Şimdi Ara

Uluslararası İlişkilerde Boğaziçi mi Koç Mu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
726
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Aslında sınavdan önce Boğaziçi veya Koç'ta ekonomi ya da işletme istiyordum.Sonuçlardan sonra bu bölümlere girmem zor olduğundan alternatiflere yönelmeye başladım.Uluslararası ilişkiler de bu alternatiflerden biri.Koç'ta yatay geçiş daha kolay olduğundan Koç'u bir adım önde görüyorum.İki üniversite arasında Uluslararası İlişkiler'de bölüm olarak hangisi daha iyidir hangisinin eğitimi, mezun olduktan sonraki iş olanakları daha iyidir ?

• Yalniz IR nin puani iktisatttan yuksek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • TM1 sıramla TM2 sıram arasında 1500 kişi fark var.TM2 sıram TM1de olsa zaten o bölümlere rahat giriyordum
  • Çift anadal düşünebilirsin. Ortalamanın 3.00 olması gerekiyor Boğaziçi'nde, Koç'u bilmiyorum.

http://www.pols.boun.edu.tr/default.aspx?cid=31

Burada hangi bölümlerle yapabileceğini yazmışlar. İşletme, ekonomi, tarih, felsefe, psikoloj, sosyoloji.

Bir de yatay geçiş dediğin şey aynı bölümü farklı bir üniversitede okumak. Yani seni ilgilendirmiyor. Boğaziçi veya Koç seçip üniversiteni değiştirmezsin herhâlde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi retired guy -- 3 Temmuz 2014; 18:07:08 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.