Şimdi Ara

Ufak Bir Java Oyunu ve Veritabanı Problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
696
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Java öğrenmek amacıyla çalışırken ufak bir Applet hazırladım. İlginizi çekerse adresi;

http://savasgemisi.tokur.net

Oyun bittiğinde puanı kaydetmek gibi bir özelliği de var, ancak Java ile veritabanı yönetimi işini elime yüzüme bulaştırdığım için şöyle fantastik bir yol izledim;

Java kodunun içinde oyun sonundaki skoru ve oyun modunu döndüren public bir method var. Bir JavaScript fonksiyonu, HTML DOM yolu ile bu Java method'unu çağırıyor. Döndürülen değer bir Hidden Field'a aktarılıyor, arkadaki C# kodu da bu bilgiyi düzenleyerek veritabanına ekliyor. Evet, biraz dolambaçlı oldu :) ama çalışıyor gibi.

Java ile veritabanı olayına gelince, Java konusunda oldukça tecrübesiz olduğum için indirdiğim jar dosyasını bir türlü derleyiciye (JCreator) tanıtamadım ve başarısız oldum. Bir "class path" belirlemem gerekiyormuş, ancak tam olarak ne yapmam gerektiğini anlamadım. Oyun hakkında (bir sanat eseri efenim oyun, yeşil kareler kırmızı daireyi kovalıyor :)) yorum yapar veya Java ile veritabanı yönetimi konusunda bana yardımcı olursanız beni çok sevindirirsiniz.

Teşekkür ederim, iyi günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Driant -- 15 Ocak 2011; 0:56:28 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.