Şimdi Ara

ülkemizin en birinci çözüm üretmesi gereken sorunu nedir? (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
181
Cevap
0
Favori
4.542
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bence ağaçsızlığık çünkü Türkiyede ağaca duyarlı olan bir Allahın kulu yok olsa bile her 100 kişiden 2 si filandırSıradan bir ağaç gibi gördükleri şeyin aslında o büyük faydasını bir bilseler..Fakat bilipte kesenlerde var. Ama sırf para içinde olsa kesiyolar..Oysaki ağancın değeri parayla ölçülemez!!
  • 1. sorun: atanmışlar sorunu!

çünkü 10-15 yılda bir memleketin canına okuyorlar.

2. sorun: zihinsel kölelik.

çünkü bu kavram akılla değil hissiyatla yaşamayı sağlıyor ve birileri istedikleri şeyleri "saldır, düşmanın" nidasıyla rahatlıkla yaptırabiliyor. bu kavramda insanların beyinleri ellerinden o kadar alınıyor ki! kendi gibi düşünmeyenler hemen gerici! ne yapıyorsun da benden ilericisin? sorusuna cevap verecek alt yapıları dahi yok..

3. sorun: üretim yapamama sorunu. eee! yobazlarla uğraşsınlar sonra yapacaklar.. tabi kendileriyle övünmelerini bitirince..
  • KANUNLAR

Kafası esen adam öldürüyor gasp yapıyor ne bu rahatlık ?
    Kanun ve cezalar AGIR olmalı
  • quote:

Orjinalden alıntı: dasdasq

quote:

Orjinalden alıntı: kaotika

quote:

sorun çok, çözüm üretilecek gibi de görülmüyor lakin ben başlığa taktım.

"en birinci" bir anlatım bozukluğu , "birinci" yeterli ya da "en önce" gibi.

topic açan arkadaş değiştirse iyi olacak.

Meselenin özüne dikkat ediniz, şekilci olmayınız.

bi psikolojik rahatsızlığınız mı var. basit bir anlatım bozukluğu hatası. arkadaş ciddiye alırsa düzeltir. ciddiye

almazsa ben 2. kez yazmam. olay budur. derdiniz nedir.

Anlatım bozukluğu hakkında uyarı yapacaksanız bu kişiye PM atabilirdiniz, uygun olan davranış da budur zaten. Fakat bunu burada dile getirince birilerinin özgürce yorum yapma hakkı doğuyor.

• Evet gereksiz bir agresiflik olduğu doğru.

quote:

bi psikolojik rahatsızlığınız mı var

Sonuçta yazdığınızı siliniz demiyorum. Siz bir şey yazmışsınız ben de yorum yaptım. Siz de buna tepkinizi gösterebilirdiniz ama "psikolojik rahatsızlık" v.b. demek gerekmezdi. belki de ben daha genel bir ifade kullanabilirdim ve siz daha az üzerinize alınabilirdiniz.

"Meselenin özüne dikkat etmek gerekir, şekilci olmamak gerekir." gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaotika -- 28 Mayıs 2007; 23:29:55 >
  • quote:

Evet gereksiz bir agresiflik olduğu doğru.

quote:

Sonuçta yazdığınızı siliniz demiyorum. Siz bir şey yazmışsınız ben de yorum yaptım. Siz de buna tepkinizi gösterebilirdiniz ama "psikolojik rahatsızlık" v.b. demek gerekmezdi. belki de ben daha genel bir ifade kullanabilirdim ve siz daha az üzerinize alınabilirdiniz.

"Meselenin özüne dikkat etmek gerekir, şekilci olmamak gerekir." gibi.

öyle deseniz de agresif olurdu. neden çünkü benim bunu yazmamın kimseye zararı yok. dişe dokunur bişe değil.

ayrıca bi insanın "biçimcimi" "şekilcimi" olduğunu anlamak için yetersiz kalacak bi nokta. buradan karakter çözümlenmez.

fakat verilen cevaptan bi çözümlemeye gidilebilir, ipucu olarak. yani "bu insanın bir psikolojik olumsuz hali olabilir şu an." gibi.

• Orjinalden alıntı: kaotika

Evet dasdasq, çok doğru bir noktaya parmak bastınız.

quote:

Sözü o insanın ruh halini ele verir. Genelde gergin ve olumsuz bir ruh halini yansıtır.

Oysa,
    "Meselenin özüne dikkat ediniz, şekilci olmayınız." sözünün ruh hali ile bir ilgisi yoktur ve görüş bildirir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaotika -- 29 Mayıs 2007; 0:26:17 >
  • evet tşk. kaotika ve hürmetler dasdasq

o başlıktaki en birinci ifadesi aslında anlatım bozukluğu olsada oradaki nükte farklı idi, en azından benim için.
    insan bazen kendi anlamlarını kendi bozuk anlatımı ile ancak ifade edebiliyor,buda öyle birşeydi işte.

aslında bu, ülkemizde çok fazla sorun olması,çok fazla en büyük sorun olması,çok fazla en önce çözülürse faydalı olur denilen sorun olması vb. durumumuzu, kendimce soruya dökmek istediğimde, biraz daha dikkat çekmek için "en birinci"kalıbıyla ifade etmişim.

kişiye özel anlatım yani,jest ve mimikle daha iyi anlaşılabilir aslında ,idare edin işte...
  • quote:

Evet dasdasq, çok doğru bir noktaya parmak bastınız.

quote:

Sözü o insanın ruh halini ele verir. Genelde gergin ve olumsuz bir ruh halini yansıtır.

Oysa,
    "Meselenin özüne dikkat ediniz, şekilci olmayınız." sözünün ruh hali ile bir ilgisi yoktur ve görüş bildirir.

eğer ikimizde idealist olsaydık bu mesajınıza katılırdım ama değil.

bir filmin bir önceki karesini kopartırsan özünü kavrayamazsın ,bütünlüklü bakmak gerekir.

yani salt "lafza" bakılmaz. ne zaman söylenmiş , neyin üstine söylenmiş önemlidir.

eğer, ufak bi uyarı için insana biçimci derseniz burada "insan davranışına " ilişkin bir problem vardır. zira çok ekstrem bi veriden kişilik tahliline girersiniz ve bu sizi "hayalci ,fantazi düşkünü ,sağlıklı olmayan bir düşgücü sahibi vb." durumunda algılatabilir.

edit: @driver ben anladım, bu kullanımı biliyorum. fakat başlık da olunca liseden kalma bi refleks oldu. sorun değil aslında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dasdasq -- 29 Mayıs 2007; 1:18:36 >

• Ülkenin 50yıllık bir dönemde iyi yönetilememesi dolayısiyle mesleğe yönelik olmayan eğitim sisteminin kemikleşmiş varlığı dolayısıyle bu sistemin içinde 23yıl boyunca ezilen ey Türk gençliği dolayısiyle vatandaşlar üzerine çöken tembellik dolayısıyle tüketici toplum haline dönüşüm dolayısıyle ekonomik dengelerin aleyhte dönmesi dolayısıyle halkın her geçen gün daha da fakirleşmesi dolayısıyle terör ve kanunsuzluk dolayısıyle şehitlerimiz,etnik milliyetçilik ve her türlü suçların artışı dolayısıyle öfke,nefret,huzursuzluk,korku..

Neşeli, sevgi dolu, mutlu ve korkusuz bir toplum olabilmemiz için ülkenin yıllarca iyi yönetilmesi ve bununla beraber eğitim sisteminin yavaş yavaş değiştirilmesi gerekmektedir.

En çok üzüldüğüm nokta ise ülkemizde bazı kesimlerin yeni öfkeler, yeni nefretler, yeni huzursuzluklar, yeni korkular üreten bir çaba içine girmesi.
    Milletin öfkeden,nefretten,huzursuzluktan ve boş korkulardan artık bıktığını ne zaman anlayacaklar acaba..

• kültürel anlamda meydana gelen erezyonunun çözülmesi gereklidir.

benim çözüm yolum okullarda 1.sınıftan itibaren verilen hayat bilgisi ile birlikte verilecek mesneviyi anlama dersi dir.

Mevlana,Mevlana,Mevlana
  • 1)Ekonomi
    2)İnşaat çılgınlığı!

1.5 yıl önce hiçbiri yoktu
    yükseklik yaklaşık 1km
     ülkemizin en birinci çözüm üretmesi gereken sorunu nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emre D -- 24 Temmuz 2007; 2:58:49 >
  • -ahlak ve saygı
    -egitim

ne zaman ki nişantaşında kaldırımda karnı ac yatan yaslı adama o sosyetiklerden biri insan gibi muamele ettiginde , anlayın ki bir cok sorunumuz cozulmus...
  • BENCE ULKENIN ONCE OZELLESTIRME ADI ALTINDA MULKLERININ SATILMASI DURDURULMALI
  • AHLAKSIZLIK!!!

Türkiyenin ahlak sorunu var.

Çalışma ahlakından, yönetim ahlakından, eğitim ahlakından, fikir ahlakından, tartışma ahlakından, eleştiri ahlakından, sorumluluk ahlakından, çevrecilik ahlakından, tasarruf ahlakından, dialektik ahlakından, spor ahlakından, ekonomi ahlakından, kominikasyon ahlakından, üretme ahlakından, hatta yolda yürüme ahlakından, nezaket ahlakından, okuma ahlakından, tüketim ahlakından, ticaret ahlakından tutunda taaa parayı cebimizde taşıma ahlakına kadar herşeyden yoksunuz.

Ahlak anlayışını bile iki bacak arasına sıkıştırp bırakmışız. Orada başlatıp orada bitirmişiz. Her yönüyle ahlaklı bir insanı bile bacak arası meselesinde iftira yaparak sıfıra indirebiliyorsak ahlak anlayışımızda bile ahlak sorunu olduğunu bilmemiz lazım.

Hırsızlık ahlaksızlıktır. Sen hırsızın hırsızlığını tedavi etmessen istediğin kadar okut. O okudukça daha profesyonel hırsız olacaktır.

O halde bütün meselelerin hakimiyet tacına oturmuş baş mesele AHLAKSIZLIKTIR.

O çözülürse bütün mesele çözülür. Doktor doktorluğunu bilir, öğretmen ögretmenliğini, çoban, emekçi, patron, medya, işsiz, hambal, siyasetçi, vatandaş vs. hepisi görevinin ahlaki sınırlarını bilecek ve ona göre adım atacak.

• ee zaten herkes yukarda eğitim diyor öğretim değil
  • Ülkedeki AŞIRI DİNCİ, ŞERİATÇI yılanların BAŞI EZİLMELİ..
  • Şimdi artık insanları yılan olarak görme ve "baş ezme" devri geçti. İnsanın fikrine engel olamazsınız, şeriat düzenini savunur. Ancak şeriatı getirmek üzere iktidarı ele geçirmeye çalıştıklarında demokrasi "override" edilerek bazı manipulasyonlar yapılabilir. Bu manipulasyon ise insanları cezalandırmak ve öldürmek amacı gütmez.Tabi bu benim düşüncem. Benim düşünceme göre aslolan demokrasiden önce laik cumhuriyettir. Ancak başkası farklı düşünebilir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: driver

nedir?
    işsizlikmi?nasıl?neden birinci?
    eğitim mi?nasıl?neden birinci?
    .........................................
    vs.vs.vs...

sorunları kelebek etkisi ile tetikleme analiz,yüksek bir yerden nazar,aklı-selim ile, germeden irdeleyelim mi?

bizim forum nereye gelmiş?nereye gidiyor?bakalım bir duruma

ideoloji den sıyrılmış,yüksek ufuk sahibi,nefes alan,nefes alana değer veren insanlar çoğunlukta olursa,
    tetikleyen düzeneklerin sonu hayra çıkar diyerek,kısaca önceliğimi eğitim den yana kullanıyorum.
    ama bu değişmeyen bir fikrim değil,herkesten bir açılım bekliyor,güzel bir memleketi kurtaralım sohbeti hedefliyorum...

nedir?

Cevap:
    Her Açıdan Var Olan O Büyük Potansiyeli Değerlendirememek...

• quote:

Orjinalden alıntı: driver

nedir?
    işsizlikmi?nasıl?neden birinci?
    eğitim mi?nasıl?neden birinci?
    .........................................
    vs.vs.vs...

nedir?

Türkiyenin (yönetim erkinin tabiki) bence en çabuk halletmesi gereken sorunu, toplum katmanları arasındaki sosyal barışın sağlanmasıdır...çünkü bunu halledemezseniz "karnınızın tokluğu" sizi huzurlu ve "sağlıklı" bir birey yapmayacaktır...
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.