Şimdi Ara

Ubuntu 13.10'da flash video sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
625
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ubuntu her sürümde bir sürpriz yapmaya devam ediyor :)
    Yakın zamanda Ubuntu 13.04'ten 13.10'a geçtim. Flash videolarla ilgili enteresan bir sorunum var. Şöyle ki:
    Bir flash videoyu tam ekran yaptıktan sonra tam ekrandan çıkarsam, bir daha tam ekran yapamıyorum. Yapmaya çalıştığımda normalde videonun oynatıldığı pencere boş olarak görünüyor. Ancak ses, arkada oynamaya devam ediyor. Tarayıcının boyutuyla oynatığımda video penceresine video geri geliyor (küçük halde). Tarayıcıyı yeniden başlatana kadar hiç bir flash videoyu tam ekran yapamıyorum. Kısacası tek bir tarayıcı sessionunda sadece bir kere tam ekran yapabiliyorum.
    Sorun tarayıcıdan bağımsız. Chromium ve firefox denedim, ikisinde de aynı şey oluyor.
    Ubuntu forumlarında aynı sorunu yaşayanlar var fakat henüz bir çözüm gösterilmemiş.

• Öncelikle donanım hızlandırma seçeneğini pasifleştirmeyi deneyebilirsiniz.

Ubuntu 13.10'da flash video sorunu

Flash videolara sağ tıkladığınızda bu menü ile ilgili seçenek çıkmıyorsa adobe-flash-properties-gtk paketini yüklemeyi deneyin.

KDE için adobe-flash-properties-kde paketi yüklenmeli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kelebekx3 -- 31 Ekim 2013; 10:25:15 >
  • kelebekx3 kullanıcısına yanıt
    paket 13.10'da yokmuş (sanırım)
  • quote:

Orijinalden alıntı: kirmik

paket 13.10'da yokmuş (sanırım)

Evet, Ubuntu 13.10'da bu paketler yokmuş. Flash'ı yüklemek için bir kurdurucu (flashplugin-installer) hazırlanmış.

İsterseniz aşağıdaki komutlar ile Linux Mint için hazırlanmış paketleri yüklemeyi deneyebilirsiniz.

64 Bit için

wget -c packages.linuxmint.com/pool/import/m/mint-flashplugin-11/mint-flashplugin-11_11.2.202.310_amd64.deb
    sudo dpkg -i mint-flash*

32 Bit için

wget -c packages.linuxmint.com/pool/import/m/mint-flashplugin-11/mint-flashplugin-11_11.2.202.310_i386.deb
    sudo dpkg -i mint-flash*

Yükledikten sonra flash video üzerine sağ Ayarları açın ve donanım hızlandırmayı pasifleştirmeyi deneyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kelebekx3 -- 31 Ekim 2013; 15:02:49 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.