekki... ben şimdi emniyetteki randevu tarihime kadar bu ücretleri söz konusu bankalardan birine yatırmalıyım değil mi ?

• Evet hocam, belgeleri hazırlayıp gitmeniz gerekli.
    Nüfus cüzdanı, 2 adet biyometrik fotoğraf ve ücretlerin yatırıldığına dair makbuzlarla gidiyorsunuz
  • quote:

Evet hocam, belgeleri hazırlayıp gitmeniz gerekli.
    Nüfus cüzdanı, 2 adet biyometrik fotoğraf ve ücretlerin yatırıldığına dair makbuzlarla gidiyorsunuz

hocam herşey için teşekkür ediyorum çok yardımcı oldunuz hakkınızı helal edin, o kutsal topraklara gittiğim zaman sizin içinde namaz kılıcam sözüm olsun size :)
  • anne için yeni pasaport alırken, eskisinide yanında göturmen lazım unutma bunu. eskini iiptal edip, yırtıp yenisiniveriyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rajeesh

anne için yeni pasaport alırken, eskisinide yanında göturmen lazım unutma bunu. eskini iiptal edip, yırtıp yenisiniveriyorlar

Eyvallah kardeşim tamamdır

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.