Şimdi Ara

ubuntu 14.04 aşırı kasma sorunu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
2.914
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • AMD A6 5400k işlemcim ve 6gb ram var sistemde ekran kartı almadım ihtiyacım yok yeni sistemim bu 5 yıldır linux kullanıyorum uzun uğraşlar sonucu uefı sisteme ubuntuyu kurmayı basardım ama şimdide aşırı kasıyor mause bile kasıyor lütfen yardım edin sistemde sadece ubuntu kurulu windows kullanmak istemiyorum işlemci boşta yük yok ama compız denilen işlem %45 işlemci kullanıyor grafik sorunu var sistemin yardım edin lütfen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 25FURKAN -- 23 Mayıs 2014; 11:32:08 >

• sorunum çözüldü grafik kartını yükledikten sonra olmayınca kaldırıp yeniden yüklüyordum yükleyip yeniden başlattım düzeldi cahillik işte
  • Merhaba , ben usb flash a kurdum sistemi , bende de çok kasma mevcut masa üstü uygulamaları açtığımda beklemeye alıyor 2-3 sn sonra ( bazen daha uzun sürüyor ) açıyor.Flashın okuma yazma hızından da olabilir belki , ama emin değilim.Pardus 2013 indirdim birde onu deneyeceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alias57

Merhaba , ben usb flash a kurdum sistemi , bende de çok kasma mevcut masa üstü uygulamaları açtığımda beklemeye alıyor 2-3 sn sonra ( bazen daha uzun sürüyor ) açıyor.Flashın okuma yazma hızından da olabilir belki , ama emin değilim.Pardus 2013 indirdim birde onu deneyeceğim.

usb hızından benimde asus netbookum vardı hdd kırılınca masraf yapmak istemedim değmez diye flash diskten linux kullandım o haliyle kasma oldu taki slax linux ile tanısana kadar slax linux kendini rame kopyalıyor bağımsız şekilde ramden çalışıyor o haliyle sistem uçuyor herşey tak tak açıldı hayret ettim slax linux deneyin ram 1 gb den fazla ise deneyin ayrıca çok kullanışlı süper birşey buyrun indirme linki=http://www.slax.org/en/download.php 218 mb indirin ve kurun bu da inceleme linki bakarsanız fayda var=http://www.linuxdunyam.com/2013/07/slax-linux-7.html

• Teşekkürler deneyeceğim.Şuna Pardus 2013 Gnome kurdum takılmalar gitti baya türkçe ve kullanışlı bir arayüzü olduğu için çok hoşuma gitti.Tavsiye ederim.
    Sadece açılışta bazen siyah ekranda kalıyor yeniden başlatınca açılıyor bir boot problemi var kurarken ayarları yanlış yaptım sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alias57

Teşekkürler deneyeceğim.Şuna Pardus 2013 Gnome kurdum takılmalar gitti baya türkçe ve kullanışlı bir arayüzü olduğu için çok hoşuma gitti.Tavsiye ederim.
    Sadece açılışta bazen siyah ekranda kalıyor yeniden başlatınca açılıyor bir boot problemi var kurarken ayarları yanlış yaptım sanırım.

pardus değil mageia kurmuşsun aslında çalıntıdır pardus
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.