Şimdi Ara

Uçakla Bilgisayar Taşımak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.869
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar merhaba. uzun bir süre şehir dışına çıkacağım. şu an halihazırda masaüstü pc kullanıyorum. ve gittiğim yere de pc yi götürmek istiyorum

masaüstü pcyi uçak ile götürebilir miyim?
    diyelim ki hava yolu taşımayı kabul etti, el bagajı olarak mı yanıma mı almalıyım?
    pc yi bütün olarak mı parçaları kutulayıp mı götürmeliyim
    kasa yı nasıl kutulamalıyım ( kutu içine singer vs. koymalı mı)

• O kadar parçayı uçağin içine alman pek mümkün değil

Herşeyi güzelce kutula bagaja ver

Yalnız daha once yağmurlu bir gunde valizimle beraber içindekilerin bi kısmının ıslandığını hatırlıyorum

Farklı zamanlarda ufak tefek zarar gören eşyalarda oldu

Aslında senin icin en iyi yol şirketi arayip sorman

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İstersen alta yada üste verebilirsin ama her durumda bence ekran kartı ile HDD'yi kasadan çıkartıp ayrıca yanına almalısın.
  • Bagajları yerleştirirken pek nazik olmuyorlar. Ben olsam normal bir kargo şirketi ile gideceğim yere yollardım. Normal kargo şirketleri çok mu nazik, değil :) Ama üstüne kırılacak filan yazarsan dikkat ederler diye tahmin ediyorum.

• Parcalarina ayirabiliyosan ayir ve su beyaz kopuklerle altini ustune gelecek sekilde her bir parcaya uygun kes ve bantla.Atsa bile zarar gormez.Zarar gorup gormediginide köpüklere bakayip anlayabilirsin nasil tasindigini

• Nerden baksan risk

• Bunu ben de dusunuyorum hem de yurt disi icin Hani baloncuklu kaplama var ya onun devasa versiyonlari var hirdavatcilarda. Bir balon 2-2.5cm hatta elinle falan patlayamiyorsun kolay kolay. Butun kasayi bununla 2-3 kat sarip koli bandiyla tasirsan sorun olmaz diye dusunuyorum Ayrica ne olursa olsun kasanin ici serbest kalacak bu yuzden agir ve baglanti noktasi ince olan parcalari cikarmani oneririm ekran karti cpu sogutucusu vs gibi. Cunku o parcalardan biri cikarsa diger butun parcalara vuracak gelene kadar o yuzden saglama almak gerek. Bu arada kasa full tower vs ise agirligi 40-50 pound yani 20kg uzeri olacaktir muhtelemen. Bavula baska birsey koymaman gerekli zira THY icin sinir 23kg. Bavul buyukse sabitlemek icin kiyafet vs. koyabilirsin ama asiri buyukse hapi yuttun. Bol sans

• quote:

Orijinalden alıntı: multiTYRT

Bunu ben de dusunuyorum hem de yurt disi icin Hani baloncuklu kaplama var ya onun devasa versiyonlari var hirdavatcilarda. Bir balon 2-2.5cm hatta elinle falan patlayamiyorsun kolay kolay. Butun kasayi bununla 2-3 kat sarip koli bandiyla tasirsan sorun olmaz diye dusunuyorum Ayrica ne olursa olsun kasanin ici serbest kalacak bu yuzden agir ve baglanti noktasi ince olan parcalari cikarmani oneririm ekran karti cpu sogutucusu vs gibi. Cunku o parcalardan biri cikarsa diger butun parcalara vuracak gelene kadar o yuzden saglama almak gerek. Bu arada kasa full tower vs ise agirligi 40-50 pound yani 20kg uzeri olacaktir muhtelemen. Bavula baska birsey koymaman gerekli zira THY icin sinir 23kg. Bavul buyukse sabitlemek icin kiyafet vs. koyabilirsin ama asiri buyukse hapi yuttun. Bol sans

Merhaba, düşüncenizi gerçekleştirdiniz mi acaba? :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.