Şimdi Ara

Ubuntudan W10 na nasıl geçebilirim? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
931
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: loradona

Ben direk anlattığım şekidle çözmüştüm vallahi
    fat32 şeklinde biçimlendirsem isonun içindekileri belleğe atsam format esnasında sorun çıkarsa geri dönüş var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: loradona

Ben direk anlattığım şekidle çözmüştüm vallahi
    Demekki her iso'da bu taktik işe yaramıyormuş :/
  • loradona kullanıcısına yanıt
    Dediğinizi deneyeceğim. Haftalardır Xubuntu'dan Zorin OS'a geçmek istiyorum. Woeusb, Unetbootin denedim yapamıyorum kimi boot ekranına gelince bu usb bootable değil diyor kimi zaman daha yazdırmada çeşitli hatalar çıkıyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • feedyourhead. F kullanıcısına yanıt
    Sonucu yazabilir misiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • happyfreedom H kullanıcısına yanıt
    Olmadı 🙂 Yine the media is not booatble gibi bir hata çıkıyor.

Bir linux distrosunu usb ye yazdırmak için gnome un disk editoru olan "gnome-disk-utility" i yükleyip burdan soldan diskini seçip ayarlardan geri yüklemeyi seçip usb yi seçmen yeterli. Alternatif olarak etcher adındaki uygulamayı tavsiye ederim
  • https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/140849063

Bu taktiği denedinizmi? :)

• loradona kullanıcısına yanıt
    Gerçekten çok teşekkür ederim. Boot etti ve biraz bakındım. Ben adında Gnome var diye çalışmaz zannedip yüklenemez zannediyordum. Boot etti dene diyerek biraz bakındım, muhtemelen USB üzerinden olduğu için yavaşlık vardı.

Peki aynı yöntemle Windows da yüklenebilir mii?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi feedyourhead. -- 23 Kasım 2019; 16:57:53 >
    Denemekten zarar gelmez :D Daha önceden denemedim yani ama bootlanırsa sıkıntı yok demektir
  • Neden geçmek istediğin önemli değil hangisini kullanmak istiyorsan kullanabilirsin lisans sahibi olduğun sürece Windowz kullanmana kimse karşı gelemez yalnız gentoo kullanma. Çünkü bu gentoo kullanıcıları Türkiyedekileri kastediyorum biraz iri yarı oluyorlar ve görücü usulü evlilik seviyorlar

Şaka bir yana gerçekten ubuntu kullanmakta bir sorun yok yani kalitesini bildiğin sürece fakat gentoo falan gibi şeyler sırf hit yapmak isteyen küçük türkçe forumlar tarafından cahillere türkçe çeviri ile anlatılıyor ve normalde kuramayacakları bu tarz dağıtımları googlelayarak ve ekranda gördükleri komutların ne oldugunu bile bilmeden anlamadan, klavyeden giriş yaparak kurmuş oluyorlar. Sistemde hangi konfigurasyon dosyasi ne is yapiyor, hangi dosya nerede hangi dizinde ve komutlar ne anlama geliyor boot ederken hangi dosyalar ne amacla okunuyor hicbirisini bilmiyorlar. otomatik bir install programinin yapacagi isi kendileri google da bulunabilen kodlarla yapmis oluyorlar ve sistemin genel bir haritasi kafalarinda olmuyor

hal böyle olunca adam nvidia sürücüsünü kuramıyor çünkü bu sürücüyü kurmak için gereken ilgili komutları google da bulamıyor bulsa bile kurulu sisteme spesifik çözüm gerektiğinde kendi aklından mantık yürütemediği ve bilgi eksikliği olmasından dolayı çakılıp kalıyor ve forumlarda yardım aramaya başlıyor. sonra bu tarz yazıları gören kullanıcılar diyorlar ki windows dışında şeyler çok problemlidir uğraşılmaz

sonuç open source işletim sistemi hakkında yanlış kanaat ve kalitesiz kullanıcı kitlesi oluşuyor. unix adının lekelenmesi de cabası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sturmgewehr44 -- 30 Kasım 2019; 13:7:56 >

• Forum parazitlenmiş ilaçlama lazım.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.